Cilvēku vienaldzība šokē - vīrietis mazu meiteni rauj ārā no autobusa, bet visiem vienalga

Nevar viennozīmīgi apgalvot, ka Rīgā autobusā bērnam uzbrukušais vīrietis ir tā dēvētais Imantas pedofils, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kriminālpolicijas vadītājs Andrejs Sozinovs.

FOTO: Shutterstock.com

Viņš pauda, ka savulaik, kad atklātībā nonāca pirmā informācija par tā dēvētā Imantas pedofila uzbrukumiem 10 gadus vecām meitenēm, bijusi liela sabiedrības atsaucība, palīdzot atklāt varmāku, savukārt autobusā Rīgā cilvēki ilgstoši vienaldzīgi noraudzījušies, kā pieaudzis vīrietis uzmācas mazam bērnam.
 

Vakar "Panorāmā" Sozinovs pauda sašutumu, ka nevienam no autobusā esošajiem nav ienācis prātā pieskriet pie šofera un teikt, lai nobloķē durvis; neviens nav zvanījis policijai.
 

Sozinovs aicināja gadījumos, kad ir novērojama pieauguša cilvēka mēģinājums kaut kur aizvest bērnu pret viņa gribu, uzreiz ziņot policijai.
 

Reklāma
Reklāma

Pagājušajā nedēļā kāds vīrietis, kura pazīmes ir ļoti līdzīgas tā dēvētajam Imantas pedofilam, ar varu no autobusa centies izraut desmit gadus vecu meiteni. Viņa pretojusies, taču neviens no pasažieriem viņai nav palīdzējis. Vienīgā, kas reaģējusi uz vīrieša mēģinājumiem izraut no transporta meiteni, bijusi kāda sieviete, kura iesaistījusiess, un vīrietis meiteni palaidis, bet pats aizbēdzis no notikuma vietas.
 

Meklējot Imantas pedofilu, pārbaudītas jau 600 personas, taču viņš joprojām nav atrasts. Pagājušajā gadā Pārdaugavā bija jūtama liela cilvēku iesaiste varmākas meklēšanā - daudzviet bija izlīmēti viņa fotoroboti, arī vecāki patrulēja dzīvojamos masīvos. Šogad, piemēram, transporta pieturās, plakātiem virsū uzlīmēti jau citi ziņojumi.