Gripa šogad plosīsies līdz aprīļa beigām, prognozē ārsti

Lai gan gripas intensitāte iet mazumā, ārsti prognozē, ka gripas izplatība turpināsies līdz aprīļa beigām, LTV “Rīta panorāmai” atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Raina Nikiforova.

FOTO: Shutterstock.com

Lielākā slimības intensitāte bija līdz marta vidum, kad gripas gadījumu skaits sāka samazināties, bet gripas vīrusi cirkulē joprojām.  

Gripa šosezon kopumā prasījusi 31 cilvēka dzīvību. Vidējais mirušo pacientu vecums bijis 67 gadi. Pret gripu pacienti šajā sezonā nebija vakcinēti.

Speciālisti uzsver, ka vakcinācija pret gripu ir ieteicama ikvienam, tomēr epidemiologi īpaši aicina vakcinēties tos cilvēkus, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un ir augsts gripas komplikāciju risks.

Reklāma
Reklāma

SPKC norāda, visvairāk vakcinēties nepieciešams cilvēkiem, kuri slimo ar hroniskām plaušu, sirds un asinsvadu sistēmas, nieru un vielmaiņas slimībām; kuri plāno operācijas vai ārstēšanos stacionāros; kuri vecāki par 65 gadiem, jo šajā vecumā imūnā sistēma vairs nenodrošina pilnvērtīgu aizsardzību pret saslimšanu un nereti saasinās arī hroniskās slimības, kas kopā ar gripas vīrusu var radīt dzīvībai bīstamas komplikācijas.

Vienlaikus SPKC iesaka vakcinēties cilvēkiem, kuriem ģimenēs ir mazi bērni, veci cilvēki vai cilvēki ar hroniskām saslimšanām.