Pa pēdām apslēptajai mantai. Ideja Tēva dienas svinēšanai

Alūksnes Pirmsskolas izglītības iestādi “Sprīdītis” 7. grupiņu apmeklē mazulīši kam šogad palika 3 gadi. Mēs savus grupas tēvus nolēmām sveikt dodot viņiem iespēju jautri un aktīvi pavadīt laiku kopā. Tā radās ideja piektdien, 11. septembrī aicināt visus tēvus kopā un ar saviem mazuļiem doties uz  foto orientēšanās sacensībām pa Alūksnes skaistākajām vietām – Tempļa kalna apkārtni un Pilssalu. 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Tēvi ļoti labi tika galā ar visiem uzdevumiem un par to bija vislielākais prieks!

Mammām šajā dienā devām brīvdienu. Bija patiess prieks par sarīkoto pasākumu, jo tēvi bija aktīvi, priecīgi  un ļoti labā noskaņojumā.

 

Pasākumam nepieciešamās lietas:
Ceļojuma kartes katrai komandai (komandā tēvs un bērns) – fotogrāfijas no tām vietām, kur būs apslēpta meklējamā kastīte. Kopā 9 kastītes un katrā uzlīmju komplekts.


Medaļu komplekts 3 ātrākajām komandām  un pārsteiguma balvas:


Apliecinājumi katrai komandai par piedalīšanos foto orientēšanās sacensībās:

Bija arī saldumi katram bērnam un abiem vecākiem (arī mājās palikušajai māmiņai). (Šokolādes konfekte īpašā svētku noformējumā, kas ieliktas īpašā lādē un konfekte Chupa-cups:

 

Pasākuma norises gaita

Pie jaunā gājēju tilta (no Tempļa kalna puses) komandas sagaida 2 laupītāji (skolotājas Sanita Strakša un Gunta Bojāre).


Komandas (tēvs un bērns) tiek informētas par to, ka šodien būs jāatrod Apslēptā manta.

Lai vieglāk būtu paveikt šo uzdevumu katra komanda saņems ceļa karti ar pieturas punktu fotogrāfijām. Kopā jāatrod 6 punkti. Iekļautie objekti būs meklējami gan Tempļa kalna apkārtnē, gan Pilssalā. Katra karte ir atšķirīga. Vienīgi 6. punkts visām ir kopīgs – Bērnu rotaļu laukums. Katrā objektā ir jāatrod kastīte, kastītē paslēptas uzlīmes, ko paši ielīmēs ceļojumu kartē pretī objekta fotogrāfijai. Kad visas komandas būs nonākušas 6. punktā – tur viņas sagaidīs 2 laupītājas (abi skolotāju palīgi). Rotaļu laukumā, visiem kopā bija jāatrod lāde ar saldumiem. Noslēgumā katra komanda saņēma APLIECINĀJUMU par piedalīšanos, bet 1.- 3. vietas ieguvēji (komandas, kas visātrāk bija tikušas galā ar uzdevumu) nelielas balviņas un medaļas.


Tēviem bija uzdevums kopā ar bērnu nofotografēties pie atrastā objekta. Pēc tam fotogrāfijas tika atsūtītas uz grupas e- pastu. Pēc tam tika izveidots lielais apkopojums fotogrāfijās, lai redz māmiņas, kā klājās.

 


Nedaudz žēl, ka šajā pasākuma nevarēja ierasties visi bērniem ar tēviem, jo pat līdz pēdējai dienai tam gatavojās, rudens dara savu – bērniem sākas slimošanas. Tomēr bija patiess prieks par sarīkoto pasākumu, jo tēvi un bērni bija aktīvi, priecīgi  un ļoti labā noskaņojumā.

Reklāma
Reklāma


Varbūt var rasties jautājums, kāpēc neaicinājām piedalīties arī māmiņas. Atbilde vienkārša – gribējām, lai bērni nedalīti izjūt sava tēta uzmanību. Savādāk dažreiz liekas, ka mammas ir kā mazie “ielāpiņi”, kas visur un vienmēr būs klāt tur, kur netiek tēvi. Mums bija rezerves variants – vectēvi, kas arī tika aicināti piedalīties, jo īpaši tiem bērniņiem, kam dažādu iemeslu dēļ nav saiknes ar tēvu. Tēvi ļoti labi tika galā ar visiem uzdevumiem un par to bija vislielākais prieks!

 

 


Mūsu grupiņu apmeklē 16  3-gadīgie bērni. Pasākumā piedalījās 7 tēvi ar saviem bērniem.
Iesūtījusi: Alūksnes PII “Sprīdītis” 7. grupa skolotāja Sanita Strakša 


Tēva diena Latvijā ir oficiāli atzīti svētki, un lai stiprinātu šo skaisto, tētiem tik svarīgo svētku svinēšanu, ģimenes portāls „Mammamuntetiem.lv” kopā ar „Laimas šokolādes muzeju”aicina ikvienu bērnudārza grupiņu piedalīties ideju konkursā “Kā mēs sveicam savus tētus”. Konkursa galvenais uzdevums – iesūtīt savu ideju tētu sveikšanā. Iesūtītās ierosmes publicēsim portālā Tēva dienas oficiālajā lapā Tevadiena.lv – kopā saliktas, tās būs iedvesmas avots citiem!

 

BALVAS

Galvenā balvā – iespēja vienai bērnudārza grupiņai doties saldā ceļojumā uz Laimas šokolādes muzeju, kā arī LEGO konstruktoru komplekti!

 

1. vietas ieguvēji (viena bērnudārza grupiņa) balvā saņems ceļojumu uz Laimas šokolādes muzeju Rīgā, Miera ielā 22, saldumus no “Laima”, spēli “Kakao pupiņas ceļojums”, kā arī LEGO konstruktoru komplektus!

2. un 3. vietas ieguvēji balvā saņems saldumus no “Laima”, spēli “Kakao pupiņas ceļojums”, kā arī LEGO konstruktoru komplektus!

KONKURSA NOTEIKUMI

  • Iesūti vismaz vienu ideju ar foto, kā bērnudārzā esat atzīmējuši Tēva dienu vai ar kādu dāvanu esat iepriecinājuši tētus.

  • Idejai nav obligāti jābūt realizētai šajā gadā, tā var atspoguļot arī iepriekšējo gadu svinības.

  • Ja sūtāt ideju dāvanai vai rotaļai, lūgums uzrakstīt nelielu pamācību, kā šāda dāvana gatavojama vai spēle spēlējama, lai to varētu izmantot arī citi Tēva dienas svinētāji.

  • Konkursa darbus sūtiet līdz 15. septembrim (ieskaitot) uz e-pastu redakcija@mammam.lv,audra@mammam.lv vai pa pastu ar norādi “Konkursam”. Adrese: SIA Mammām un Tētiem, Brīvības iela 40-16, LV-1050. (pasta zīmogs 15. septembris).

  • Pieteikumā norādi pirmsskolas izglītības iestādi, grupiņu, bērnu skaitu, kontaktinformāciju.

  • Uzvarētājus noteiksim 21. septembrī.

  • Uzvarētāju noteiks Mammamuntetiem.lv redakcijas un “Laimas šokolādes muzeja” pārstāvju žūrija.

 

Godināsim tētus un stiprināsim Tēva dienas tradīcijas visā Latvijā!