Izstāde "Manas mitrās mājas" Dabas muzejā

Pasaules mitrāju dienu Latvijas dabas muzejs šoreiz atzīmēs ar diviem notikumiem. 1.februārī tika atklāta Gaujas nacionālā parka fonda Igaunijas – Latvijas Programmas projekta “Atpakaļ dabā” ietvaros izveidotā izstāde „Manas mitrās mājas”, kas muzejā būs apskatāma līdz 10. martam.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Izstāde „Manas mitrās mājas” veltīta mitrājiem, to vērtībām un saudzēšanai. Tā vēsta par mitrājos sastopamajām dzīvajām radībām un augiem, kā arī par to nozīmīgo lomu cilvēka dzīvē. Izstādes galvenā varone ir vardīte Jete, kas apciemo dažādus mitrāju iemītniekus, kuri savukārt stāsta par savu dzīvi šajā ekosistēmā.

Projekta „Atpakaļ dabā” mērķis ir ar dažādiem vides izglītības pasākumiem sekmēt sabiedrības interesi un izglītošanos par dabas aizsardzības jautājumiem. Projekts īstenots Igaunijas – Latvijas Pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. 

 

Otrdien, 5. februārī plkst. 11.00 Dabas muzejā notiks Dabas aizsardzības pārvaldes organizēts seminārs, kas veltīts Starptautiskajai mitrāju dienai. Aicinām ikvienu interesentu apmeklēt semināru un atskatīties uz iepriekšējā gadā paveikto mitrāju funkcionalitātes uzlabošanā, uzzināt par Latvijā izmantotajām tālizpētes metodēm ūdens resursu novērtēšanā, kā arī piedalīties diskusijās par turpmāk veicamajiem darbiem. Seminārs tiek rīkots šī gada Starptautiskās mitrāju dienas tēmas „Mitrāji uzņemas rūpes par ūdeni” ietvaros.

 

Reklāma
Reklāma

Pasaules mitrāju diena (World Wetlands Day) tiek atzīmēta 2.februārī; dienā, kad pieņemta Ramsāres konvencija - konvencija par starptautiskas nozīmes mitrājiem.

Saudzēsim mitrājus kopā! Pievienojies!


Izstādes atklāšana notiks 1. februārī plkst. 12:00 muzeja otrā stāva izstāžu zālē.


Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!