Praktiski padomi organisma attīrīšanai

Cilvēka organisms jutīgi uztver neveselīgu un mazkustīgu dzīvesveidu, neregulāras un nesabalansētas maltītes, stresu un citus ietekmes faktorus (piemēram, piesārņotais pilsētas gaiss), tādēļ, lai justos pēc iespējas labāk, to nepieciešams attīrīt jeb veikt detoksikāciju, kas prasa papildu enerģiju.

Dažas no organismu attīrošo tēju sastāvdaļām ir mārdadžu augļi, zaļā vai Pu-erh (melnā tēja ar ārstnieciskajām īpašībām) tēja, pienenes un diždadža sakne, piparmētra. Šādas tējas ir iespējams iegādāties arī aptiekās.

FOTO: Shutterstock.com

Dažas no organismu attīrošo tēju sastāvdaļām ir mārdadžu augļi, zaļā vai Pu-erh (melnā tēja ar ārstnieciskajām īpašībām) tēja, pienenes un diždadža sakne, piparmētra. Šādas tējas ir iespējams iegādāties arī aptiekās.

Farmaceite Gaļina Patreja stāsta par zināmākajām attīrīšanas metodēm un sniedz padomus, kā nenodarīt sev pāri.
Iepriekš minēto faktoru dēļ ķermenis jūt nogurumu, un sekas var būt arī gremošanas traucējumi, kāju pietūkums, ķermeņa stīvums un svara palielināšanās. Vispiemērotākais laiks organisma attīrīšanas procedūru veikšanai ir gadalaiku maiņa, kad ķermenim jāpielāgojas jauniem apstākļiem - citam miega, laikapstākļu, gaismas un aktivitāšu režīmam.
 
Kā sākt?
Organisma attīrīšana sākas ar gremošanas trakta attīrīšanu no „atkritumiem” - toksīniem un sārņiem. Toksīni ir kaitīgas vielas, kas kairina organisma audus un orgānus, izraisot slimības un funkciju traucējumus. Toksīnu veidošanos var veicināt ķīmisks piesārņojums apkārtējā vidē, piesārņots dzeramais ūdens, smogs, pesticīdi, alkohola un kofeīna pārmērīga lietošana, stress un citi faktori. Savukārt sārņi ir no kaitīgām vielām un skābēm radušies sāļi, ko organisms ar mikroelementu un minerālvielu palīdzību neitralizē.
Pilnīgai attīrīšanai jāparūpējas arī par citu orgānu sistēmu „tīrību”, jo, piemēram, resno zarnu attīrīšana mazinās vai pilnībā novērsīs zarnu pūšanos, vēdera aizcietējumus un grēmas. Aknu attīrīšana uzlabos gremošanu, atmiņu, acīs atjaunosies veselīgs spīdums, arī mati kļūs spīdīgāki, atjaunosies enerģijas krājumi, palielināsies spēks un izturība. Savukārt pēc nieru attīrīšanas samazināsies vai pilnībā izzudīs maisiņi zem acīm un stabilizēsies asinsspiediens. Bet attīrīti asinsvadi un limfa pasargās no infekcijām, sirdslēkmēm un varikozām vēnām.

Toksīnu veidošanos var veicināt ķīmisks piesārņojums apkārtējā vidē, piesārņots dzeramais ūdens, smogs, pesticīdi, alkohola un kofeīna pārmērīga lietošana, stress un citi faktori. 

Reklāma
Reklāma

Tējas un šķiedrvielas
Lai veiktu organisma attīrīšanu, Farmaceite Gaļina Patreja iesaka lietot dažādas tējas vai citus līdzekļus, kas satur vērtīgas dabas vielas. Tās uzlabo un aktivizē vielmaiņu, aktivizē aknu, nieru un citu orgānu darbību, liek tiem strādāt aktīvāk un izvada liekās sārņvielas. Dažas no organismu attīrošo tēju sastāvdaļām ir mārdadžu augļi, zaļā vai Pu-erh (melnā tēja ar ārstnieciskajām īpašībām) tēja, pienenes un diždadža sakne, piparmētra. Šādas tējas ir iespējams iegādāties arī aptiekās.
Efektīvs veids ir arī liela šķiedrvielu (dārzeņi un augļi) daudzuma patērēšana - nedēļu ilga augļu un dārzeņu diēta iztīrīs sen zarnās uzkrājušās pārtikas atliekas. Šajā laikā gan ieteicams lietot daudz šķidruma.
Vēlams gan izvēlēties Latvijā audzētus produktus, jo pašlaik veikalos esošie ir „tukši” - bez vitamīniem un minerālvielām. Piemēram, agrāk, lai saņemtu pietiekamu A vitamīna dienas devu, pietika apēst divus burkānus, bet tagad jāapēd vismaz kilograms.
 
 
Nebadojies!
Farmaceite nekādā gadījumā neiesaka badoties, kas sieviešu vidū bieži vien tiek uzskatīta par efektīvu metodi. Bads organismam ir stress, turklāt jāņem vērā, ka zaudētie kilogrami ātri vien atgriezīsies, un tad apēstā enerģija tiks uzkrāta tauku veidā. Tādēļ labāk izvēlēties organismam nekaitīgas diētas, dzert daudz ūdens un tējas, ēst augļus un dārzeņus, graudu putras un pilngraudu maizi.
Badošanos var aizstāt ar sabalansētu uztura programmu vai atteikšanos no saldumiem, baltmaizes vai eļļā gatavotiem produktiem, vai apņemšanos neēst, piemēram, pēc pulksten 19.00.
Veicot organisma attīrīšanu, jāatceras, ka zarnu traktā mīt arī labās, cilvēka iekšējai mikroflorai vajadzīgās baktērijas, kas tiek izvadītas no organisma līdz ar visu lieko. Tādēļ pēc dažādām zarnu trakta attīrīšanas procedūrām nepieciešams lietot tādu pārtiku, kas ir papildināta ar šīm labvēlīgajām baktērijām (piemēram, jogurti, kefīrs) un palīdzēs atjaunot to līmeni mikroflorā.