Sniegs un putenis gaidāms jau šosestdien. Beidzot!

Pirmā plašākā nokrišņu zona Latviju šķērsos naktī uz sestdienu, 1.februāri, kad teritorijas lielākajā daļā gaidāms sniegs un putenis. Beidzot, beidzot, kailsalu nomainīs vismaz baltums, un bērni varēs steigt pabaudīt ziemas priekus.

FOTO: Marika Eglīte

Šajā darba nedēļā dienas vairs nebūs tik saulainas kā aizvadītajā, debesis biežāk aizklās mākoņi, sevišķi valsts rietumos, tomēr būtiskus nokrišņus tie vēl nenesīs. Sniegs gaidāms sestdien.

 

Pēc sestdienas snigšanas visā Latvijā izveidosies arī biezāka sniega sega, jo šobrīd valsts vidienē tās biezums ir mazāks par 3 cm, tikai Alūksnes novērojumu stacijā sasniedz 11 cm, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centra informācija.

 

Salīdzinot ar pagājušo nedēļu, laika apstākļi Latvijā šonedēļ jau pakāpeniski sāks mainīties, tomēr saglabāsies ziema ar stabilu salu, pastiprināsies vējš, tikai nedēļas nogalē gaidāms sniegs.

 

Reklāma
Reklāma

Šajā darba nedēļā dienas vairs nebūs tik saulainas kā aizvadītajā, debesis biežāk aizklās mākoņi, sevišķi valsts rietumos, tomēr būtiskus nokrišņus tie vēl nenesīs. No dienvidrietumiem tuvojoties nokrišņu zonām, pakāpeniski pastiprināsies austrumu, dienvidaustrumu vējš, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 15-19 m/s.

 

Minimālā gaisa temperatūra naktīs Latvijas rietumos aizvien vēl gaidāma  -7...-14 grādu robežās, bet austrumos tā būs vēl zemāka, naktī uz ceturtdienu sasniedzot pat -20...-23 grādus, arī dienas laikā saglabāsies mērens sals - maksimālā temperatūra būs no -5...-8 grādiem Kurzemē līdz -10...-16 grādiem austrumu rajonos. Tomēr sajūtu temperatūra, pūšot brāzmainam vējam, būs vēl zemāka.