Izveidota jauna mājas lapa par tiesībām vardarbības gadījumos

Šonedēļ darbu sākusi jauna mājas lapa www.pretvardarbibu.lv, kurā ir apkopota informācija un praktiski padomi, kā rīkoties gadījumos, ja ģimenē notiek vardarbība, informē Labklājības ministrija (LM).

FOTO: Marika Eglīte

No 2014.gada 31.marta ģimenes vardarbībā cietušie var saņemt tūlītēju policijas un tiesas aizsardzību, ja varmāka apdraud cietušā dzīvību, brīvību un veselību.

 

Interneta vietne www.pretvardarbibu.lv ir brīvprātīga iniciatīva, kuras galvenais mērķis ir sniegt ģimenes vardarbībā cietušajiem informāciju par aizsardzības un atbalsta iespējām. Tās veidošanā ir iesaistījušies gan juristi ar ilggadēju pieredzi palīdzības sniegšanā ģimenes vardarbībā cietušajiem, gan arī citi brīvprātīgie.

 

Šajā mājas lapā aprakstīti vardarbības veidi un vardarbīgo attiecību pazīmes, apkopoti organizāciju kontakti, kurās var vērsties, lai saņemtu palīdzību, sniegti ieteikumi drošības plāna sastādīšanai, kā arī atrodama veidlapa pieteikumam par pagaidu aizsardzību pret vardarbību un cita noderīga informācija.

 

Reklāma
Reklāma

LM atgādina, ka no 2014.gada 31.marta ģimenes vardarbībā cietušie var saņemt tūlītēju policijas un tiesas aizsardzību, ja varmāka apdraud cietušā dzīvību, brīvību un veselību.

 

Tiesa, jautājumu un atbilžu sadaļa vēl ir tapšanas stadijā, bet pamatinformāciju, kur vērsties pēc palīdzības, mājas lapā atradīsiet.