Šovasar “Laboratorium Zinātnes skola” organizē vasaras zinātnisko dienas nometni 5 darba dienu garumā “Jauno Zinātnieku Akadēmija 2021”

Šovasar “Laboratorium Zinātnes skola” organizē vasaras zinātnisko dienas nometni 5 darba dienu garumā “Jauno Zinātnieku Akadēmija 2021”. Nometne notiks katru dienu no plkst. 9.00 līdz 18.00 un ir paredzēta bērniem un jauniešiem vecumā no 10 līdz 17 gadiem (mūsu skolas skolēniem no 9 gadiem).

FOTO: Publicitātes foto

Vasaras dienas nometne jauniešiem 5 darba dienu garumā - “Jauno Zinātnieku Akadēmija 2021”. Nometni vada jauni, radoši un pieredzējuši vadītāji.

Tā ir nometne, kurā satikt tik pat kaislīgus zinātnes cienītājus, kāds esi pats! Nometne, kura palīdz būvēt uz personīgo pieredzi balstītu priekštatu, ka fizika un ķīmija noder ceļā uz savu nākotnes profesiju! 

 

Nometnes programmā ir iekļautas:

  • aizraujošas praktiskas nodarbības telpās;
  • spēles un fiziskās aktivitātes ārā;
  • saliedēšanas spēles;
  • eksperimentu priekšnesums un saldējuma darbnīca.

 


 

3 dažādas nometnes tēmas:

  • ĢEO Piedzīvojums "Apkārt zemeslodei" /Ķīmija un fizika/

14.06. - 18.06. - LV, 10 - 12g.

28.06. - 2.07. - LV, 12 - 14g.

5.07. - 9.07. - RU, 10 - 12g.

12.07. - 16.07. - RU, 10 - 12g.

 

Mūsu zemeslode ir pētītākā planēta visā Saules sistēmā un šķiet, ka viss ir izpētīts un zināms. Bet tā liekas tikai pirmajā acu uzmetienā. Ir tik daudz interesantu faktu un parādību, aiz kurām slēpjas dažādi fizikas un ķīmijas likumi.


Kā rodas vēji? Kā zinātnieki ir noteikuši zemeslodes uzbūvi? Kā veidojas dārgakmeņi? Kāpēc Mēness pret Zemi vienmēr ir pavērsies ar vienu pusi? Nedēļas laikā dalībnieki iegrims aizraujošā zemeslodes izpētes piedzīvojumā, kurā iedziļināsies dažādu jautājumu izpētē, izaicinās savu radošumu un kritisko domāšanu dažādās neikdienišķās situācijās un paskatīsies uz sadzīviskām lietām un procesiem no zinātnieka skatu punkta. Katra diena būs piesātināta ar interesantām nodarbībām, eksperimentiem un dažādām aizraujošām aktivitātēm gan laboratorijā, gan ārā.
Pievienojies piedzīvojumam un veselu nedēļu eksperimentē un izzini mūsu brīnumaino planētu - Zemi!

 

  • Ievads fizikā un ķīmijā /Ķīmija un fizika/

19.07. - 23.07. - RU, 12 - 14g.

2.08. - 6.08. - LV, 12 - 14g.

9.08. - 13.08. - LV, 12 - 14g.

 

Reklāma
Reklāma

Nometne ir paredzēta skolēniem, kuriem šogad skolā sāksies ķīmija un fizika.
Mācīties ķīmiju un fiziku bez praktiskas pieredzes ir tāpat kā mācīties spēlēt futbolu, sēžot uz dīvāna. Interesanti, cik daudz eksperimentālas pieredzes būs tavā skolā? Nometnes piecās dienās skolēniem iedosim kodolīgu ieskatu tajā, ar ko skolēni sastapsies, mācoties fiziku un ķīmiju skolā. Katru no apskatāmiem tematiem skolēni varēs izbaudīt gan eksperimentāli, gan iepazīties ar teoriju, kurā uzzinās vēstures aspektus, apzīmējumus, formulas, reakcijas un daudz cita, interesantā un aizraujošā veidā. Kopā apskatīsim tādas tēmas kā spēki, gaisma, siltums, ķīmisko vielu klases, fizikālās un ķīmiskās pārvērtības, ķīmiskās reakcijas, neitralizācija u.c.
Nedēļas laikā skolēni iegūs interesi un priekštatu par sagaidāmajiem tematiem skolā, kā rezultātā būs daudz vienkāršāk apgūt skolas mācību vielu.


 

  • Mašīnas un mākslīgais intelekts /Fizika un elektronika/

26.07 - 30.07. - RU, 13 - 17 g.

16.08. - 20.08. - LV, 13 - 17 g.

 

Par daudzām lietām, kuras ir pieejamas tagad, vēl 20 gadus atpakaļ vairums cilvēku pat nevarēja iedomāties. Kādas tehnoloģijas parādīsies tuvākajos 10 gados? Katru dienu kādreizējā zinātniskā fantastika tiek realizēta cilvēces ikdienā. Mākslīgais intelekts ienāk mūsu dzīvē arvien vairāk: datoros, viedtālruņos, gudrajās mājās, automašīnās.
Kopīgi izpētīsim daudzus ar mākslīgo intelektu saistītos jautājumus. Kas ir mākslīgais intelekts un kā tas darbojas? Kādās jomās to pielieto? Kā darbojas dažādi sensori un mašīnredze? Kā veidojas mašīnu neirotīkli? Kā mākslīgais intelekts mācās? Kādas ir iespējas un kādi riski ir saistīti ar mākslīgo intelektu? U.c.
Nedēļas laikā būs iespēja iegrimt mākslīgā intelekta un mašīnu izpētes piedzīvojumā, kurā katrs dalībnieks izplānos, salodēs, salīmēs un saprogrammēs savu mākslīgā intelekta vadāmu mašīnu (“Self driving car”). Katra diena būs piesātināta ar interesantām nodarbībām, eksperimentiem un dažādām aizraujošām aktivitātēm gan laboratorijā, gan ārā.

 

Dalībnieku skaits – 16

Adrese: Brīvības iela 106B, 3.stāvs, Rīga

Dalības maksa: 239 Eur (iekļauts: visas nometnes aktivitātes, nodarbību materiāli, 2 ēdināšanas reizes dienā). Informāciju par atlaidēm var atrast mājaslapā.

 

Pirmā iemaksa, lai rezervētu vietu nometnē: 80 Eur

*Tā iekļauj reģistrācijas maksu 10 Eur apmērā, kurā ietilpst administratīvie pakalpojumi, reģistrācija nometnē, dokumentu sagatavošana utt. Tā netiek atgriezta gadījumā, ja nometne tiek atcelta valsts ierobežojumu dēļ.

 

Pieteikties dalībai un uzzināt plašāku informāciju var šeit, vai zvani un piesaki dalību: 28804919, vai arī raksti epastu: skola@laboratorium.lv 

 

Mūs gaida aizraujoša vasara! 

Tiekamies!