Jau drīz ārkārtējai situācijai aprit 3 mēneši. Kas notiks pēc 7.februāra?

Saistībā ar Covid-19 ierobežošanu pagājušā gada 9.novembrī valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, kas beidzas nākamnedēļ, 7.februārī. Portāls Jauns.lv noskaidroja, ka apdraudējuma gadījumā izsludinātās ārkārtējās situācijas laiks var pārsniegt trīs mēnešus.

FOTO: Artūrs Ķipsts

Likums paredz, ka Ministru kabinetam ir tiesības, ja nepieciešams, pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Likumā par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli teikts, ka ārkārtējo situāciju izsludina Ministru kabinets uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku par trim mēnešiem.

Likums paredz, ka Ministru kabinetam ir tiesības, ja nepieciešams, pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

 

Citskovskis: ārkārtējās situācijas laiks var pārsniegt trīs mēnešus

Jautājums par ārkārtējās situācijas pagarināšanu ir Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kompetencē. Valsts kancelejas direktors un Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis Jauns.lv skaidroja: kamēr būtiski tiek apdraudēta cilvēku veselība un dzīvība, Ministru kabinets var pagarināt ārkārtējo situāciju vairākkārtīgi.

Reklāma
Reklāma

Tas nozīmē, ka izsludinātās ārkārtējās situācijas laiks var pārsniegt trīs mēnešus.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) viedokli par rīcību pēc 7.februāra Jauns.lv vēl nav izdevies uzzināt, jo plkst.10 ir sākusies Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēde. 
 

Dažādi ierobežojumi

Jauns.lv jau ziņoja, ka 9.novembrī Latvijā izsludināja ārkārtējo situāciju un noteica dažādus ierobežojumus Covid-19 mazināšanai, piemēram, aizliegumu iegādāties dažādas preces un pakalpojumus, attālinātas mācības, obligātu sejas masku valkāšanu publiskās vietās u.c.