Tēva dienu svinam kopš 2007. gada! Bagātā Preiļu dārziņa pieredze

Esam Preiļu PII ‘’Pasaciņa’’grupa ‘’Kamenītes’’, kuru apmeklē 24 jauki, zinātkāri, aktīvi un radoši sagatavošanas bērni (6 gadi).Gribam dalīties pieredzē, kā mēs svinam tētu dienu.  

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Grupas ‘’Kamenītes’’ pirmais tēvu dienas pasākums 2007.gadā. Svētku  koncertā uzstājās ne tikai bērni, bet ar ovācijām tika sagaidītas arī  senjoritas, bērnu māmiņas Irēna, Aiga un Kristīne, kuras visiem vīriešiem veltīja skaistu dziesmu un temperamentīgu deju. Ar jautrām rotaļām un svētku salūtu visus izklaidēja vīrietis labākajos gados-Karlsons. Tētiem galvā dāvanas- bērnu darinātas mednieku cepures.

2011.gada tēvu dienu svinējam baudot ekskursiju uz Mini zoodārzu  ‘’Rozītes’’ Rēzeknes novadā un apmeklējot senlaiku mūzikas instrumentu  darbnīcu Gaigalavā.

 

2014. gada septembrī Tēvu dienu svinējām Aglonā. Apmeklējām kara muzeju, izklaidējāmies Aglonas Alpos. Aktīvās, sportiskās dienas noslēgumā tēti tika pie  vērtīgām dāvanām-kausa un īsta vīrieša komplekta )klucītis-katram vīram jāuzbūvē māja, zīle-jāiestāda koks un smaidīga sejiņa-jāizaudzina bērns). 

Gan bērni, gan pieaugušie varēja izmēģināt piedzīvojumu  trasi, baudīt ūdens priekus uz ezera,meklēt objektus un konfektes pēc kartes.Laiks jauks, noskaņojums visiem burvīgs,svētki izdevušies.

Šogad, 2015. gadā, tētu dienā devāmies uz Preiļu Vēstures un Lietišķās Mākslas Muzeju. Arī muzejā tika piedāvātas dažādas aktivitātes - uzminēt,kā tika pielietoti  senie darbarīki, zīmēt savu bērnu, pazīt un salasīt muzeja teritorijā paslēptās 27 sēnes. 

 

Pēc kopīgām rotaļām mammas tētiem piesprauda skolotājas sagatavotos svētku tauriņus un katrs tētis varēja nofotografēties ‘’īpašajā’’ krekliņā. Foršākais tētis un viņa mīļā ģimene.

Lai visiem būtu jautri un interesanti, tika organizētas dažādas spēles: māmiņas izgrieza kreklinus, bērni rakstīja uz tiem vārdus un karināja uz aukliņas , māmiņām vajadzēja atpazīt savu vīru pēc rokām, pēc deguna (kermeņa daļu varēja brīvi izvēlēties), gājām jautrās rotaļās ‘’Labada’’, ‘’Ādamam bij’ septiņdēli’’, tēvi pārvietoja bērnus interesantos veidos,  māmiņas vilka zīmītes ar mīļiem solijumiem tētiem, piemēram,stāstīt visiem, cik man ir brīnišķīgs vīrs, mīlēt no visas sirds, vienmēr sagaidīt ar buču utt. 

Tapa sienas avīze ‘’Tētis- labākais mans draugs". Tie ir mūsu darbiņi tētim-skolotājas apsveikums, bērnu apsveikumi. Mācījāmies siet pušķus, kurus izmantojām burtu rotāšanai  skaistā vārdā TĒTIS.

Reklāma
Reklāma

Darbu iesūtīja Preiļu PII ’’Pasaciņa’’ grupas ‘’Kamenītes’’ pirmsskolas skolotāja Vita Anspoka.

 


 

Tēva diena Latvijā ir oficiāli atzīti svētki, un lai stiprinātu šo skaisto, tētiem tik svarīgo svētku svinēšanu, ģimenes portāls „Mammamuntetiem.lv” kopā ar „Laimas šokolādes muzeju”aicina ikvienu bērnudārza grupiņu piedalīties ideju konkursā “Kā mēs sveicam savus tētus”. Konkursa galvenais uzdevums – iesūtīt savu ideju tētu sveikšanā. Iesūtītās ierosmes publicēsim portālā Tēva dienas oficiālajā lapā Tevadiena.lv – kopā saliktas, tās būs iedvesmas avots citiem!

 

BALVAS

Galvenā balvā – iespēja vienai bērnudārza grupiņai doties saldā ceļojumā uz Laimas šokolādes muzeju, kā arī LEGO konstruktoru komplekti!

 

1. vietas ieguvēji (viena bērnudārza grupiņa) balvā saņems ceļojumu uz Laimas šokolādes muzeju Rīgā, Miera ielā 22, saldumus no “Laima”, spēli “Kakao pupiņas ceļojums”, kā arī LEGO konstruktoru komplektus!

2. un 3. vietas ieguvēji balvā saņems saldumus no “Laima”, spēli “Kakao pupiņas ceļojums”, kā arī LEGO konstruktoru komplektus!

KONKURSA NOTEIKUMI

  • Iesūti vismaz vienu ideju ar foto, kā bērnudārzā esat atzīmējuši Tēva dienu vai ar kādu dāvanu esat iepriecinājuši tētus.

  • Idejai nav obligāti jābūt realizētai šajā gadā, tā var atspoguļot arī iepriekšējo gadu svinības.

  • Ja sūtāt ideju dāvanai vai rotaļai, lūgums uzrakstīt nelielu pamācību, kā šāda dāvana gatavojama vai spēle spēlējama, lai to varētu izmantot arī citi Tēva dienas svinētāji.

  • Konkursa darbus sūtiet līdz 15. septembrim (ieskaitot) uz e-pastu redakcija@mammam.lv,audra@mammam.lv vai pa pastu ar norādi “Konkursam”. Adrese: SIA Mammām un Tētiem, Brīvības iela 40-16, LV-1050. (pasta zīmogs 15. septembris).

  • Pieteikumā norādi pirmsskolas izglītības iestādi, grupiņu, bērnu skaitu, kontaktinformāciju.

  • Uzvarētājus noteiksim 21. septembrī.

  • Uzvarētāju noteiks Mammamuntetiem.lv redakcijas un “Laimas šokolādes muzeja” pārstāvju žūrija.

 

Godināsim tētus un stiprināsim Tēva dienas tradīcijas visā Latvijā!