Izveidots jauns interneta portāls www.bernudrosiba.lv - par bērnu drošības līdzekļiem un jautājumiem

Pirmo reizi Latvijā izveidots atsevišķs interneta portāls, kur apkopota informācija par bērnu drošību. Portālā tiek sniegti padomi vecākiem kā pasargāt bērnu no traumām un pateicoties portāla www.mammamuntetiem.lv sniegtajam informatīvam atbalstam apkopota informācija par bērnu drošību.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Sadaļa par bērnu drošība veidota tā, lai vecākiem būtu viegli un uzskatāmi iegūstama informācija par to kā pasargāt bērnu. Informācija ņemta no portāla mammamuntetiem.lv izdotās grāmatas „Kā pasargāt bērnu”.

 

Vēlamies uzrunāt bērnu vecākus – mammas un tētus, lai iepazīstinātu ar jaunu pieeju bērnu traumatisma novēršanai, izmantojot inovatīvus risinājumus bērnu drošības jautājumos, pasargājot bērnu pirkstus no iespiešanas durvīs, kritieniem pret asiem sienu vai mēbeļu stūriem, atvērtiem logiem un balkoniem. 

 

Lielākoties traumas tiek gūtas tieši mājās un lielākais skaits traumu ir saistīts ar lūzumiem, sasitumiem, zilumiem, vaļējām brūcēm. Bieži šīs traumas ir saistītas tieši ar kritieniem no augstuma, pret stūriem un pirkstu iespiešanu durvīs.

 

Likumsakarīgi, ka vislielākais mājās gūto traumu īpatsvars ir bērniem līdz četru gadu vecumam, kuri mājās pavada lielāko daļu laika.

 

Reklāma
Reklāma

Mūsu mīļie bērni atrodas nemitīgā kustībā, kopš pamošanās brīža viņi steidzas atkal iepazīt pasauli un visu ņemt rokās. Šāda ziņkāre un briesmu neapzināšanās regulāri izraisa nelaimes gadījumus. Tādejādi nereti rokas cieš, jo pirksti iestrēgst starp durvīm un aplodu, bērni bieži krīt, - jo mazāks bērns, jo biežāk tas zaudē līdzsvaru, tas piederas pie augšanas procesa. Daudzās ēkās atrodamas sienas, palodzes u.c. vietas ar asām malām vai stūriem. Tās var potenciāli apdraudēt krītošus, skrienošus vai rotaļā iegrimušus bērnus. Pat vienreizējs gadījums, kad bērns iespiež pirkstus durvīs, krīt uz asas šķautnes vai stūra var sagādāt lielas ciešanas bērniem un viņu vecākiem.

 

Pasargā bērnu!!!

 

Portāla www.bernudrosiba.lv vadītāja Sarma Sīle