Visticamāk Ziemassvētki būs bez sniega

Vēl tikai nedaudz vairāk nekā nedēļa, kad katrā mājā tiks svinēti Ziemassvētki. Tie parasti asociējas ar kaut ko gaišu, baltu, taču izskatās, ka šogad ziemas saulgrieži tiks aizvadīti bez sniega segas. Taču arī stabils un stiprs sals nav gaidāms.

FOTO: Marika Eglīte

 

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centra jaunākās laika prognozes, šodien dienā Kurzemi sasniegs nokrišņu zona, kas nesīs nelielu slapju sniegu un lietu, gaisa temperatūra valsts rietumos gaidāma 0...+2 grādi, bet Vidzemē un Latgalē pieturēsies neliels sals līdz 0...-3 grādiem.

 

Arī svētdien Latviju šķērsos nokrišņu zona, tā nesīs gan sniegu, gan arī slapju sniegu, bet rietumos pat lietu. Pastiprināsies arī dienvidu puses vējš, kas piekrastē brāzmās sasniegs 15-16 m/s. Gaisa temperatūra, salīdzinot ar sestdienu, būtiski nemainīsies.

 

Nākamajā darba nedēļā laika apstākļus Latvijā joprojām noteiks aktīvi Atlantijas cikloni, tādēļ galvenokārt pūtīs rietumu puses vēji, kas piekrastes rajonos bieži brāzmās sasniegs 15-18 m/s un aizvien uz mūsu reģionu nesīs siltas gaisa masas.

Reklāma
Reklāma

 

Plašākas nokrišņu zonas Latviju šķērsos otrdien un piektdien, tās nesīs galvenokārt slapju sniegu un lietu. Jo arī gaisa temperatūra lielākoties pieturēsies virs 0 grādu atzīmes, vien nedēļas vidū, naktīs debesīm skaidrojoties, pazemināsies līdz 0...-3 grādiem.

 

Laika apstākļu prognozes vēl ilgākam laika periodam liecina, ka arī Ziemassvētku nedēļā stabilu ziemas laika apstākļu iestāšanās nav gaidāma: pastāv varbūtība, ka snigs un atkal Latviju pārklās sniega sega, tomēr arī tā nesaglabāsies ilgstoši. Nav gaidāms arī stabils vai stiprs sals.