Rīdziniece nofilmē, kā audzinātāja ved pastaigā mazuli - tā viņam bija pirmā diena privātajā dārziņā Duntes ielā

27. marts izrādījusies pēdējā darba diena kādai audzinātājai, kura strādāja vienā no Rīgas privātajiem bērnudārziem. Viņa uzrakstīja atlūgumu pēc tam, kad apkaimes iedzīvotāji nofilmēja video, kurā redzams, kā viņa mazuļus ved pastaigā.

Materiālu no savas mājas loga nofilmēja Duntes ielas iedzīvotāja Olga. Velk mazuli pa zemi kā tādu rotaļlietu! Pēc tam noliek. Tad paņem un nopurina, un aizvilka tālāk. Tā ir ņirgāšanās par maziem bērniņiem, stāsta aculieciniece. Ekrānuzņēmuma foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Materiālu no savas mājas loga nofilmēja Duntes ielas iedzīvotāja Olga. "Velk mazuli pa zemi kā tādu rotaļlietu! Pēc tam noliek. Tad paņem un nopurina, un aizvilka tālāk. Tā ir ņirgāšanās par maziem bērniņiem," stāsta aculieciniece. Ekrānuzņēmuma foto.

Puisēnam, kurš redzams video, todien tā bija pirmā diena dārziņā. Viņš ir pusotra gada vecs. Materiālu no savas mājas loga nofilmēja Duntes ielas iedzīvotāja Olga, un tas tika izplatīts starp citām rajona mammām. Viena no viņām video parādīja arī dārziņa vadībai.  Video autore Olga "Panorāmai" stāsta, kurā brīdī zaudējusi pacietību un savaldību: "Velk mazuli pa zemi kā tādu rotaļlietu! Pēc tam noliek. Tad paņem un nopurina, un aizvilka tālāk. Tā ir ņirgāšanās par maziem bērniņiem," stāsta sieviete. Pēc tam Duntes ielas cita iedzīvotāja Anna ar videoierakstu devās pie privātā dārziņa vadītājas. "Man bija diezgan ilga saruna, nezinu, ar ko tas beigsies, bet mēs nedrīkstam būt vienaldzīgi," viņa teic.

Vainīgā audzinātāja skaidro, ka citādāk neesot varējusi rīkoties. "Viens laižās, otrs neturās; šņore jātur, jo viņi uzreiz visi mūk, ja tu atlaid šņori... 

Jana Jakušenko, kura vada privāto bērnudārzu "Maziņš ES", skaidro, ka pēc videomateriālā redzētā darbiniece ir atlaista tūdaļ. Audzinātāja pati pēc savas iniciatīvas uzrakstījusi atlūgumu. 
 

Lasi arī: Psiholoģe skaidro, kā būtu bijis jārīkojas audzinātājai, kura pastaigas laikā pa zemi vilka bērnu 

"Viens laižās, otrs neturās..."

"Panorāma" dārziņa telpās sastapa arī pašu audzinātāju. Viņa skaidro, ka citādāk neesot varējusi rīkoties. "Viens laižās, otrs neturās; šņore jātur, jo viņi uzreiz visi mūk, ja tu atlaid šņori... Šitas guļ uz grīdas... Nu, kaut kā paņēmu aiz čuprīša... Kaut kā jādabū līdz tam laukumiņam," stāsta no darba atbrīvotā audzinātāja.

Puikam tā bija pirmā diena bērnudārzā

Reklāma
Reklāma

Zēna māsa Viktorija "Panorāmai" teic, ka privātajā bērnudārzā bijis grūti tikt, bet tagad ģimene ir šokā par attieksmi, ko mazulis tur saņēmis savā pirmajā dienā jaunajos apstākļos. Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija ieteikusi vērsties iestādē ar iesniegumu par notikušo. Jo video redzams vēl viens bērns, kas atpalicis no audzinātājas un soļo krietni iepakaļ itin kā pamests. Inspekcijā pēc video noskatīšanās saskata iespējamu vardarbību pret bērniem. Vairāk par notikušo skaties Zandas Ozolas-Balodes sižetā:

Rakstu sagatavoja ziņu portāls www.jauns.lv