Brīnišķīga Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde "Eiropas skati"

No 22. janvāra līdz 16. februārim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma klasiķa, izcilā ainavista, atzītā vecmeistara un šī gada jubilāra Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznu izstāde EIROPAS SKATI. Izstādes atklāšana 22. janvārī plkst.17.00.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Publicitātes foto.

J. G. Kalnmalis ir viens no retajiem mūsdienu māksliniekiem, kurš glezno dabā, un dara to ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā. Izstāde EIROPAS SKATI ir mākslinieka 60 jaunāko darbu kolekcija, kas tradicionāli gleznota ar eļļas krāsām uz audekla, un kurā iemūžinātas Eiropas pilsētas, ainavas, jūras, kā arī ostas. Nozīmīga izstādes daļa veltīta arī Latvijai. Ikvienam izstādes apmeklētājam būs iespēja izdzīvot mākslinieka izjūtas un kļūt par šī ceļojuma dalībnieku.

 

Jānis Gunārs Kalnmalis dzimis 1939. gada 20. jūnijā Rīgā. Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmiju, kur mācījies figurālās glezniecības klasē  pie Latvijas mākslas klasiķiem – Eduarda Kalniņa, Leo Svempa un Induļa Zariņa. Izstādēs piedalās kopš 1967.gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs – kopš 1979.gada.

 

Mākslinieka J. G. Kalnmaļa darbi atrodas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas un Krievijas mākslas muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropas valstīs, Amerikā un Austrālijā. Personālizstādes norisinājušās daudzās Latvijas pilsētās, kā arī Somijā, Beļģijā, Dānijā, Vācijā, Luksemburgā un Nīderlandē. Piedalījies starptautiskajos mākslinieku plenēros Luksemburgā un Polijā.

Reklāma
Reklāma

 

Biļešu cena – EUR 2, skolēniem, pensionāriem – EUR 1.

 

Ieskaties: www.peterbaznica.riga.lv