Apaļš mēness, apaļš runcis

Jaunākajā dzejoļu krājumā “Apaļš mēness, apaļš runcis” darbojas Uldim Auseklim tik raksturīgie tēli – runcis un mēness, gliemeži un putni... Tos pārņem bērniem tik ļoti pazīstamās skumjas, mīļums, un dzīvesprieks.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Uldis Auseklis ir viens no populārākajiem bērnu dzejniekiem Latvijā, apbraukājis Latviju krustu šķērsu, viesojies vai ikkatrā skolā un bērnu bibliotēkā. No paaudzes uz paaudzi bērni vecumā no 4 līdz 10 gadiem lasa, dzied un deklamē Ulda Ausekļa dzejoļus, kas ne tikai rosina iztēli, ir bagāti ar vārdu spēlēm un interesantu leksiku, saistošiem tēliem, bet arī veido jaunajā lasītājā priekšstatu par savu valodu, kultūru, Latviju, kā arī caur dzejas tēliem māca bērniem cilvēku attiecības, saskaņu, labestību. Ulda Ausekļa dzeja ir literāri augstvērtīga, ko novērtējuši arī Latvijas literatūras vērtētāji, piešķirot dzejniekam Pastariņa prēmiju par nozīmīgu devumu bērnu literatūrā.

 

Grāmatu ilustrējusi pieredzējusī un krāšņā bērnu grāmatu māksliniece Signe Ērmane-Ļitvina. Viņa kā māksliniece ieguvusi vairākus apbalvojumus Latvijā un pasaulē. Māksliniece ilustrējusi tādas grāmatas kā J. Zvirgzdiņa “Knorke jeb Tobiass un Fufū meklē Mocartu”, Ulda Ausekļa “Uz Klidziņu ar vienu koka zirdziņu” u. c.

 

 

Reklāma
Reklāma

Ieskaties: www.jumava.lv