Vakcinācijas dēļ situācija tūrismā šajā rudenī ir cerīgāka

Pateicoties vakcinācijai pret Covid-19, situācija tūrisma nozarē šajā rudenī izskatās cerīgāka nekā tā bija pirms gada, atzina aptaujātie tūroperatoru pārstāvji.
Cilvēki ir noilgojušies pēc ceļojumiem un labprāt dodas uz ārvalstīm baudīt atpūtu.

FOTO: Shutterstock.com

Cilvēki ir noilgojušies pēc ceļojumiem un labprāt dodas uz ārvalstīm baudīt atpūtu.

"Novatours" vadītāja Audrone Keinīte atzina, ka pandēmijas laikā tūrisma nozare ir ieguvusi virkni jaunu prasību un noteikumu, taču ne lai ierobežotu, bet lai darītu to drošāku.

 

"Mainoties noteikumiem, mainās arī ieradumi. Šobrīd, lai dotos ceļojumā, ir jau pašsaprotami, ka papildu personu apliecinošam dokumentam un ceļojuma biļetei ir jābūt vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātam vai negatīva Covid-19 testa apliecinājumam," sacīja Keinīte.

 

Viņa norādīja, ka vieglāk, protams, ir tiem ceļotājiem, kas ir vakcinēti - nav nepieciešami testi, neveidojas papildu izmaksas. "Tomēr visiem ir jāseko līdzi ceļojumu galamērķos noteiktajiem ierobežojumiem, kā arī noteikumiem, kas attiecas uz atgriešanos Latvijā," teica "Novatours" vadītāja, uzsverot, ka ceļotāji to izprot un prot pielāgoties.

 

Tāpat Keinīte pastāstīja, ka "Novatours" ceļo tikai turp, kur tas esot droši un pašreiz tūroperatora piedāvāto ceļojumu sarakstā ir tikai tādi galamērķi, kuros ierodoties, nav jāievēro pašizolācija.

 

"Jau kopš marta, kad atsākām ceļojumu organizēšanu, mēs redzam, ka cilvēki ir noilgojušies pēc ceļojumiem un labprāt dodas uz ārvalstīm baudīt atpūtu. Pieprasījums arvien aug un šobrīd jau ir līdzīgs pirms vīrusa nestā haosa laikiem," teica Keinīte.

 

Pēc viņas sacītā, lielu ceļotāju atsaucību guva "Novatours" vasaras sezonas ceļojumu galamērķi - Turcija, Bulgārija un Grieķija, kā arī Melnkalne. "Jau tagad redzam ceļojumu pieprasījuma pieaugumu pēc rudens sezonas ceļojumiem - Portugāle, Spānija, Itālija, un ziemas sezonas ceļojumiem," sacīja Keinīte.

 

Reklāma
Reklāma

Tāpat viņa atzina, ka "Novatours" cer uz vakcinācijas procesa paātrināšanos gan Latvijā, gan Eiropā, gan pasaulē, jo tas ne tikai vērā ņemami palīdzētu tūrisma nozarei, bet ļautu arī sabiedrībai brīvāk kaldināt nākotnes plānus.

 

"Ticam, ka vakcinācijas aptveres palielināšanās palīdzēs Eiropas tūrisma nozarei," piebilda Keinīte.

 

Tikmēr "Ceļojumu bodes" vadītājs Kaspars Gēgeris uzsvēra, ka tūroperators seko līdzi jaunākajai informācijai par notiekošo valstīs, uz kurām "Ceļojumu bode" piedāvā tūrisma braucienus. "Noteikumi un prasības jebkurā brīdī var izmainīties un tad arī informējam visus mūsu klientus, kas ir pietiekušies ceļojumiem," sacīja Gēgeris.

 

Arī viņš atzina, ka pret Covid-19 vakcinētajiem ceļošana ir vieglāka, jo ir arī atsevišķas valstis, kur pārslimojošajiem testi ir tik un tā jāveic, bet vakcīnu saņēmušajiem - nē.

Vienlaikus viņš atzina, ka pieprasījums pēc ceļojumiem ir ievērojami lielāks nekā 2020. gadā un arī pats piedāvājums ir plašāks.

 

Pēc Gēgera teiktā, populārākie galamērķi ir atpūta Turcijas, Grieķijas un Ēģiptes kūrortos, un pašreiz ir sākusies slēpošanas ceļojumu rezervēšana un ziemas sezonas ceļojumu rezervēšana.

 

"Situācija tūrismā šogad ir daudz cerīgaka nekā pagājušā gada rudenī, jo tiem kas ir vakcinēti, nebūtu iemesla ierobežot ceļošanu arī pie jauna Covid-19 izplatības viļņa," sacīja Gēgeris.