Kam pievērst uzmanību, izvēloties jaunu ledusskapi? Skaidro eksperti

Ledusskapis ir viena no svarīgākajām sadzīves tehnikas iekārtām katrā mājoklī, kas mūsdienās pilda ne tikai svaigas pārtikas nodrošināšanas funkciju.
Kam pievērst uzmanību, izvēloties jaunu ledusskapi? Skaidro eksperti

FOTO: Shutterstock.com

Laikā, kad veikalos pieejami ledusskapji pie kuriem nepieciešams pieklauvēt, lai redzētu ledusskapī esošo saturu, “LG Electronics” eksperti skaidro piecas pazīmes, kurām pievērst uzmanību, izvēloties mūsdienīgu ledusskapi.
 

Ietilpībai

Ledusskapja ietilpību mēra litros, kas atkarīga no ģimenes locekļu skaita un līdz ar to arī pārtikas daudzuma, kas tiks glabāts ledusskapī. Ja vienam cilvēkam ieteicams izvēlēties ledusskapi ar ietilpību no 40-100 litriem, trijiem 150-250 litriem, tad četru cilvēku ģimenei 250-350 litriem.  
 

Atvēlētajai vietai mājoklī

Pirms ledusskapja iegādes pārliecinieties, vai jūsu izvēlētais ledusskapja modelis pēc izmēriem būs atbilstošs tam virtuvē paredzētajai vietai, tāpēc pirms tā iegādes svarīgi veikt mērījumus. Veicot mērījumus būtiski noskaidrot, vai ledusskapja durvīm būs nepieciešama vieta, lai tās varētu brīvi atvērt, kā arī ledusskapja augšpusē un aizmugurē būs nepieciešams vismaz centimetrs nost no sienas, mēbeles vai griestiem, lai elektronikas radītais siltums varētu viegli izplūst.
 

Krāsai

Lai arī ik gadu parādās jaunas ledusskapju dizaina tendences, nerūsējošā tērauda un melnā un baltā krāsa ir kā klasika, kas nekad neizskatīsies bezgaumīgi. Citādāk var būt ar spilgtas krāsas ledusskapjiem – sarkani, zili, dzelteni. Šādas krāsas ledusskapjus ieteicams izvēlēties vien tad, ja virtuves dizains ir pārdomāts un pielāgots tik spilgtam akcentam, pretējā gadījumā var nākties saskarties ar pretēju efektu.

 

Reklāma
Reklāma

Veidam

Populārākie ir ledusskapji, kuriem saldētava ir augšā vai apakšā, kā arī blakus modeļi jeb saldētava, kas atrodas blakus ledusskapim. Blakus esošajiem modeļiem ir mazākas durvis, kuras atverot aizņem mazāk vietas, taču to ietilpība ir maza un saldētavā nav iespējams ievietot, piemēram, saldēto picu kastes. Ledusskapji, kuriem saldētava atrodas augšpusē bieži vien ir lētāki tomēr dizaina ziņā tie nav tik pievilcīgi. Tajā pašā laikā, ledusskapji, kuriem saldētava atrodas apakšā ir ērtāki, jo atdzesēšanas nodalījums ir viegli pieejams.
 

Noderīgām funkcijām

Mūsdienu ledusskapjiem ir plašs funkciju klāsts, tāpēc pirms ledusskapja iegādes svarīgi tām pievērst uzmanību, lai saprastu, kuras no tām novērtēsiet visvairāk. Piemēram, izvēloties ledusskapi ar DoorCooling tehnoloģiju, aukstais gaiss tiek pievadīts no ledusskapja augšas, nodrošinot visiem plauktiem vienādu temperatūru un vienmērīgu dzesēšanu, lai pārtikas produkti un ēdieni saglabājas svaigi ilgāku laiku. Tāpat pieejami arī InstaView ledusskapji pa kuru durvīm nepieciešams vien divreiz pieklauvēt, lai caur spoguļstikla paneli varat viegli ielūkoties ledusskapī, neatverot durvis un tādējādi taupot gan elektrību, gan arī laiku.
 

Savukārt jaunākie ledusskapji aprīkoti arī ar SmartThinQ lietotni, kas ļauj ar viedtālruni ērti regulēt ledusskapja un saldētavas temperatūru attālināti, pat ja neesat mājās. Tāpat tiem piemīt ātrās saldēšanas funkcija, kas īpaši noderēs, lai atdzesētu dzērienus pirms to pasniegšanas viesiem.