Ko mūsdienu tehnoloģijas sniedz bērnu bankas kartēm?

Bankas karte un finanšu pakalpojumi bērniem kļūst aktuāli jau skolas vecumā, turklāt mūsdienās bankas karte ir ne vien ērts un praktisks maksāšanas līdzeklis, bet atsevišķos gadījumos arī stila aksesuārs. Kāda ir mūsdienīga bankas karte, un kā tehnoloģijas var palīdzēt stiprināt bērnu finanšu pratību?
Dati liecina, ka bērni dažādos pirkumos ar karti vidēji mēnesī tērē ap 50 eiro, un tā ir galvenokārt vecāku piešķirtā kabatas nauda.

FOTO: Publicitātes foto

Dati liecina, ka bērni dažādos pirkumos ar karti vidēji mēnesī tērē ap 50 eiro, un tā ir galvenokārt vecāku piešķirtā kabatas nauda.

Vecāku doto kabatas naudu atvases visbiežāk tērē pārtikas, interneta veikalos, ātrās ēdināšanas iestādēs un pie ēdienu piegādātājiem, kā arī virtuālajās izklaidēs, savukārt par maksājumiem ar X karti uzkrātos bonusa punktus izmanto ne tikai savām vajadzībām, bet labprāt ziedo arī labdarībai – tā liecina bankas Citadele dati par jaunākajiem X karšu lietotājiem, proti, bērniem un jauniešiem līdz 21 gada vecumam. Liela daļa vecāku kabatas naudu bērniem piešķir mūsdienīgi jeb pārskaita uz bankas kontu. Dati liecina, ka bērni dažādos pirkumos ar karti vidēji mēnesī tērē ap 50 eiro, un tā ir galvenokārt vecāku piešķirtā kabatas nauda. 

 

X smart kartes priekšrocības 

  • Nav mēneša maksas

Mūsdienās, kad dzīves dārdzība aug, pasargāt sevi no augošiem ikmēneša maksājumiem ir ļoti svarīgi. Par X smart karti tās lietotājiem vecumā no 7 gadiem nebūs jāmaksā ikmēneša maksa līdz 21 gada vecumam (ieskaitot), turklāt arī naudas pārskaitījumiem un zibmaksājumiem netiks piemērota komisijas maksa. 

 

  • X REWARDS balvas un atlaides

Bankas kartēm, kas paredzētas bērniem un jauniešiem, svarīgi ir nodrošināt papildu labumus, ko var baudīt kopā ar draugiem. X smart kartes gadījumā bērniem ar saviem pirkumiem ir iespēja pelnīt X REWARDS punktus, ko vēlāk apmainīt par sadarbības partneru balvām, piemēram, Wolt kuponu vai burbuļtēju. Tāpat jaunieši noteikti novērtēs iespēju apmeklēt Kino Citadele ar 50 % atlaidi trešdienās. Katram jaunietim, kurš kļūs par klientu un noformēs X smart karti līdz septembra beigām, tiks piešķirta Personīgā pica (23 cm) no Pica Lulū un 2000 X REWARDS punkti, kurus uzreiz varēs apmainīt pret paša izvēlētu balvu. Savukārt visi jaunieši līdz pat 2022. gada beigām turpinās krāt četras reizes vairāk punktu, nekā citi X smart lietotāji. Ar lojalitātes programmas balvu sarakstu iespējams iepazīties šeit.  

 

  • Stilīgs dizains un inovatīvi konkursi

17. augustā Citadele sadarbībā ar pazīstamo ielu mākslinieku Kiwie prezentēja īpaša dizaina X smart maksājumu karti. Mākslinieks kartes dizainu radījis, izmantojot mākslīgā intelekta programmu, un dizaina pamatā ņemot Rīgas ielās bieži sastopamā Resnā briesmoņa jeb “Fat Monster” motīvu, kas šoreiz atrodas virtuālās realitātes pasaulē “Kiwieverse”. X smart ar Kiwie dizainu pieejama jebkuram Citadeles klientam un visiem mākslinieka cienītājiem neatkarīgi no vecuma, savukārt bērniem un jauniešiem no 7 līdz 21 gada vecumam karte būs pieejama bez mēneša maksas.  

 

 

“Fakts, ka pakalpojumi tiek pielāgoti paaudžu vajadzībām ir novērojams ik uz soļa. Filmu straumēšanas platformas tradicionālās televīzijas vietā, pakalpojumu un preču pasūtīšana ar diviem klikšķiem zvanīšanas un pasūtīšanas vietā – un vēl daudzi citi pakalpojumi radās jaunās paaudzes īpašību un vajadzību dēļ. Līdz ar to nav pārsteidzoši, ka jaunākā paaudze turpina veicināt arī tādu tradicionālo pakalpojumu transformēšanos, kā finanšu. Tāpat, radot pakalpojumus gados jaunākiem klientiem, mūsdienās neiztikt bez jauniešu elku, spēles elementiem un digitālajiem risinājumiem, līdz ar to ejam soli tālāk savu maksājumu karšu radīšanā, sadarbojoties ar Kiwie,” stāsta Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs. 

 

  • Noderīgas funkcijas vecākiem

Bērnu vecākiem ir iespēja atvašu tēriņus ērti uzraudzīt mobilajā lietotnē un internetbankā, kur operatīvi iespējams pielāgot naudas izņemšanas limitus un pirkumu veikšanu internetā. Sasniedzot 13 gadu vecumu, bērna kartei iespējams piesaistīt Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay un Fitbit Pay.  

  

  • Kā pieteikties?

No 7 līdz 18 gadu vecumam pieteikšanās X smart kartei notiek kopā ar vecākiem (vai aizbildni) – ja vecāki ir Citadeles klienti, kontu un karti bērnam iespējams atvērt internetbankā. Ja vecāki vēl nav Citadeles klienti, kādam no vecākiem ir iespēja par tādu kļūt dažu minūšu laikā, vai arī nākt uz filiāli. Vecākam atverot bērna kontu filiālē, paša bērna klātbūtne nav obligāta.