“Liels un mazs” izdod Anukas Rikāras komiksu grāmatu “Anna un Froga”

Bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs” iznākusi Anukas Rikāras (Anouk Ricard) komiksu grāmata “Anna un Froga”, ko no franču valodas tulkojusi Elīna Brasliņa. „Anna un Froga” vienos vākos apvieno franču komiksu autores Anukas Rikāras četras komiksu grāmatas par meitenīti Annu, vardi Frogu, slieku Kristofu, kaķi Renē un suni Bibī. Tās uzrunās gan pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnus, gan viņu vecākus.
Draugu mazās dīvainības un vājības kļūst par ēsmu sirsnīgai vienam otra izjokošanai.

FOTO: Publicitātes foto

Draugu mazās dīvainības un vājības kļūst par ēsmu sirsnīgai vienam otra izjokošanai.

Īsajos komiksu stāstiņos, kas zīmēti košā un ar nodomu “bērnišķīgi naivā” stilistikā, parastas ikdienišķas situācijas, piemēram, frī kartupeļu pārēšanās, sniegavīru velšana, dāvanu pirkšana vai desiņu cepšana atklāj īstas draudzības dažādās šķautnes. Draugu mazās dīvainības un vājības kļūst par ēsmu sirsnīgai vienam otra izjokošanai. Taču ķildas un sāncensība vienmēr beidzas labi – visi “baltie meli” tiek atklāti un aizvainojumi pārvarēti bez didaktikas un moralizēšanas.

 

„Viņi dodas pārgājienos un piknikos, glezno, peldas, audzē puķes un zemenes. Viņi dara blēņas, labprāt ēd čipšus un dažkārt košļeni sajauc ar brālēnu... vai otrādi. Viņi niekojas, muļķojas un ņemas tik aizraujoši, ka jums noteikti sagribēsies ielēkt pie viņiem. Dariet to!” saka Ieva Lešinska, šīs grāmatas redaktore.

 


Anuka Rikāra ir autore, māksliniece un animatore, vairākkārt tikusi nominēta balvām prestižajā Angulemas komiksu festivālā. Komiksu sērija par Annu un Frogu ir tulkota vairākās valodās un pasaulē ieguvusi plašu fanu loku. Pēc komiksu motīviem ir veidotas arī animācijas filmas. 

 

Anuka Rikāra ar saviem darbiem ir pierādījusi, ka komiksi var būt pa īstam smieklīgi un tajā pašā laikā inteliģenti, aizkustinoši un daudzslāņaini. 

 

Elīna Brasliņa (1988) ir pazīstama māksliniece un grāmatu ilustratore, taču studējusi arī franču filoloģiju un tulko grāmatas. Viņa ir māksliniece Edmunda Jansona animācijas filmai “Jēkabs, Mimmī un runājošie suņi”, pēc kuras motīviem 2019. gadā tapis arī komikss sākumskolas vecuma bērniem “Runājošie suņi”.

 

Reklāma
Reklāma

 

Grāmatas izdevumā latviešu valodā autores rokrakstu atveidojis mākslinieks Reinis Pētersons, dizaina adaptāciju veidojis Artis Briedis.

 

Izdodot šo grāmatu, izdevniecība “Liels un mazs” mērķtiecīgi turpina iepazīstināt lasītājus ar augstvērtīgiem komiksiem bērniem un jauniešiem. Pēdējo 3 gadu laikā iznācis Elīnas Brasliņas zīmētais komikss “Runājošie suņi” jaunākā skolas vecuma bērniem un lietuviešu autoru Jurgas Viles un Linas Itagaki komikss pamatskolas vecuma bērniem "Sibīrijas haiku" Daces Meieres tulkojumā. Savukārt 2022.gadā klajā nāks vācu komiksu mākslinieka Māvila (Mawil) grafiskais romāns “Kinderlande", kas stāsta par Berlīnes mūra krišanas gada vasaru Austrumberlīnē no septītās klases zēna skatu punkta.

 

Grāmatas “Anna un Froga” izdošanu atbalstījusi Eiropas Komisijas programma "Radošā Eiropa" un Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Izdevniecības „Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālo tīklu kontos: facebook.com/lielsunmazs un instragram.com/lielsunmazs