Kur vasarā visbiežāk ceļo un ar kādām slimībām saslimst Latvijas iedzīvotāji

Turcija, Itālija, Spānija, Austrija un Norvēģija – šīs ir valstis, kurās cilvēki visbiežāk saskārušies ar veselības problēmām: akūtām saslimšanām vai traumām. Biežākās saslimšanas kūrortos ir akūti gremošanas traucējumi, uzturā lietojot neierastu pārtiku, saaukstēšanās vīrusi tādi kā angīna, vidusauss iekaisums, kā arī dažādas alerģiskas reakcijas. Aktīvās atpūtas piekritējiem biežāk ir saišu sastiepumi un ekstremitāšu lūzumi.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ceļotāji vecumā no 26-40 gadiem ir praktiskāki, jo saprot, ka notiekot negadījumam vai kādai neparedzētai saslimšanai, būs nepieciešami lieli līdzekļi ārstēšanās izdevumu segšanai.

 

 

Saskaņā ar "Gjensidige Baltic"sniegto informāciju, lelākie apdrošināšanas negadījumu izdevumi ir segti par ārstēšanos ASV, Taizemē, Itālijā un Austrijā. Reizēm pietiek ar pirmās palīdzības sniegšanu no vietējiem ārstiem, bet ir negadījumi, kad nepieciešama īpaša transportēšana medicīnas personāla uzraudzībā.

Vasaras periodā, t.i., no 1.maija līdz 31.jūlijam, kompānija saņem 25-35% atlīdzību pieteikumus no visiem ceļojumu apdrošināšanas gadījumiem. Tas ir proporcionāli sezonai, un nevarētu teikt, ka vasaras sezonā ceļojumu laikā negadījumi notiek biežāk, kas noteikti ir skaidrojums ar ceļošanas intensitāti.

Reklāma
Reklāma

Pēdējo trīs gadu laikā ceļojumu apdrošināšanas negadījumu skaits minētās kompānijas klientu vidū ir būtiski samazinājies, taču vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par vienu apdrošināšanas negadījumu ir pieaugusi, ko ietekmē gan traumu smagums, gan valsts, kurā atrodas tūrists un arī to, cik dārga šajā valstī ir medicīnas aprūpe. Pērnvasar ceļojumu apdrošināšanas ietvaros lielākā atlīdzība tikusi izmaksāta par maza bērna ārstēšanos ASV – 16 000 USD.

Ceļotāji vecumā no 26-40 gadiem ir praktiskāki, jo saprot, ka notiekot negadījumam vai kādai neparedzētai saslimšanai, būs nepieciešami lieli līdzekļi ārstēšanās izdevumu segšanai. Jaunieši ir drosmīgāki, reti domā par savu veselību, drošību un sekām. Vēlas izmēģināt visu šeit un tagad, kas dažreiz noved pie neapdomīgas rīcības. Uzlabojusies ir situācija starp ekstrēmo sporta veidu cienītājiem – pārsvarā visi ir pārbaudījuši, vai apdrošināšanas polisē ir iekļauti viņiem nepieciešamie riski un vai negadījumā tiks veikta kompensācija, segti ārstēšanās izdevumi.