Priekšlaicīgi dzimis puisēns Japānā kļuvis par rekordistu - svēra tikai 268 gramus, taču mājās devās pilnīgi vesels

Japānā zīdainis, kurš dzimšanas brīdī svēra vien 268 gramus, kopā ar vecākiem devies mājās, ziņo Lielbritānijas raidorganizācija BBC. Mazulis tiek uzskatīts par dzimšanas brīdī pasaulē mazāko puisēnu, kurš no slimnīcas mājās devies pilnīgi vesels.
 

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Priekšlaicīgi dzimušais puisēns piecu dienu vecumā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Puisēns nāca pasaulē pagājušā gada augustā. Dzimšanas brīdī zīdainis bija tik mazs, ka ietilpa divās kopā saliktās pieauguša cilvēka rokās.

Puisēns uzreiz pēc dzemdībām tika nogādāts slimnīcas intensīvajā aprūpē un tikai pagājušajā nedēļā, divus mēnešus pēc grūtniecības sākumā plānotā dzimšanas laika, tika nogādāts mājās.
 

Puisēns piedzima grūtniecības 24.nedēļā un kopumā piecus mēnešus pavadīja slimnīcā.

Slimnīcā zīdainim izdevās pieņemties svarā līdz 3,2 kilogramiem, kā arī šobrīd tiek barots normāli.

"Es varu teikt vienīgi to, ka esmu laimīga par to, ka viņš ir izaudzis tik liels, jo, godīgi sakot, es nebiju droša, ka viņš izdzīvos," pēc notikušā sacījusi bērniņa mamma.

Reklāma
Reklāma

Slimnīcas ārsts Takeši Arimitsu raidorganizācijai BBC atklājis, ka dzimušais bērniņš bijis mazākais zīdainis, kurš piedzimis Tokijas Kejo universitātes slimnīcā. Viņš uzsver, ka šis gadījums parāda, ka arī priekšlaicīgi dzimušiem bērnņiem ir iespējas doties prom no slimnīcas pilnīgi veseliem.

 

No portāla Jauns.lv