Vasarnīcai pietrūkst mājīguma? Interjera dizainers nosauc tipiskākās kļūdas un vienkāršākos risinājumus

Vasarnīca ir ideāla vieta, kurp nedēļas nogalēs vai vasaras brīvdienās aizbēgt no pilsētas kņadas. Tomēr nereti šīm brīvdienu mājām pietrūkst mājīguma, jo to interjerā parasti tiek izmantotas mēbeles, sadzīves tehnikas iekārtas un interjera priekšmeti, kas jau ilgi kalpojuši pilsētas mājoklī, turklāt nav saskaņoti.
Parasti vasarnīcās ir pārlieku daudz mantu, kuras patiesībā nelietojam, bet paturam “katram gadījumam”.

FOTO: Publicitātes foto

Parasti vasarnīcās ir pārlieku daudz mantu, kuras patiesībā nelietojam, bet paturam “katram gadījumam”.

Interjera dizainers dalās dažos vienkāršos ieteikumos, kā atsvaidzināt vasarnīcu pavisam viegli: ieguldot laiku un pastrādājot cītīgi tikai vienu nedēļas nogali, iespējams iegūt prieku visai vasarai. 


Pirmais solis – atbrīvoties no nevajadzīgā

Parasti vasarnīcās ir pārlieku daudz mantu, kuras patiesībā nelietojam, bet paturam “katram gadījumam”. “Lietas, kuras nav izmantotas jau gadu, droši vien nenoderēs arī nākotnē. 

 

Atbrīvo vasarnīcu no nevajadzīgām mantām – atdod, ziedo vai nodod pārstrādei liekās rotaļlietas, tekstilu, apģērbu. Tukšāka telpa paplašinās iespējas atjaunot interjeru un dzīvot ērtāk,” iedrošina IKEA Interjera dizaina nodaļas vadītājs Dariuss Rimkus.


Nākamais solis – sakārtot paturamās mantas. Ir praktiski sašķirot tās pēc funkcijas un tad katrai funkcijai atvēlēt savu kasti. 

 

Sīkumiem noder nelielas kastītes, kurās nelielās lietas būs vienuviet un vieglāk atrodamas, bet lielāku mantu organizēšanai neaizstājams palīgs ir caurspīdīgas plastmasas kastes ar vākiem.


Arī papildu slēgti skapji vai plaukti nodrošina papildu vietu kārtībai, neaizņemot daudz telpas. Tikai jāizvēlas augsti, sekli plaukti, kuri ir piemēroti lietošanai kā iekšā, tā ārā.


Interjera priekšmeti harmoniskam koptēlam

Vasarnīcās nereti ir koka sienas. Tās ir salīdzinoši tumšas un absorbē gaismu, padarot tumšāku arī visu telpu. 

 

Kad salīdzinoši nevienmērīgo sienu toni vēl papildina dažādu krāsu mēbeles un tekstils, viss kopā var izskatīties juceklīgi, tāpēc interjera dizainers atgādina – mazāk ir vairāk.


“Ja telpā ir koka sienas intensīvā tonī, es ieteiktu izvēlēties mēbeles un tekstilu gaišākās, dabiskās krāsās: baltā smilškrāsā, dabiska toņa linu un kokvilnu. Veco dīvānu var apklāt ar neitrālu gultas pārklāju, pievienot pieskaņotus spilvenus un aizkarus, pārkrāsot veco koka galdu un skapīšus gaišākā krāsā. 

Izvēlies gaišu paklāju, kas kalpos kā vienojošs elements un radīs mājīgumu. Noņem no sienām vecās, nesaskaņotās bildes un atstāj tikai tās, kuras patiešām sagādā prieku – tā telpa jau uzreiz izskatīsies citādāka un svaigāka. 

Reklāma
Reklāma

Krāsu harmonija radīs vizuālu līdzsvaru,” saka IKEA interjera dizainers.

Tiem, kuri vēlas atjaunot vairāk, interjera dizainers iesaka pārkrāsot koka sienas un griestus daļēji caurspīdīgā, baltā krāsā. 

 

Tas ir lielisks pamats skandināviska stila vasarnīcas interjeram, kam raksturīgas gaišas sienas, lina un kokvilnas tekstils, dabiski zaļa un smilškrāsas toņa dekoratīvie priekšmeti, vienkārša un unikāla noskaņa.


Daudzfunkcionālas mēbeles

Vecās mēbeles parasti ir diezgan masīvas un tumšas. Tās aizņem lielu grīdas platību un ar tumšo krāsu absorbē gaismu. Bet vasarnīcas bieži ir nelielas un ar neregulāras formas telpām vai griestiem, tāpēc ar šādām masīvām mēbelēm telpa tiek izmantota neefektīvi.


“Nelielās vasarnīcās ir labāk izvēlēties mēbeles, kas izmēra ziņā sader ar telpu un ko var lietot dažādām funkcijām.

 

Piemēram, moduļu skapi, kas ir plānots konkrētajai telpai, lai maksimāli izmantotu pieejamo vietu. Praktisks risinājums ir arī tahta vai izvelkams dīvāns, kas pa dienu noder kā ērta sēdvieta, bet naktī var pārvērsties par pilnvērtīgu gultu. 

 

Pagarināms vai saliekams galds arī ietaupa vietu, kad nav nepieciešams, un tāpat arī saliekami krēsli, kurus var salikt citu uz cita. Ratiņi var nodrošināt mobilu papildu vietu mantām. 

 

Visbeidzot, ērtu virtuvīti var iekārtot ar pārnēsājamu indukcijas plīti, nelielu ledusskapi un stangām ar āķiem, ko pieliek pie sienas, lai tur sakarinātu mantas.”


Neaizmirsti par mājīgumu ārā

Tikpat svarīga vasarnīcā ir arī āra telpa, kura reizēm tiek atstāta mazliet novārtā.

“Nedaudzi interjera priekšmeti var izmainīt visu ārtelpas izskatu un noskaņu: gaismekļi ar saules baterijām, ārā lietojams paklājs, dažāda izmēra sveces radīs mājīgu noskaņu siltiem vasaras vakariem,” saka IKEA interjera dizainers.

Saistītie raksti