Uh, karstums mūs turpinās karsēt arī nākamnedēļ

Plus 30 un vairāk grādu būs gan šajā nedēļas nogalē, gan arī nākamnedēļ, lai gan gaidāmi arī nokrišņi. Šādas ir Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centra jaunākās prognozes.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Vasaras priekus varēs turpināt baudīt, tikai jāievēro saprāts, lai nepārkarstu! Foto iesūtīja portāla lasītāja Trīne Mežģīne.

Tuvākajās dienās Latvija joprojām atradīsies anticiklona ietekmē, tādēļ nedēļas nogalē laiks saglabāsieslielākoties sauss un saulains. Pūtīs lēns dienvidaustrumu, austrumu vējš. Gaisa temperatūra dienā paaugstināsies līdz +27...+32°, bet dažviet, galvenokārt dienvidu rajonos, gaiss uzkarsīs līdz pat +33°. Arī naktis būs ļoti siltas - termometra stabiņš nenoslīdēs zem +17...+22° atzīmes.

Darba nedēļas sākumā no rietumiem lēnām tuvosies zema spiediena ieplaka, atnesot mitrāku gaisa masu, tādēļ vietām valstī gaidāmas pērkona lietusgāzes.

Nedēļas otrajā pusē šī ieplaka lēnām šķērsos Latviju, tādēļ mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies unīslaicīgi līs jau teritorijas lielākajā daļā, daudzviet ducinās arī pērkons. Vējš iegriezīsies no rietumu puses un negaisa laikā krasās vēja brāzmās pastiprināsies līdz 15-16 m/s. Nedēļas beigās Latvijā ieplūdīs vēsāka gaisa masa, tādēļ temperatūra dienas laikā nepārsniegs  +21…+26°.

Reklāma
Reklāma

Arī ūdens temperatūra joprojām ir augsta: Latvijas upēs tā ir +20...25° robežās, savukārt jūrā tā ir mainīga – līča Kurzemes piekrastē, kur vējš pūtis pārsvarā no ūdens puses, temperatūra sasniegusi pat +23...+25 grādus, savukārt atklātās jūras un Vidzemes piekrastē, vējam pūšot no iekšzemes puses,  ir krietni vēsāks. Piemēram, Salacgrīvā ūdens temperatūra šobrīd ir vien +13 grādi.