Ārstus brīdina par bīstamu sindromu bērniem, kas radies pandēmijas laikā

Līdz šim sindroms identificēts nelielam nepilngadīgo pacientu skaitam, taču to skaits pēdējās nedēļas laikā ir ievērojami palielinājies.

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Speciālisti norāda, ka jaunā slimība varētu būt saistīta ar koronavīrusu. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Apvienotās Karalistes Nacionālais veselības dienests saņēmis uztraucošus brīdinājumus ar norādi "steidzami". Tajos vēstīts par bērniem, kuriem konstatēts jauns noslēpumains sindroms, kam nepieciešama nopietna ārstēšana, raksta "Health Service Journal".

"Londonā un citos Lielbritānijas reģionos pēdējo trīs nedēļu laikā acīmredzami palielinājies visu vecumu bērnu pacientu skaits, kuri cieš no multisistēmiskā iekaisuma sindroma, kā ārstēšanai nepieciešama intensīvā aprūpe," rakstīts ārstiem nosūtītajā brīdinājumā.

Sākotnēji ārsti saistīja šīs saslimšanas pazīmes ar Kawasaki slimību*, bet šobrīd izpausmes vairāk līdzinās COVID-19 saslimšanai. Tomēr dažiem no bērniem, kuriem ir šī slimība, koronavīrusa tests ir negatīvs. Tas vēl vairāk sarežģī šo diagnozi, un rada jautājumus, vai šo stāvokli izraisa vēl kāds patogēns. 

"Pieaug bažas par to, ka bērniem Lielbritānijā rodas iekaisuma sindroms, kas saistīts ar Covid-19 vai citu, vēl neidentificētu infekcijas slimību," vēsta paziņojums.

Jaunā sindroma pazīmes ir sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, piemēram, caureja un slikta dūša, kā arī sirds iekaisums.

Aptaujātie mediķi Latvijā šādu saslimšanu bērnu vidū nav novērojuši. 

Reklāma
Reklāma


*Kawasaki slimība ir akūts daudzsistēmu vaskulīts bērniem, kas jaunāki par pieciem gadiem.