Vecvecākiem īpaša programma Tēva dienas festivālā Vērmanes dārzā

Šogad Tēva dienas festivālā, kas notiks 10. septembrī Rīgā, Vērmanes dārzā, ir gaidāms plašs tādu aktivitāšu klāsts, kas priecēs ģimenes locekļus visdažādākos vecumos – arī vecvecākus. Gaidāms gan Dailes teātra dziedošo aktieru ansambļa “Ilga” koncerts, gan arī brīvdabā organizēta izrāde visai ģimenei “Kas par traku, tas par traku...”.

Arī vecvecākus mīļi gaidīsim Tēva dienas festivālā!

FOTO: Shutterstock.com

Arī vecvecākus mīļi gaidīsim Tēva dienas festivālā!

“Nozīmīgu lomu bērna un ģimenes dzīvē ieņem ne tikai tētis, bet arī vectēvs vai krusttēvs. Arī viņiem vēlamies pateikt paldies, tāpēc Tēva dienas festivālu aicinām apmeklēt ģimenei tās plašākā nozīmē. Šogad festivālā ir gaidāms plašs tādu aktivitāšu loks, kas priecēs ģimenes locekļus visdažādākos vecumos – arī vecvecākus,” stāsta Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja un Tēva dienas festivāla organizatore Inga Akmentiņa-Smildziņa.
 

Aktieru ansambļa “Ilga” koncerts

Uz lielās skatuves no plkst. 12.30 līdz 14.00 uzstāsies Dailes teātra aktieru ansamblis “Ilga”, kā sastāvā ir pazīstamie un atraktīvie aktieri Gundars Silakaktiņš, Lauris Subatnieks un Aldis Siliņš. Kopš 2005. gada “Ilga” dažādās Latvijas pilsētās ir priecējusi skatītājus ar dziesmām no jaunākajām teātra izrādēm, kā arī no Raimoda Paula, Zigmara Liepiņa un Imanta Kalniņa repertuāra.


Teātra izrāde “Kas par traku, tas par traku...”

Uz īpaši izbūvētas mazās skatuves, kas atradīsies Vērmanes dārza teritorijā, plkst. 14.00 notiks režisores Ditas Balčus brīvdabas izrāde “Kas par traku, tas par traku...”. Tā ir muzikāla, jautra izrāde visai ģimenei. Izrāde, kura nominēta “Spēlmaņu nakts 2013/2014” balvai, ir kā piedzīvojums latviešu dzejnieka Ojāra Vācieša fantāzijas, viņa radīto dzejas tēlu pasaulē, kas skatītāju priekšā atdzīvojas – dzied, dejo un spēlējas. Izrādē piedalās aktieri Egija Silāre, Māris Bezmers (ģitāra), mūziķi Elizabete Balčus (flauta, klavieres, blokenšpīle, ksilafons), Kristiāna Balčus (čells), Gidons Grīnbergs (vijole).
 

Reklāma
Reklāma

Festivālā no plkst. 12.00 līdz 17.00 apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties dažnedažādās radošās, sportiskās un amizantās aktivitātēs – pārbaudīt savu fizisko izturību spēka parkā, rāpties pa klinšu sienu, nobaudīt kādu no tēvu mīļākajiem ēdieniem un kopā ar festivāla lieldrauga “Rimi” gardēžu komandu iesaistīties gardos konkursos, darboties tēviem domātu dāvanu darbnīcās, iesaistīties bērnu skrejriteņu sacensībās, tikt pie savas ģimenes kopbildes, piedalīties orientēšanās sacensībās un citās aizraujošās nodarbēs. Aicinām vecvecākus atvest mazbērnus uz Tēva dienas festivālu, lai kopīgiem spēkiem izveidotu pārsteigumu tētim. Tāpat kā katru gadu – festivāla dalībnieki varēs piedalīties Lielajā loterijā, kur visas lozes pilnas! Jaunāko informāciju par Tēva dienas svētkiem un papildinātajām aktivitātēm meklē – www.tevadiena.lv.


Par Tēva dienas festivālu

Tēva diena kā oficiāli svinami svētki Latvijā ieviesti 2009. gadā – to atzīmē septembra otrajā svētdienā –, un kopš tā laika Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” veic dažnedažādas aktivitātes Tēva dienas popularizēšanai ar mērķi sekmēt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, kā arī sabiedrībā aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē. Tēva dienai veltītā gājiena un festivāla lieldraugs ir veikalu tīkls “Rimi”. Vairāk par dažādajām Tēva dienai un tēviem veltītajām aktivitātēm var uzzināt – www.tevadiena.lv.