Reģistrējies akcijai "Grāmatu draugu ķēde" - palīdzēsi pārvietot grāmatas

Arī gada nogales svētku dienās turpināsies reģistrācija "Grāmatu draugu ķēde”. 18. janvārī no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā. Tādējādi ikviens varēs līdzdarboties grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām.

Arī toreiz, kad LNB ēkā bija notikusi avārija, cilvēki dzīvajā ķēdē palīdzēja glābt grāmatas. Foto: www.kasjauns.lv

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Arī toreiz, kad LNB ēkā bija notikusi avārija, cilvēki dzīvajā ķēdē palīdzēja glābt grāmatas. Foto: www.kasjauns.lv

 

Reģistrēties dalībai var visās apgāda “Zvaigznes ABC” grāmatnīcās Rīgā un Latvijā. “Zvaigznes ABC” grāmatnīcās var aizpildīt anketu, kurā jānorāda savas koordinātes un jāizvēlas sev izdevīgākais laiks un vieta dalībai akcijā "Gaismas ceļš - Grāmatu draugu ķēde". Aizpildītās anketas jāiemet īpaši izgatavotās “Rīga 2014” kastēs, kas atrados grāmatnīcā. Tāpat reģistrācijas anketā papildus var pieteikt arī draugus, lai kopā piedalītos šajā vēsturiskajā akcijā.

Šobrīd Latvijā ir 35 apgāda “Zvaigzne ABC” grāmatnīcas (Aizkrauklē, Aizputē, Alūksnē, Ādažos, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Gulbenē, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Līvānos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā un Valmierā), deviņas no tām atrodas Rīgā. Reģistrēšanās grāmatnīcās norisināsies līdz 6. janvārim.

Tāpat reģistrēties iespējams sev tuvākajā bibliotēkā, nepieciešamības gadījumā var konsultēties ar bibliotekāru, kā arī kultūras portālā: www.riga2014.org vai “Rīga 2014” informācijas centrā, kas atrodas tirdzniecības centrā “Galleria Riga” (Dzirnavu ielā 67, Rīgā). Svētku dienās veikalu darba laiki ir mainīti, aicinām sekot līdzi izmaiņām.

Kopīga grāmatu draugu ķēde būs simboliska sadošanās rokās, kas visai pasaulei apliecinās mūsu kultūras vērtības, to saglabāšanu un tālāk nešanu.

Reklāma
Reklāma

18. janvārī no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām.

Kopīga rokās sadošanās vienam mērķim “Baltijas ceļā” 1989. gadā atnesa neatkarību. 18. janvārī no rokas rokā tiks nodotas grāmatas no Latvijas Nacionālās bibliotēkas vecās ēkas uz jauno mūsdienīgo celtni Daugavas otrā krastā. Tādējādi ikviens varēs justies līdzdalīgs grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām. Kopīga grāmatu draugu ķēde būs simboliska sadošanās rokās, kas visai pasaulei apliecinās mūsu kultūras vērtības, to saglabāšanu un tālāk nešanu. Bibliotēkas grāmatas būs īpaši pasargātas un ievalcētas plastmasas maisiņos. Vērmanes dārzā dienas garumā “Rīga 2014” partneris “Lattelecom” akcijas laikā cienās ar siltu tēju.

Šai akcijai ir jau reģistrējušies vairāk nekā 8000 dalībnieku, valsts un pašvaldības institūcijas, uzņēmumi un kultūras organizācijas, to skaitā apgāda “Zvaigzne ABC” kolektīvs un “Rīga 2014” partnera “Lattelecom” darbinieki. Savu dalību jau pieteikuši: Saeimas darbinieki, deputāti, hokeja klubs “Dinamo Rīga”, Valsts prezidents Andris Bērziņš, deju kolektīvs “Dzirnas” un tā vadītājs Agris Daņiļevičs, "Nordea Rīga" maratona organizatori, vairāku koru kolektīvi, arī Leļļu teātra darbinieki kopā ar lellēm u.c.