Bezmaksas konsultācija bērniem ar nedzīstošām brūcēm un rētām

Bērniem, kam ir nedzīstošas brūces vai kropļojošas rētas, no 19. līdz 30. janvārim būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas pie Brūču klīnikas speciālistiem Rīgā, Linezera ielā 6. Pierakstīties akcijas bezmaksas konsultācijai var pa tālruni 67040369 vai 29240254.

FOTO: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/


Šāda akcija Latvijā notiek pirmo reizi. Tās galvenais mērķis ir informēt pacientus un viņu vecākus, ka mūsdienās vairākumā gadījumu problemātiskas brūces un rētas ir izārstējamas. Tāpat Brūču klīnikas speciālisti konsultāciju laikā novērtēs, kāds ir veiksmīgākais ārstēšanās veids katrā konkrētā gadījumā.


Ik gadu Latvijā stacionāros ārstējas vidēji 70 bērnu, kuriem konstatētas nedzīstošas rētas un brūces. Tie, kas vēršas pēc palīdzības ambulatori, netiek reģistrēti, tādēļ pašreiz par kopējo situāciju valstī spriest ir grūti. Šā iemesla dēļ viens no akcijas mērķiem ir apzināt pēc iespējas plašāk mazo pacientu loku un sniegt viņiem palīdzību.

Nedzīstošo brūču biežākais iemesls bērniem ir osteomielīts - infekcija kaulos, ko var radīt trauma vai mikrobu iekļūšana organismā caur asinsriti. Savukārt kropļojošas rētas bērniem biežāk rodas pēc apdegumiem.

Speciālisti iesaka, dodoties uz pieņemšanu, pacientam paņemt līdzi visus savus medicīnas izrakstus, iepriekšējos izmeklējumus un rentgena bildes. Tāpat ķirurgs sola, ka tiks pieņemti visi pacienti, kas būs pieteikušies bezmaksas konsultācijām, arī tad, ja tie būs jāpieņem pēc akcijas beigu datuma.


Akcija notiek sadarbībā ar Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu Linezers.

Informāciju sagatavoja: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca
 

Reklāma
Reklāma