Šomēnes atkal ikviens interesents varēs iepirkties labdarības akcijā, izstādē, gadatirgū - "Jarmarka"

Viens no spilgtākajiem notikumiem vizuālajā mākslā - izstāde, gadatirgus un labdarības akcija "Jarmarka" - norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) no 18. līdz 30.decembrim. Gleznas, tekstils, keramika, rotas - 10 000 unikāli darbi. Ikviens interesents ir laipni aicināts baudīt mākslas gadatirgus īpašo atmosfēru, apskatīt un iegādāties LMA jauno talantu darbus, vienlaikus ziedojot līdzekļus LMA vēsturiski nozīmīgo jūgendstila telpu restaurācijai. Pasākums norisināsies jau 11. gadu pēc kārtas.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Jarmarka apvieno visdažādākos mākslas darbus, vides un interjera objektus, sākot ar gleznām un traukiem, turpinot ar tērpiem, tēlniecības, stikla un grafikas darbiem, rotām un citiem mākslas priekšmetiem.

 

 

Šī gada Jarmarkas koncepts - "Atrodi dārgumus". Jarmarku pielīdzinot lielai dārgumu krātuvei, kurā katrs var atrast savu īpašo dārgumu.

 

Jarmarka studentiem sniedz iespēju studiju laikā tapušos darbus izstādīt plašākai auditorijai, iegūstot papildus ienākumus, daļu ienākumu ziedojot LMA restaurācijai. Savukārt apmeklētājiem tā ir izdevība iegādāties oriģinālus mākslas darbus, kuru vērtība ar gadiem tikai aug.

 

Jarmarka apvieno visdažādākos mākslas darbus, vides un interjera objektus, sākot ar gleznām un traukiem, turpinot ar tērpiem, tēlniecības, stikla un grafikas darbiem, rotām un citiem mākslas priekšmetiem. Ik gadu mākslas gadatirgu apmeklē aptuveni 25 000 apmeklētāju, kuru vidū ir mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā zināmi uzņēmēji un vēstniecību pārstāvji. Kopumā Jarmarkā iespējams apskatīt un iegādāties vairāk nekā 300 jauno mākslinieku un LMA pasniedzēju - sabiedrībā atzītu mākslinieku - radītus darbus.

 

Šogad Jarmarka saviem apmeklētājiem sadarbībā ar lielāko Baltijas biroja preču izplatītāju "Officeday" piedāvās pasaulē slavu ieguvušu mākslinieku darbu izstādi. Izstādē būs apskatāmas dažādās tehnikās, no biroja piederumiem veidotu mākslas darbu retrospekcijas. Kopumā apskatei būs izlikti 13 mākslinieku darbi no 11 pasaules valstīm. Izstāde tiek rīkota "Officeday" biroja mākslas projekta īstenošanas gaitā, kurā tika uzrunāti atpazīstamākie biroja mākslinieki no visas pasaules - ASV, Krievijas, Kolumbijas, Francijas, Nīderlandes, Portugāles, Norvēģijas un citām valstīm. Nākotnē šo projektu plānots attīstīt plašākā mērogā.

 

Reklāma
Reklāma

Jarmarkas’ organizatore, pasākumu aģentūras ‘"Pareizā ķīmija"’ direktore Gundega Turnele ar nepacietību gaida ikgadējo mākslas notikumu: "Jarmarka ir kļuvusi par LMA un Latvijas kultūras dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Gandrīz katru gadu tiek pārdoti vairāk nekā puse no visiem izstādītajiem mākslas darbiem, un kāds no studentiem kļūst par mākslas aprindās zināmu mākslinieku. Īpašs prieks par tiem talantiem, kuri pēc Jarmarkas guvuši atzinību ne vien Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Cerams, ka arī šis gads noslēgsies ar vairākām brīnišķīgām personālizstādēm."

 

Izstādes-gadatirgus un labdarības akcijas organizatori - Latvijas Mākslas akadēmija, biedrība "Kultūras perons", mākslas interneta veikals "Mākslas perons" un pasākumu aģentūra "Pareizā ķīmija" - jau šobrīd sākuši rūpēties par to, lai izstādes laikā būtu iespējams sajust Ziemassvētku tuvošanos, par ko liecinās apmeklētāju rosība, meklējot oriģinālas un mīļas dāvaniņas sev un tuvajiem. 

 

Īpašu paldies organizatori saka daudziem, jo daudziem atbalstītājiem, tostarp mūsu portālam mammamuntetiem.lv

 

Jarmarka darbu sāks 18.decembrī plkst.11 un turpināsies līdz 30.decembra plkst. 20. savukārt no 24.līdz 26.decembrim Jarmarka būs brīvdienās.

 

Adrese: Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijas lielajā aulā, 2.stāvā. 

 

Izstāde atvērta katru dienu no plkst.11 līdz 20.’