3 pazīmes, kas liecina, ka bērns ir gatavs mācīties braukt ar divriteni

Pavasaris ir laiks, kad daudzi vecāki nolemj iemācīt mazajam braukt ar divriteni. Bet kā zināt, ka bērns tam ir gatavs? Stāsta treneris Kārlis Birmanis.
Līdzsvars uz diviem riteņiem turas tikai tad, kad ir pietiekams ātrums.

FOTO: Shutterstock.com

Līdzsvars uz diviem riteņiem turas tikai tad, kad ir pietiekams ātrums.

Pirmais, kas vecākiem jāatceras, kad tiek nolemts apmācīt bērnu braukt ar divriteni, – nav viena vecuma, kad bērnam tas būtu jāprot. Taču vecāki var vērot savu bērnu un pamanīt pazīmes, kas liecinās – jā, bērns ir ceļā uz divriteni!

 

Pazīmes, kas liecina, ka bērns ir gatavs mācīties braukt ar divriteni: 
 

  1. Autonoma pedāļu mīšana – mazais prot un saprot, kā ritenis kustas uz priekšu, bez piepūles spēj mīt pedāļus. Ir labi, ja bērns pirms divriteņa apgūšanas būs iemācījies braukt ar trīsriteni vai divriteni ar palīgriteņiem, – tas nozīmēs, ka mazais jau zinās, kā stūrēt un vadīt velosipēdu, kā mīt pedāļus. Kad bērns ir iemācījies pedāļu griešanas koordināciju un tas viņam sanāk sinhroni, kad viņš ar riteni māk manevrēt, tad var teikt, ka kustība notiek automātiski gan ar kājām, gan ar rokām pagriežot stūri.
  2. Intuitīvā svara pārnese līkumojot. Ja brīdī, kad ir jāgriežas pa labi, bērns ne tikai pagriež stūri, bet intuitīvi arī ar visu augumu sasveras uz to pusi, uz kuru viņam vajag pagriezties, var teikt, ka viņš ir apguvis intuitīvo svara iegulšanos līkumā. Piemēram, mazajam var uzdot rotaļu izbraukt šķēršļu joslu, kas veidota no konusiem vai citiem priekšmetiem, “čūskiņā” jeb līklocī un tad pavērot, vai bērns līkumā sasveras ar visu augumu.
  3. Ātrums. Ja bērns prot uzņemt pietiekamu ātrumu un nebaidās no šīs sajūtas, braukšana ir soli tuvak, jo līdzsvars uz diviem riteņiem turas tikai tad, kad ir pietiekams ātrums. Mazajam ir jābūt pieradušam pārvietoties ātrumā.
Reklāma
Reklāma

 

Vairāk par to, kā iemācīt bērnu braukt ar divriteni, lasi šajā rakstā.

Saistītie raksti