Nākamā gada sākumā sāks izsniegt jauna parauga vadītāja dokumentus. Cik ilgi būs derīgas tagadējās tiesības?

No 2023. gada 2. janvāra VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) sāks izsniegt jauna parauga vadītāja dokumentus, tai skaitā vadītāja apliecības, ar moderniem pretviltošanas elementiem, kas iestrādāti ar šā brīža jaunākajām tehnoloģijām, "mammamuntetiem.lv" atklāj CSDD.
Visas līdz šim izsniegtās vadītāja apliecības ir derīgas līdz norādītā termiņa beigām.

FOTO: Shutterstock.com

Visas līdz šim izsniegtās vadītāja apliecības ir derīgas līdz norādītā termiņa beigām.

Jaunā parauga vadītāja dokumentos būs krāsaina, ar lāzergravēšanas tehnoloģiju iestrādāta fotogrāfija. Atbilstoši jaunāko tehnoloģiju sniegtajām iespējām tiks modernizēti arī citi drošības elementi – taktili, ar tausti jūtami detalizēti gravējumi, kā arī ultravioletajā gaismā redzamie attēli. Norādītie drošības elementi tiks iestrādāti visu veidu vadītāju dokumentos, ne tikai vadītāja apliecībā.

 

Lai uzsāktu šo dokumentu izsniegšanu, šī gada izskaņā un nākošā gada pirmajās dienās desmit CSDD Klientu apkalpošanas centros (KAC), kuros tiek nodrošināta vadītāja dokumentu izsniegšana, notiks  nepieciešamo tehnisko līdzekļu un jaunās sistēmas programmatūras nomaiņa. 

 

Pāreja uz jaunā tipa vadītāja dokumentu izsniegšanu notiks pakāpeniski pēc šāda grafika:

  • No 2. janvāra – Rīgas KAC, Daugavpils KAC, Liepājas KAC un Valmieras KAC;
  • No 3. janvāra – papildus Jelgavas KAC un Rēzeknes KAC;
  • No 4. janvāra – papildus Talsu KAC un Gulbenes KAC;
  • No 5. janvāra – visos desmit CSDD KAC, t.sk. Jēkabpils KAC un Ventspils KAC.

 

Patreizējā parauga vadītāja dokumentu izsniegšana no nākamā gada 2. janvāra tiek pārtraukta. CSDD aicina savus klientus plānot dokumentu saņemšanu saskaņā ar iepriekšminēto grafiku. 

Reklāma
Reklāma

 

Dokumentus var saņemt klātienē jebkurā no KAC bez iepriekšēja pieraksta, un CSDD nodrošina maksimāli īsus gaidīšanas laikus.

 

Maksa par dokumentiem nemainās (par vadītāja apliecības maiņu – 22,05 eiro). 

 

Zināšanai!

Visas līdz šim izsniegtās vadītāja apliecības ir derīgas līdz norādītā termiņa beigām. Taču, mainot šo dokumentu, obligāti jāpārliecinās par veselības pārbaudes derīguma termiņu.

Saistītie raksti