Lenteņi un sašūta mēle. Pasaules drausmīgāko tievēšanas metožu TOP 7

Cīņā ar liekajiem kilogramiem esam pieredzējuši teju visu, taču joprojām tiek izgudrota kāda jauna, bieži vien šokējoša metode, ko sievietes ir gatavas izmēģināt, lai kļūtu slaidākas. Lūk, 7 briesmīgas tievēšanas metodes, ko mēs nekādā ziņā neiesakām izmēģināt.

FOTO: Shutterstock.com

Nenoliedzami, mūsdienās valda slaiduma kults, tāpēc ir saprotama daudzu sieviešu vēlme to panākt pēc iespējas ātrāk. Taču tas nav tā vērts, lai riskētu ar savu veselību. Vislabākais veids, kā atbrīvoties no liekā svara, joprojām ir pareiza ēšana un regulāra sportošana.

 

1. Mēles „ielāps” 

Beverlihilsā izdomāta jauna ķirurģiska operācija, kas sola mēneša laikā atbrīvot no desmit liekajiem kilogramiem. Kā tas darbojas? Uz pacienta mēles tiek piešūts plastikāta „ielāps”, kas cieta ēdiena košļāšanu un norīšanu padara neciešami sāpīgu. Tā nēsātāji spiesti pāriet uz šķidru pārtiku, dienā uzņemot vien aptuveni 800 kalorijas. Procedūras cena ir ap 2000 dolāriem (1050 latiem). 

 

2. Barošana ar cauruli 

Lai ātri atbrīvoties no liekā svara, sievietes degunā ievieto barošanas cauruli, kas pa barības vadu ved uz kuņģi. Desmit dienas viņas pa cauruli uzņem olbaltumvielām bagātu maisījumu – ik dienas 800 kalorijas. Tādā veidā parasti baro cilvēkus, kas nespēj paēst paši. Šo, 1500 dolāru (800 latu) vērto procedūru, īpaši iecienījušas topošās līgavas.

 

3. Lenteņi 

Lai arī ASV lenteņu glabāšana ir aizliegta ar likumu, cilvēki tos bieži mēģina sameklēt, lai ātri atbrīvotos no svara. Tas rada lielas briesmas veselībai, tai skaitā iekšējo orgānu disfunkciju, smadzeņu un nervu sistēmas bojājumus vai pat nāvi. 

 

4. „Žūporeksija” 

Tas ir salīdzinoši jauns termins, ar ko apzīmē pamatīgu dzeršanu kombinācijā ar ēšanas traucējumiem. Raksturojums ir patiesi drausmīgs: „žūporeksiķi” daļu no dienas kalorijām aizstāj ar alkoholu, dzer līdz vemšanai, lai atbrīvotos no apēstā ēdiena, pēc kārtējā dzerstiņa metas trakā sportošanas maratona vai arī badojas pēc jestri aizvadītas nakts. Tas kaitē imūnsistēmai, vājina koncentrēšanās spēju un paaugstina alkohola saindēšanās risku. Tas raksturīgi ne vien studentiem, bet arī divdesmit-, trīsdesmit- un četrdesmitgadniecēm.

 

5. Badošanās 

Reklāma
Reklāma

To var darīt ārsta uzraudzībā, taču parasti sievietes badojas pēc saviem ieskatiem vai pamācībām internetā. Tavs ķermenis ir kā vienmēr ieslēgts motors – katrai šūnai nepārtraukti vajadzīga „degviela”, lai tā varētu turpināt darboties. Ķermenim nepieciešamas olbaltumvielas un veselīgie tauki, taču, kad tie netiek uzņemti, vari rēķināties ar dažādām nepatīkamām blakusparādībām. Pat neliela badošanās (lielākajai daļai sieviešu tas nozīmē ik dienas uzņemt 1000-1200 kalorijas), var novest pie noguruma, depresijas, muskuļu noārdīšanās, novājinātas imūnsistēmas, matu izkrišanas, hormonu disbalansa un traucēta miega.

 

6. Smēķēšana 

Lai arī cik absurdi tas nebūtu, daži cilvēki patiešām sāk smēķēt, lai notievētu pat tad, ja apzinās veselībai nodarīto kaitējumu. Smēķēšana patiešām padara garšas kārpiņas mazāk jutīgas, nomāc apetīti un nedaudz paātrina vielmaiņu. Taču nodarītais kaitējums ir daudzreiz lielāks. 

 

7. Stimulanti 

Gan sievietes, gan vīrieši mēdz sākt lietot stimulējošos medikamentus, lai tiktu vaļā no tik ļoti neciestajiem liekajiem kilogramiem. Visbiežāk tas noved pie atkarības un ārstēšanās no tās. Pat ja neņem vērā atkarības veidošanos, medikamenti un aizliegtās vielas ar stimulējošu efektu pavājina spriestspēju, padara to lietotāju impulsīvu un pakļauj straujām garastāvokļa maiņām. Ļaunākajos gadījumos tas noved pie bīstami augsta asinsspiediena un sirdslēkmju riska. 

 

Nenoliedzami, mūsdienās valda slaiduma kults, tāpēc ir saprotama daudzu sieviešu vēlme to panākt pēc iespējas ātrāk. Taču tas nav tā vērts, lai riskētu ar savu veselību. Vislabākais veids, kā atbrīvoties no liekā svara, joprojām ir pareiza ēšana un regulāra sportošana.

 

Avots: www.kasjauns.lv