LeNeSOna pavasara koncerts bērniem koncertzālē "Cēsis"

Svētdien, 28. februārī pulksten 12.00 koncertzāle “Cēsis” aicina ģimenes un mazos klausītājus uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) programmu bērniem “LeNeSOna dārza pavasara trakums”. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Lāsteku pilēšanu un cīruļu treļļus varēs dzirdēt Pētera Čaikovska, Aleksandra Glazunova, Otorīno Respīgi un Antonio Vivaldi skaņdarbos.
 

Kaut februāra beigās vēl visādi ziemas brīnumi iespējami, LeNeSOns jau nepacietīgi mīņājas uz pavasara sliekšņa, jo tagad viņam ir savs dārzs. Kaut arī ziemas fejas skūpsti bija mirdzoši un skaisti, pietiek sniega, pietiek ledus – nu jānāk saulei un pirmajiem sniegpulksteņiem. Tos LNSO un LeNeSOns diedzēs kopā ar krievu komponistu Pēteri Čaikovski, kurš pazīstams kā gada kalendārās aprites ieinteresēts vērotājs.


“Sniegpulkstenītis” Čaikovska komponētajā populārajā ciklā “Gadalaiki” gan attiecināts uz aprīli, taču mēs varam pieņemt, ka ziemas reiz bija bargākas. Savukārt jau martā Čaikovskim debesīs rēgojušies pirmie cīruļi, un arī tie būs LeNeSOna un viņa draugu uzmanības lokā.


Taču nevajag domāt, ka tikai Čaikovskim putnu dziesmas padevušās. Ir tāds itāļu komponists Otorīno Respīgi, kurš savā svītā “Putni” rādījis, ka it labi saprot spārnotās radības. Par iedvesmu Respīgi ņēmis senākas pagātnes kolēģu sacerētas melodijas un licis tām virsū pats savu simfonisko zīmogu. Tā piedzima četras draudzenes – dūja, vista, lakstīgala un dzeguze, un tām visām atradusies vieta LeNeSOna pavasarīgajā dārzā.

 Visubeidzot Antonio Vivaldi – kā gan mēs vispār varētu runāt par gadalaikiem bez viņa populārā cikla “Gadalaiki”! Vivaldi “Pavasarī” dzirdam krāšņu putnu dziesmu kori un žirgta strautiņa urdzēšanu, tālumā atskan kāds pērkongrands, pēc tam ziedpilnā pļavā sastopam kazuganu un viņa suni (mūzikā tēlota suņa riešana), un pievakarē turpat pļavmalā redzamas koku un ūdeņu dieviešu jeb nimfu maigās dejas.

Reklāma
Reklāma

Ierasts, ka Vivaldi “Gadalaikos” solopartija skan vijoles balsī, taču LeNeSOna dārzā notiek visādi brīnumi, un šoreiz soliste būs koklētāja Līga Griķe – Ineses Galantes jauno talantu konkursa 2015 I vietas ieguvēja stīginstrumentu grupā. 

Kā ierasts, kopā ar LeNeSOnu viņa dārzā būs dramaturgs Lauris Gundars, režisore Paula Pļavniece, videomāksliniece Austra Hauks un diriģents Andris Vecumnieks, kā arī lieliskais un nenogurdināmais Aģents, kurš joprojām maskējas par Dārznieku.

Koncerta starpbrīdī mazie klausītāji varēs izpausties radošajās darbnīcās un iet rotaļās kopā ar LeNeSOnu un Vendijām. Savukārt bērnu vecāki aicināti aplūkot koncertzāles jauno bērnu istabu

http://www.youtube.com/watch?v=GwFaxcNgYAs