Eksperte skaidro, kāpēc Keita Midltone pēc dzemdībām izskatās satriecoši

Pirms nepilnas nedēļas pasauli pāršalca ne tikai priecīgās ziņas par mazās britu princeses Šarlotes Elizabetes Diānas nākšanu pasaulē, bet arī sajūsma, pārsteigums un pat baumas par to, cik lieliski un nevainojami tikai sešas stundas pēc dzemdībām izskatījās Kembridžas hercogiene Katrīna, Lielbritānijas prinča Viljama sieva, nu jau divu bērnu māmiņa Keita.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Keita visai pasaulei parādīja, ka dzemdēšana nav iešana caur elles lokiem, bet normāls process, kas sievieti nesaplosa


Spirgta kā pavasara vējš, vijīgiem matiem, svaigu sejas krāsu un brašu soli Keita ar Viljamu devās uz mašīnu. Jau nākamajā dienā Krievijas mediji sāka izplatīt ziņas, ka sieviete pēc dzemdībām šādi izskatīties nevar. Visdrīzāk notikusi krāpšana – Keita savu bērnu pati nedzemdēja, to izdarīja viņas vietā surogātmāte. Bet, protams, tā nav!

 

Izdevums The Daily Mail UK noskaidroja lieliskā izskata noslēpumu. Pirmkārt, jau stundu pēc dzemdībām pie savu pienākumu pildīšanas ķērās Keitas Mildtones privātais frizieris, kas sakārtoja matus.  Stilists uzlicis profesionālu kosmētiku, Keitai vēl esot dzemdību gultā. 

 

Dzeltenā kleita bija izvēlēta ļoti apdomīgi – tā neizcēla vēl joprojām apaļo vēderu, bet arī nebija šūta tā, lai to pilnībā noslēptu.  Iespējams, ka tas tik darīts ar mērķi demonstrēt, ka sieviete tomēr paliek sieviete arī pēc dzemdībām – viņai nav perfekts augums, tomēr tas joprojām ir pievilcīgs.  


Arī ārzemju presē lasāms ne viens vien komentārs par Keitas izskatu. Piemēram, kritika, jo šāds izskats liks arī citiem vīriešiem cerēt, ka viņu sievas izskatīsies skaistas un svaigas uzreiz pēc dzemdībām. Lasāmi arī atzinīgi vārdi – Keita visai pasaulei parādīja, ka dzemdēšana nav iešana caur elles lokiem, bet normāls process, kas sievieti nesaplosa. 
 

Bet portāls māmiņām Mom.me apkopojis dažus faktus, kas kļuvuši zināmi par Keitas dzemdībām, un kas, iespējams, ir ietekmējis arī viņas izskatu pēc lielā notikuma. 
 

Nesasteigtas dzemdības
Spriežot pēc tā, ka viņa ieradās slimnīcā agri no rīta un jau pēc dažām stundām dzemdēja, viņai netika veikta dzemdību stimulēšana. Nesteidzīgas dzemdības, kas sākas pašas un rimti rit savu gaitu, ir mazāk traumatiskas un vieglāk panesamas sievietei. 

Reklāma
Reklāma


Epidurālās anestēzijas neizmantošana
Zināms, ka Keitas dzemdībās nav tikusi izmantota epidurālā anestēzija jeb atsāpināšana.  Portāla Mom.me eksperte –  vecmāte Čaunija Brusī (Chaunie Brusie), skaidro, ka epidurālā anestēzija pēcdzemdību atlabšanas procesu parada mazliet lēnāku.  Ievadot epidurālo anestēziju, papildus tiek ievadīts fizioloģiskais šķidrums, kas rada pietūkumu gan kājās, gan tas var būt redzams sejā. Turklāt epidurālā anestēzija var ietekmēt dzemdību gaitu – tā var kļūt lēnāka, sieviete mazāk jūt vajadzību spiest bērniņu, kas, savukārt, rada lielāku plīsumu iespējamību un citas nejaukas dzemdību traumas. Pēc epidurālās anestēzijas sievietei ilgāk jāpaliek gultā. Dažreiz atsāpinošo medikamentu radītās sekas pāriet tikai vairākas stundas pēc dzemdībām. Jo ātrāk sieviete pēc dzemdībām sāk staigāt, jo ātrāk pāriet grūtniecības laikā radusies tūska un sākas organisma atjaunošanās. Keita iekāpa augstpapēžu kurpēs jau  pēc dažām stundām. 


Doties mājās dažas stundas pēc dzemdībām ir normāli!
Iespējams, ka vētrainajai reakcijai par to, cik ātri Keita pameta slimnīcu, vispār nav iemesla, jo arvien biežāk visā pasaulē pēc normālām dzemdībām jaunās māmiņas slimnīcu atstāj tajā pašā dienā. Lielbritānijā un arī Nīderlandē sievieti ar bērnu izraksta no slimnīcas sešas stundas pēc dzemdībām. Protams, ja nav nekādu veselības problēmu mazulim vai māmiņai.  ASV sievietes dzemdību centros pavada daudz vairāk dienas. 


Par plīsumiem un iegriezumiem 
Ārstiem, kas pieņem dzemdības, labāk patīk veikt iegriezumus. Parasti viņi skaidro, ka šādu dzemdību traumu sašūt var glītāk un labāk. Patiesībā labāk un glītāk sadzīst dabiski veidojušies plīsumi. Iegriezumi jeb epiziotomija (starpenes iegriezums) sāp ilgāk un nepatīkamāk. Turklāt ar šādu šuvi arī sievietei staigāt ir grūtāk. Ja dzemdību laikā nav ne plīsumu, ne iegriezumu, staigāt var praktiski uzreiz un bez īpaša diskomforta. Tieši tā, kā to izdarīja Keita.