Vai pastāv sieviešu un vīriešu darbi?

Kad vīrs gatavo vakariņas, protams, ka viņš nedara manu darbu. Viņš vienkārši gatavo vakariņas ģimenei. Kad es mainīju zīdainim autiņbiksītes, protams, es nedarīju savu darbu, es apkopu mūsu mazuli. Tomēr – kad aizdambējas izlietne, man tomēr sāk likties, ka tas nav mans lauciņš. Vai ir sieviešu un vīriešu darbi?
Vai pirms laika spētu noticēt, ka ar prieku tīrīšu bruģi, lai tikai pabūtu mierā un klusumā (nosacītā klusumā, jo pasākums ir visai trokšņains)?!

FOTO: Ance Krilova

Vai pirms laika spētu noticēt, ka ar prieku tīrīšu bruģi, lai tikai pabūtu mierā un klusumā (nosacītā klusumā, jo pasākums ir visai trokšņains)?!

Mammamuntetiem.lv dalās pieredzē un iesaka produktus, ko esam pārbaudījuši praksē un atzinuši par labiem esam. 

 

Jau dažus gadus nepatikā raucu pieri, ka bruģis ir kļuvis netīrs. Sūnas un dubļi. Nezāles nodevīgi salīdušas ķieģelīšu starpās. Reizēm pabakstīju tās ar kociņu. Jā, sūna forši nonāk nost, bet efekts minimāls. Ar kociņu skribinoties, tīru bruģi nedabūtu nekad – kā vienu galu iztīrītu, otrs jau būtu aizaudzis.

 

Dāvanā gredzenus vai gadžetus?

Tā kādu dienu es saņēmu brīnišķīgu dāvanu no vīra – bruģa mazgātāju (#pirkavīrs). Nosmaidīju, nodomāju – kam man dāvanā bruģa mazgātājs, man labāk būtu tīrs bruģis dāvanā. Tā mana dāvana nostāvēja ilgāku laiku nedarbināta. Te kādu dienu vīrs saka – nāc, es tevi apmācīšu, kā darboties ar bruģa mazgātāju. Jā, jā, bezmaksas konsultācija nākot dāvanas komplektā!

Skeptiski eju un skatos, jo – bruģa mazgāšana – manās iedomās tas taču ir vīriešu darbs! Protams, skaļi es to nesaku. Noklausos un noskatos konsultāciju, un mēģinu. Neizskatās tik traki, gan jau tikšu galā.

 

Bruģis, aizaudzis ar sūnām. Foto: Mammamuntetiem.lv


Ka tīrīt bruģi

Kā izrādās – sagatavošanās darbam arī ir vajadzīga. Ir vajadzīgs ūdens pievads, elektrības rozete un pagarinātājs. Un ne jau tāds, kas stiepjas no istabas sienas līdz gludināmajam dēlim. Milzu pagarinātājs! Un darbojoties, visi šie vadi ir jākoordinē, jāpārnes uz priekšu un  jāskatās, lai ūdens caurule nav sačokurojusies, lai ūdens neiet virsū elektrības pagarinātājam. Vienvārdsakot – ir jātver lauks.

Sākumā darbs šķiet viegls, pārāk viegls. No sākuma ar apaļo uzgali braukā pa bruģi kā ar putekļu sūcēju. Tas ar sīkām, rotējošās augstspiediena strūklām izgrūž no šķirbām dubļus, sūnas. Pēc tam ar otru uzgali visus netīrumus noskalo nost.

 

 

Reklāma
Reklāma

 

 

  • Pēc laika saprotu, ka visu laiku dreb rokas un sāk sāpēt plaukstas. Ļoti sāp plaukstas.
  • Visai ātri saprotu, ka šim darbam piemērotākie apavi ir gumijas zābaki. Kad botas ir jau sasmērētas, pirmajā dienā turpinu ar tām.
  • Uzgaļus mainīt nav viegli. It kā tam spēku nevajagot, bet man tāpat tos nomainīt bija grūti.
  • Pirmajā dienā darbojos kādas divas stundas un notīrīju vien kādus 15 m2.
  • Otrajā diena man gāja jau labāk. Trešajā dienā darbojos 4 stundas no vietas. Kad darbs uzņem apgriezienus, tad visu laiku ir jāpārvelk vadi, jānes pagarinātāji utt.
  • Vai es esmu darbu pabeigusi? Nē. Vēl viens piegājiens palicis.

 

Pirms un pēc 

 

 

Pēc bruģa mazgāšanas to noteikti vajag sabērt un šķirbas aizpildīt ar smiltīm. Šī aktivitāte vēl sekos.

 

Vai ir sieviešu un vīriešu darbi?

Kad lielākā daļa bruģa ieguva jaunu, svaigu izskatu, gandarījums bija liels. Tagad ar acīm un pēdām varu priecāties par tīru bruģi un zinu, ka nākamajā gadā to notīrīt būs vieglāk – man būs gan aparāts, gan iemaņas. Vai tas ir grūti? Nē, ir vajadzīgi labi instrumenti, ūdens un elektrības pieeja, un saulaina diena. Un – tas ir ari lielisks veids, kā pavadīt laiku ar sevi, savām domām un atpūtināt prātu! (Ohhh, cik svētīgi tas ir!)

 

PS Vai mani aizvaino, ja dāvanā saņemu kaut ko līdzīgu mikserim? Nē, noteikti nē!  

Saistītie raksti