Kokakola kā tīrīšanas līdzeklis un kukaiņu inde. 8 pielietošanas veidi, kurus tu nezināji!

Kokakola mājsaimniecībā ir kas daudz vairāk nekā tikai slavenais dzēriens. Šoreiz nerunāsim par tā labo vai slikto ietekmi uz veselību, jo ir vēl dažādi veidi, kā šo šķidrumu izmantot neparasti, bet lietderīgi. 

FOTO: Shutterstock.com

Atļauts arī dzert, bet saprātīgos daudzumos

Kokakolu, izrādās, var izmantot pat pavisam neiedomājamos veidos!

Coca-cola notīra rūsu

Ar kokakolu var notīrīt rūsu no naglām vai tava auto bampera. Lai notīrītu rūsu no nelieliem priekšmetiem, tos iemet plastmasas glāzē, pārlej ar kolu un atstāj uz nakti. Nākamajā dienā pietiek no turienes izņemt un noslaucīt ar vecu auduma gabalu.

No lielākiem priekšmetiem rūsu notīrīt varēs ar kolas un alumīnija folijas palīdzību. No folijas savirpina bumbiņu, pilnībā iegremdē šķidrumā, pēc tām izņem ārā un norīvē sarūsējušo virsmu ar apļveida kustībām. Iespējams, vajadzēs bumbiņu iemērkt kolā vairākas reizes.

http://www.youtube.com/watch?v=jGXMLpnqets
 

Coca-cola notīra kaļķa nosēdumus
Ar šī brīnumdzēriena palīdzību var notīrīt kaļķa nosēdumu plankumus, ko atstājis nožuvis ūdens vannā un uz citas santehnikas.

Kola tīra tualeti ne sliktāk par speciālajiem tīrīšanas līdzekļiem. Kā to izdarīt? Ja nosēdumu daudz, ielej tur pudeli dzēriena un atstāj aptuveni uz stundu, pēc tam noskalo.

Tādā veidā var iztīrīt arī tējkannu: ielej tajā glāzi dzēriena, papildina ar ūdeni, ļauj uzvārīties un kārtīgi izmazgā.


Coca-cola iztīra traipus no apģērba
Kā zināms, eļļas vai tauku traipus ir ļoti grūti iztīrīt. Tomēr ir lēts un vienkāršs paņēmiens, kā to izdarīt, liekot lietā pasaulslaveno dziru. Kā tas darāms? Ieliek netīro apģērbu veļas mašīnā, pieber parasti izmantojamo pulveri, pielej bundžiņu kolas un uzliek mazgāšanas ciklu. Tādējādi var izmazgāt arī asins un sulas traipus, kā arī atbrīvoties no nepatīkamām apģērba smakām.


Coca-cola palīdz tikt vaļā no kukaiņiem
Ja dārzu posta gliemežu uzlidojums, var izmantot kokakolu kā pievilinātāja un indes apvienojumu. Ielej kolu lēzenā traukā un pavēro, kā tajā esošais cukurs pievilina kaitniekus, bet skābes nogalina.

Kola tāpat palīdz notīrīt beigtos kukaiņus no auto bampera un jebkura auto stikla. Vienkārši uzlej šīm mašīnas daļām šķidrumu, pagaida 10 sekundes, pēc tam notīra virsmu.
 

Reklāma
Reklāma

Coca-cola: ideāls līdzeklis stiklu mazgāšanai
Ar kokakolā samērcēta papīra dvieļa palīdzību var notīrīt taukus un netīrumus no logu stikliem, neizmantojot ķīmiskus un toksiskus mazgāšanas līdzekļus.

Lai stikls pēc mazgāšanas ar kolu nebūtu lipīgs, prcesa beigās stilu kārtīgi notīra ar ūdenī samērcētu lupatiņu.


Coca-cola pret nelabumu
Arī mūsdienās kokakolu var izmantot tā, kā to darīja pirmsākumos. Iedzer pa tējkarotei kokakolas bez gāzes aptuveni stundas laikā, lai novērstu spēcīgu nelabumu. Skaidrs, ka tā nebūs nekāda panaceja: ja sliktā dūša turpinās ilgi, jāvēršas pie ārsta.

Kola palīdz arī pret nelielām vēdera sāpēm un vēdera uzpūšanos.


Coca-cola likvidē piedegumu
Gadās, ka piedeg katli vai citi ēdiena gatavošanas trauki? Ja tā ir, šī informācija ļoti noderēs: kola noņem piedegumu!

Pietiek ieliet šķidrumu piedegušajā traukā, uzlikt uz plīts un dažas minūtes pavārīt.


Coca-cola palīdz veidot krāšņu dārzu
Ar kolas palīdzību var skābināt zemi, kā tas patīk dažiem augiem, piemēram, azālijai, gardēnija, rododendram, un laistīt ar to mauriņu, lai tas būtu zaļāks un kuplāks.
 

Skat, cik daudzos veidos var izmantot slaveno kolu! Un varbūt pat labāk nekā uzturā?