“7 dēli”, “Very Cool People”, “Smieklu sasaukšanās”, “AHHAA” zinātniskais šovs – gaidāma krāšņa Tēva dienas skatuves programma

Jau septīto gadu Rīgā notiks Tēva dienai veltīts gājiens un festivāls, ko ik gadu apmeklē tūkstošiem ģimeņu no visas Latvijas. Tēva dienas gājiens svētdien, 8. septembrī, no Brīvības pieminekļa sāksies plkst. 12.00 un noslēgsies Vērmanes dārzā pie skatuves, kur notiks svētku svinīga atklāšana un koncerts. Skatuves programmā iekļautie priekšnesumi ir tādi, lai būtu aizraujoši kā ģimenes pašiem mazākajiem, tā pusaudžiem, kā mammai un tētim, tā arī vecvecākiem. Svētki Vērmanes dārzā norisināsies līdz pat plkst. 17.00. Ieeja bez maksas.

Tēva dienas festivāls jau 8. septembrī

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Tēva dienas festivāls jau 8. septembrī

Tēva dienas festivāls Vērmanes dārzā sāksies plkst. 12.00, taču skatuves programma – aptuveni plkst. 12.30, kolīdz ieradīsies gājiens (gājiens no Brīvības pieminekļa sāksies plkst. 12.00 un virzīsies pa Brīvības ielu, kas pasākuma laikā būs slēgta). Cikos gājiens ieradīsies Vērmanes dārzā, ir zināms aptuveni, tāpēc skatuves programmā norādītie laiki var atšķirties no reāli uz skatuves notiekošā. Koncerta tīkotājiem jāzina, ka skatuve ir uzbūvēta aptuveni Vērmanes dārza vidū. Visu festivāla programmu skati ŠEIT


Aptuvenais laiks 12.30
Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris un  Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis.
Pasākumu kā katru gadu svinīgi atklās Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris iedvesmojošā diriģenta Anda Kareļa vadībā. Zemessardzes orķestris ik gadu muzicē arī Tēva dienas gājiena priekšgalā. Skatuves programmas turpinājumā uzstāsies Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis, kas Latvijā viesosies par godu Latvijas armijas un Neatkarības kara simtgadei.


Aptuvenais laiks 13.00
Ieskats izrādē “Smieklu sasaukšanās”. Piedalās Renārs Kaupers, Goran Gora, Inese Pudža, Klinta Reinholde, Baiba Valante, Pauls Iklāvs, Uldis Sniķers, Mārtiņš Meiers un Ingus Kniploks.

Katru gadu Tēva dienā tiek rādīta viena teātra izrāde. Šoreiz festivāla dalībniekiem būs ekskluzīva iespēja skatīt fragmentus no izrādes, kas vēl nav piedzīvojusi pirmizrādi, – režisores Ineses Mičules “Smieklu sasaukšanās” ar Ineses Zanderes stāstiem un Renāra Kaupera mūziku. Uzveduma pirmizrāde gaidāma Valmieras Drāmas teātrī 26. septembrī.

smieklu sasaukšanās
Aptuvenais laiks 13.40
Vokāli instrumentālā ansambļa “7 dēli” priekšnesums.

“Grupā esam septiņi jautri čaļi, un mums visiem patīk rokenrols un humors, esam draugi un visi dēli saviem vecākiem. Dzenot jokus, palikām pie nosaukuma “7 dēli”,” atklāj ansambļa “7 dēli” dalībnieki, kas visi ir arī tēvi. Grupas kolorītajā sastāvā ietilpst Andris Rūdis (bass/balss), Valdis Vanags (ģitāra/balss), Jānis Belovs (perkusijas), Vilnis Bekmanis (akordeons/balss), Edgars Roga (bungas), Mārtiņš Buls (ukulele) un Miķelis Žideļūns (elektriskā ukulele). 
Savu debijas albumu ar nosaukumu “Līdz saullēktam vēl tālu” grupa izdeva 2015. gadā. Divus gadus vēlāk – 2017. gada nogalē – “7 dēli” laida klajā savu otro studijas albumu, un šoreiz ar šifrētu nosaukumu “M.P.N.S.”.Aptuvenais laiks 14.40
Latvijas džezfanka grupa “Very Cool People”.

“Very Cool People” rada mūsdienīgu, sarežģītu un klausāmu mūziku plašai auditorijai. Grupa, izmantojot mūsdienīgus instrumentus, mēģina džeza un fanka deju mūziku padarīt pieejamāku mūsdienu klausītājam.

Aptuvenais laiks 15.40
“Pasaku nama” muzikālais priekšnesums bērniem. 

Radošā aģentūra “Pasaku nams” rada brīnumu pilnus, muzikālus priekšnesumus bērniem. Tajā piedalās pasāku tēli – iespējams, visskaistākie pasaku un populāru animācijas filmu tēli, kādi vien Latvijā ir sastapti.

Reklāma
Reklāma

pasaku nams Tēva diena
Aptuvenais laiks 16.10
Stepa dejas kompānija “Soul Tap”.

Ritma un enerģijas piesātināta uzstāšanās, ko piedāvā “Soul Tap”. Jau vairāk nekā desmit gadus šī stepa dejas kompānija ir vadošā un lielākā stepa dejas kultūras attīstītāja un kopienas veicinātāja Baltijas reģionā. Šo kompāniju pamatā veido četras stepa dejotājas: Annija Ķesele, Alise Hofmane, Rita Biezēka un Marta Bīdermane.

Aptuvenais laiks 16.25
Igaunijas zinātnes centra “AHHAA” zinātniskais šovs.

Tēva dienas festivālā dienas garumā darbosies zinātnes centra “AHHAA” eksperimentu darbnīca, kurā varēs ne tikai izmēģināt dažādus zinātnes eksperimentus, bet arī izbaudīt 3D šūpoles. Savukārt īsi pirms festivāla noslēguma uz skatuves gaidāms “AHHAA” iespaidīgais raķešu šovs!
 

Vairāk informācijas par Tēva dienas gājienu un festivālu – www.tevadiena.lv. Tēva dienas gājienu un festivālu rīko Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”, pasākuma lieldraugs – “Rimi Bērniem”, atbalsta Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Festivālu atbalsta nekustamo īpašumu attīstītājs "Bonava", zaļās farmācijas uzņēmums "Silvanols", "Moller's", veikals-noliktava "Depo". Pasākuma apdrošinātājs AAS "BALTA". ​


Par Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv”
Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” ir sociālais uzņēmējs, kura galvenā darbība saistīta ar vecāku informēšanu, izglītošanu un vecāku interešu pārstāvniecību. Būtiska organizācijas darbības joma ir ģimenes vērtības stiprinošu pasākumu un kampaņu organizēšana. Kā viena no “Mammamuntetiem.lv” prioritātēm ir Tēva dienas popularizēšana ar mērķi sekmēt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, kā arī sabiedrībā aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē. Organizācija šogad jau septīto gadu pēc kārtas organizē Tēva dienas gājienu un festivālu, un tas norisināsies 8. septembrī Vērmanes dārzā. Savukārt kā jauna tradīcija, gaidot Tēva dienu, ir uzsākti tēvu un bērnu izlūkbraucieni un izlūkgājieni – ekspedīcijas, kurās tēti ar bērniem var piedalīties bez maksas. Plašāka informācija – www.tevadiena.lv.