Ko noteikti nedrīkstēs darīt turpmākajās skolēnu brīvlaika dienās?

Skolēniem rudens brīvlaiku pagarinās par vienu nedēļu, un mācības atsāksies tikai 1.novembrī. Portāls Jauns.lv skaidro, ko turpmākajās dienās skolēniem noteikti nevajadzētu darīt un ko būtu lietderīgi paveikt.

FOTO: Shutterstock.com

Speciālisti uzskata, ka drošākās aktivitātes ir iešana, braukšana ar velosipēdu, bet augsta riska aktivitātes ir, piemēram, braukšana ar sabiedrisko transportu, kolektīva muzicēšana un kontaktveida sports iekštelpās un ārtelpās.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča portālam Jauns.lv norādīja: "Šis ir laiks, kad katram no mums īpaši prātā jāpatur vārds "atbildība". Atbildība par savu rīcību, savu un citu veselību.

Šis vārds arī būs labs padomdevējs tajā, ko darīt vai nedarīt brīvlaikā. Atbildīga rīcība ir brīvlaikā samazināt kontaktus ar paziņām, neapmeklēt ballītes, pasākumus un publiskas vietas, vairāk atpūsties svaigā gaisā, būt kopā ar ģimeni."

 

Kuras ir riskantākās nodarbes?

Izglītības un zinātnes ministrija ir apkopojusi informāciju par to, kādas pakāpes epidemioloģiskos riskus (augstus, vidējus vai zemus) rada dažādas aktivitātes.

Speciālisti uzskata, ka drošākās aktivitātes ir iešana, braukšana ar velosipēdu, bet augsta riska aktivitātes ir, piemēram, braukšana ar sabiedrisko transportu, kolektīva muzicēšana un kontaktveida sports iekštelpās un ārtelpās.

 

 

Pēc iespējas neceļot

Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļā portālam Jauns.lv norādīja, ka aicina vecākus un skolēnus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību brīvlaikā doties ekskursijās vai ceļojumos.

 

Skolēnu brīvdienas ir laiks, ko daudzas ģimenes izmanto, lai kopīgi atpūstos un ceļotu ne vien Latvijā, bet arī ārzemēs. Ja nu ceļojums jau ieplānots un paredzēts doties uz ārvalstīm, nepieciešams savlaicīgi iepazīties ar epidemioloģisko situāciju plānotajā ceļojuma galamērķī.

Reklāma
Reklāma

Jāņem vērā, ka, atgriežoties Latvijā, var būt jāievēro pašizolācija.

 

Atcerēties par drošību

Tāpat speciālisti aicina brīvdienās atcerēties par drošību, piemēram, ievērot ceļu satiksmes noteikumus, lietot atstarotājus, nedarīt citiem pāri un palīdzēt nelaimē nokļuvušajiem.

 

Skolēniem rudens brīvlaiku pagarinās par vienu nedēļu

Portāls Jauns.lv jau ziņoja, ka visiem skolēniem, kuriem patlaban ir sācies rudens brīvlaiks, tas tiks pagarināts par vienu nedēļu, savukārt no 1.novembra mācības klātienē atsāks 1.-3.klašu skolēni, visi pārējie skolēni līdz 15.novembrim mācīsies attālināti.

 

Ja ir iespēja, aicina nevest bērnus uz dārziņu

Pirmsskolas izglītības iestādēs līdz 15.novembrim strādās dežūrgrupas, un valdība aicina visus vecākus, kuri vien to var, bērnus uz bērnudārzu nevest.

Izglītības ministre neizslēdz iespēju, ka šo mācību gadu nāksies pagarināt līdz Jāņiem.

 

Stingrais "lokdauns"

Tāpat jau ziņots, ka no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais "lokdauns". "Mājsēdes" laikā ciet būs teju visi veikali, izklaides iespējas un citi pakalpojumi, kā arī skolas.