Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību šogad atzīta Ludzas novada pašvaldība

Konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020" šogad uzvarējusi Ludzas novada pašvaldība, iegūstot naudas balvu 25 000 eiro, informē Sabiedrības integrācijas fonds.

FOTO: Shutterstock.com

Viena no Ludzas pilsētas ieliņām

Vērtēšanas komisija atzina, ka Ludzas novada pašvaldība ar savu mērķtiecīgo darbu ģimeņu labklājības veicināšanā ir apliecinājusi atbilstību konkursa absolūtā uzvarētāja nosaukumam visā Latvijā. Šī pašvaldība izceļoties ar atvērtību viedokļu dažādībai, rūpēm par sakārtotu infrastruktūru un tās pieejamību, skolēnu, studentu un jauno speciālistu motivēšanu, tādējādi arī veicinot no Latvijas izbraukušo iedzīvotāju atgriešanos savā novadā.

Kā pārliecinājusies konkursa vērtēšanas komisija, Ludzas novada pašvaldība ir ieklausījusies iedzīvotājos, izvērtējusi pagājušā gada konkursa balsojumā gūtās atziņas, un tas ir vainagojies ar izaugsmi un panākumiem 2020.gadā.

Papildus laureātu godā celtas ģimenei draudzīgākās pašvaldības katrā plānošanas reģionā. Rīgas plānošanas reģionā par tādu atzīta Ādažu novada pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģionā - Kocēnu, Latgales plānošanas reģionā - Līvānu, Kurzemes plānošanas reģionā - Alsungas, bet Zemgales plānošanas reģionā - Tērvetes novada pašvaldība. Katra no šīm pašvaldībām tikusi pie 12 500 eiro naudas balvas.
 

Kā pārliecinājusies konkursa vērtēšanas komisija, Ludzas novada pašvaldība ir ieklausījusies iedzīvotājos, izvērtējusi pagājušā gada konkursa balsojumā gūtās atziņas, un tas ir vainagojies ar izaugsmi un panākumiem 2020.gadā.

 

Vēl četras pašvaldības apbalvotas dažādās citās nominācijās. Krāslavas novada pašvaldība atzīta par Goda ģimenes apliecībai draudzīgāko pašvaldību un saņēmusi balvu 5000 eiro apmērā. Brocēnu novada pašvaldība tikusi pie titula "Par īpašu attieksmi un atvērtību ģimenēm" un naudas balvas 2500 eiro. Stopiņu novada pašvaldībai piešķirta balva "Par īpašu atbalstu jaunajiem vecākiem" un 2500 eiro. Savukārt Līvānu novada pašvaldība par Līvānu 1.vidusskolas sniegumu saņēmusi balvu "Par nozīmīgu ieguldījumu izglītības procesa nodrošināšanā un veiksmīgu sadarbību ar skolēniem un viņu ģimenēm" un 2500 eiro.

Vēl vairākas pašvaldības tikušas pie simpātiju balvām no konkursa atbalstītājiem.

Reklāma
Reklāma

Trešajā konkursa kārtā pēc pašvaldību attālinātām prezentācijām konkursa komisija visaugstāk novērtēja pašvaldības, kas pierādīja savu neatlaidīgo darbu 2020.gadā, atbilstoši savām iespējām un individuālajai situācijai uzlabojot pakalpojumus un piedāvājumus ģimenēm. Kā pierādījums tam tika vērtētas iedzīvotāju atsauksmes, informēja Jēkabsone.

SIF direktore Zaiga Pūce paudusi lepnumu par cilvēkiem, kuri strādā pašvaldībās ar tādu atdevi kā šī gada laureāti. "Mēs priecājamies arī par iedzīvotājiem, kas izprot, novērtē un palīdz pašvaldībām virzīties uz mērķi - radīt apstākļus laimīgākai, ērtākai ikdienai un drošākai dzīvei. Un to var panākt regulārā mijiedarbībā, sadarbībā, sarunās," uzskata Pūce. Pēc viņas teiktā, konkursā uzvarējušajām pašvaldībām ir lieliska pieredze ģimeniskas vides veidošanā un no tām var smelties pieredzi un iedvesmu arī citas pašvaldības.

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) ģenerālsekretāre un konkursa vērtēšanas komisijas pārstāve Mudīte Priede atzinusi, ka LPS kā viens no šī konkursa partneriem ļoti augstu novērtē pašvaldību ilgtermiņa politiku, rūpējoties par ģimeņu labklājību un mērķtiecīgi veicinot pašvaldību attīstību. "Tāpēc, raugoties uz uzvarētājiem, priecē pašvaldību plašais pasākumu un atbalsta klāsts ģimenēm. Ļoti nozīmīga ir pašvaldību atvērtība, spēja ieklausīties vietējo iedzīvotāju interešu grupu iniciatīvās un kopumā sadarbības veidošana ar privāto sektoru vietējo iedzīvotāju atbalsta jautājumos," paudusi Priede.

Video ar konkursa laureātu godināšanu būs skatāms 30.decembrī sociālā tīkla "Facebook" profilā "Vieta ģimenei".

Konkurss "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē SIF. Fonds īsteno arī programmu "Ģimenei draudzīga darbavieta", kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības "3+ Ģimenes karte" Latvijas daudzbērnu ģimenēm.