Aicina 11. novembrī nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkanu lentīti

Aizsardzības ministrija aicina visus Latvijas iedzīvotājus Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta skaitļa 11 formā, kas norāda uz 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku. Lentītes ir nopērkamas dažādos veikalos, kā arī parādes laikā plkst. 13:00 un plkst. 20:00 karavīri iedzīvotājiem tās dalīs bez maksas, portālu mammam.lv/tetiem.lv informēja Aizsardzības ministrijā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

„Lāčplēša dienā mēs godinām gan Latvijas Brīvības cīņu dalībniekus, gan mūsu bruņoto spēku karavīrus, kas iestājas mieru un drošību Latvijā un visā pasaulē,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks. „Lai sarkanbaltsarkanā lentīte pie apģērba ir kā sveiciens svētkos visiem mūsu karavīriem, kas apliecina, ka mēs novērtējam viņu pašaizliedzīgo darbu Latvijas drošības stiprināšanā. Leposimies ar mūsu karoga krāsām tāpat kā Latvijas armijas karavīri, kas 1919. gada novembrī atdeva savas dzīvības, lai Rīgas pils tornī vienmēr plīvotu Latvijas valsts karogs!”

Informācijai:
Latvijas armijas deviņdesmitās gadadienai veltītā logotipa centrālais elements ir stilizēts skaitlis 11 valsts karoga krāsās. Tas atgādina par 1919. gada 11. novembra uzvaru un līdzinās starptautiski atzītajam „victory” jeb uzvaras simbolam.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki logotipu izveidoja, attīstot Latvijas Neatkarīgās televīzijas 2007. gadā aizsākto tradīciju – aicinājumu Lāčplēša dienā pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkanu lentīti stilizēta simbola formā, kas norāda uz 11. novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu.

 

LĀČPLĒŠA DIENAS PASĀKUMI RĪGĀ

Reklāma
Reklāma

Plkst.9 Rīgas garnizona vienību karavīri un zemessargi aizlūgs par kritušajiem latviešu karavīriem ekumēniskajā dievkalpojumā Doma baznīcā, bet plkst.11 noliks ziedus Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns.

Savukārt plkst.13 Brīvības pieminekļa laukumā notiks Rīgas garnizona vienību militārā parāde, kurā piedalīsies aptuveni 340 karavīru, zemessargu, policistu un robežsargu.

Plkst.14 Lāčplēša dienai veltītā svinīgā godasardzes maiņa notiks pie Rīgas pils — valsts bruņotā spēka augstākā vadoņa —Valsts prezidenta - rezidences.


Plkst.14:40 Esplanādē pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa notiks kritušo karavīru piemiņas godināšanas pasākums, tādejādi turpinot aizsākto tradīciju bruņotajos spēkos – godināt mūsdienās kritušos karavīrus.


Plkst.15:25 atceres pasākums notiks Rīgā, Sudrabkalniņā, kur ziedus noliks pie 1919.gadā kritušo Rīgas aizstāvju pieminekļa.

Aizsardzības ministrija un NBS aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju plkst.20 nolikt svecītes pie Brīvības cīņu pieminekļiem un piemiņas vietām visā valstī. Ar šo vietu atrašanos ikviens var iepazīties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras un Latvijas Kara muzeja izveidotajā Brīvības cīņu piemiņas vietu interaktīvajā kartē.