Izdevniecība "Avots" piedāvā divas lieliskas eksperimentu grāmatiņas bērniem

Izdevniecība "Avots" izdevusi divas lieliskas eksperimentu grāmatas bērniem - “Kāpēc zābaki nelido?” un  "Jautri zinātniski eksperimenti". 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kāpēc zābaki nelidoMarina Romodina "Kāpēc zābaki nelido?"

Grāmatiņā (kuras autors, kā runā, patiesībā esot zinātkārais Runcis Muris) apkopoti triki, eksperimenti, izmēģinājumi un rēbusi, kas balstās uz fizikas un ķīmijas principiem. Tā iepazīstina mazos zinātniekus ar tādiem idejām kā svars, izmēri, tilpums, lietu un vielu kopsakars un mijiedarbe. Veicamie uzdevumi un eksperimenti iedalīti trijās grupās: vieglāki, kurus mazais var veikt saviem spēkiem, vidējas sarežģītības pakāpes, kuros nepieciešams “asistents”, un padziļināti, kur jālūdz talkā pieaugušais. 

Mazais zinātnieks aizraujošā piedzīvojuma rezultātā apgūs tādus jēdzienus kā smaguma centrs un gravitācija, līdzsvars, rotācija, centrbēdzes spēks, spiediens, hermētiskums, laiks, skaņas viļņi utml. 

Piedevām Runcis Muris ir sarūpējis arī pa kādam āķīgam uzdevumam pieaugušajiem! 

Grāmatiņa ir koši, attapīgi un aizraujoši ilustrēta. 


Jegors Beļko "Jautri zinātniski eksperimenti" – 2. grāmata

Reklāma
Reklāma

Pirmā Jautro eksperimentu grāmata iznāca pirms gada, un šis ir Jegora Beļko jaunākais veikums, kurā apkopoti eksperimenti ar gaismu un augiem. Tāpat kā iepriekš, arī šis izdevums adresēts jaunāko klašu skolēniem. 

Kā prognozēt laiku ar priežu čiekura palīdzību? Kāpēc maize pelē un citrons peld, kā izaudzēt kaktusu pudelē un kā no zaļa kartupeļa “iztecināt” ūdeni? Kā izaudzēt vijolīti no vienas pašas lapiņas? Kā ar saules staru palīdzību aizkurt ugunskuru? 

Ik eksperimentu noslēdz viegli saprotams tajā iesaistīto fizikas procesu skaidrojums. Un, protams, neizpaliek arī rotaļīgās ilustrācijas!  

 

Ieskaties: www.avotsabc.lv