Vai tu per savu bērnu?

Lai arī lielākā daļa jeb 83% Latvijas iedzīvotāju kā bērnu disciplinēšanas metodi ģimenē izvēlas sarunu, joprojām ir daļa, kas par labāko bērnu audzināšanas līdzekli atzīst pērienu, liecina Snapshots aptauja, kas veikta, uzsākot sociālo kampaņu „Tradīcijas, kas jālauž: turpini bez pēriena!”

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Otra populārākā bērnu disciplinēšanas metode Latvijas ģimenēs ir dažādu privilēģiju liegšana, to par efektīvu atzinuši 52% Snapshots respondentu, bet trešajā vietā ir rājiens, kuru kā iedarbīgu metodi izvēlas vidēji 28% aptaujāto.
Lai dalītos informācijā par to, kā disciplinēt bērnu, savienojot saprātīgu stingrību ar mīlestību, nodibinājums Centrs Dardedze savā 12 gadu jubilejas dienā uzsāk sociālu kampaņu „Tradīcijas, kas jālauž: turpini bez pēriena!”.


„Fiziska vardarbība diemžēl joprojām lielā daļā sabiedrības tiek uzskatīta par pārbaudītu un efektīvu bērnu audzināšanas metodi. Vismaz reizi nedēļā Centra Dardedze speciālisti nodrošina audzināšanas konsultācijas vecākiem, kas jūtas apjukuši, saskaroties ar izaicinājumiem, ko sagādā bērnu audzināšana. Kā bērnu disciplinēt un kā
panākt nevēlamas uzvedības pārtraukšanu?

Reklāma
Reklāma

Šie un daudzi citi jautājumi nodarbina vecāku prātus laikā, kad bērns sāk apzināties sevi, pētīt pasauli un pārbaudīt robežas. Šajās situācijās bieži pietrūkst padoma un vecāki savā izmisumā ir gatavi ķerties pie "vecajām, labajām, pārbaudītajām" metodēm. Taču, der atcerēties, ka ir tradīcijas, kuras nevajadzētu nest cauri paaudzēm, un bērnu pēršana ir viena no tām”, norāda Laila Balode, nodibinājuma „Centrs Dardedze” konsultāciju centra vadītāja.  


Ik gadu Centrs Dardedze īsteno vismaz vienu sociālu kampaņu, lai izglītotu sabiedrību par vardarbības pret bērnu problēmas ietekmi uz bērna pilnvērtīgu attīstību. Šogad savā 12. gadadienā Centrs Dardedze aicina katru aprīļa mēnesi atzīt par mēnesi bez fiziskas vardarbības pret bērnu!


Kampaņas idejas autori ir Nobody’s Children Foundation Polijā, īstenotāji Latvijā - nodibinājums „Centrs Dardedze”.