Viņš varēs staigāt! Kristapa mamma lūdz palīdzību dēlēna rehabilitācijai. Pietrūkst 2230 eiro

Četrus gadus vecā Kristapa mamma Inga Lazdāne vērsās redakcijā ar lūgumu palīdzēt savākt atlikuši naudu rehabilitācijas rēķina apmaksai, kas notiks no 21. marta līdz 2. aprīlim.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ārsti Slovākijā sola, ka Kristaps spēs arī staigāt, ja izies vairākus rehabilitācijas kursus, tāpēc arī šogad nepieciešams 2 nedēļu rehabilitācijas kurss

Kristapam ir 4 gadi un viņa diagnoze ir bērnu cerebrālā trieka - spastiska tetraperēze, simptomātiska epilepsija. Šī diagnoze ir kopš dzimšanas. Puisēna pirmajos dzīves gados situācija bija nopietnāka, jo bija biežas krampju lēkmes. Pēc vairākiem rehabilitācijas kursiem krampju lēkmes vairs nav. Kristapam bija arī rīšanas traucējumi, tāpēc sākumā viņu barojām caur zondi.


Par Kristapu jau rakstījām pirms diviem gadiem: "Palīdzi 2 gadus vecajam Kristapam – viņš nespēj sēdēt. Šobrīd saziedoti 894,11 Eur"


Latvijas ārsti sacīja, ka jāliek gastrostoma, bet mēs atteicāmies un meklējām citu, efektīvāku risinājumu. Atradām rehabilitācijas centru Slovākijā, un viņi apņēmās palīdzēt mazajam Kristapam. Iepriekšējā gadu maijā Kristaps ar tēti devās uz pirmo rehabilitācijas kursu Slovākijā un tiešām pēc 2 nedēļu rehabilitācijas kursa Kristaps mājā brauca bez zondes un pats varēja paēst. Otro rehabilitācijas kursu Kristaps izgāja rudenī tad viņam, uzlabojās arī koncentrēšanās spējas, puisis sāka satvert mantas, apgriezties gultā, patstāvīgi sēdēt ratos. Pagaidām drošības jostas vēl lietojam, sēdinot pozicionēšanas krēsliņā.

Lai Kristapam uzlabotos veselības stāvoklis, lūdzam ziedot, cik katram ir iespējams. Ārsti Slovākijā sola, ka Kristaps spēs arī staigāt, ja izies vairākus rehabilitācijas kursus, tāpēc arī šogad nepieciešams 2 nedēļu rehabilitācijas kurss izmaksā 4800EUR. Tā kā Kristaps sāk arī skaņas izrunāt, tad nepieciešams arī delfīnterapijas kurss 1200 eur. Latvijā Kristaps regulāri tiek vests uz masāžām, fizioterapiju (vingrošanu), reitterapiju, kā arī pie ergoterapeita. Esam atsākuši arī logopēdu apmeklēt pie mūsu vietējās logopēdes Kristīnes, viņa ir skolotāja Dursupes pamatskolā. Sakarā ar veselības stāvokļa uzlabošanos šajā mācību gadā Kristaps ir uzsācis arī bērnudārza gaitas, tur ikdienā ar bērniem strādā logopēds un fizioterapeits. Arī mājās regulāri ar bērnu strādājam, lai būtu rezultāts. Rudenī tika iziets arī rehabilitācijas kurss Latvijā, kurš bija valsts apmaksāts un par to sakām vislielāko paldies.

Inga “Sakām lielu paldies ari Engures vidusskolai, kuri jau otro gadu noorganizēja labdarības tirdziņu un iegūtos līdzekļus ziedoja Kristapam. Kā arī pateicamies arī visiem pārējiem, kas ziedo Kristapam naudiņu, lai viņš nokļūtu uz rehabilitāciju. Pateicoties jums visiem, biļetes lidojumam uz rehabilitāciju ir jau iegādātas.”

Pašlaik nepieciešami 2470 eiro, lai samaksātu atlikušos rēķinus.
Kristapam var ziedot sekojošos kontos:
Inga Lazdāne (puisēna mamma)
SWEDBANK LV98HABA0551023851620
SEB BANKĀ LV16UNLA0050009241171 ar norādi Kristapa ārstniecībai. 

Reklāma
Reklāma