Lielbritānijā gados jaunākie vecvecāki: "Būs vairāk laika mīlēt mazbērnus!"

Mūsdienās trīsdesmit gadi ir ļoti izplatīts vecums, kad sagaidīt pasaulē savu pirmdzimto, tomēr Dženija Medlama un viņas vīrs Ričards 33 un 35 gadu vecumā kļuvuši jau par vecvecākiem, vienlaikus kļūstot arī par Lielbritānijā jaunākajiem vecvecākiem.

FOTO: no personīgā arhīva

Viņi savu pirmo mazbērnu - mazmeitu Islu - pasaulē sagaidījuši šī gada jūnijā.

Notikumu ķēde attīstījusies tad, kad Dženija 17 gadu vecumā dzemdēja savu pirmo meitu Šarmeinu. Pēc 16 gadiem Šarmeina pateikusi mammai, ka ir stāvoklī. Zinot to, kas jaunai grūtniecei ir jāpārdzīvo, Dženija bija gatava atbalstīt savu meitu un izprata viņas sajūtas.

Ričards un Dženija Medlami (Foto: Caters News Agency)

 

"Es viņai teicu, ka tas ir viņas ķermenis un viņas lēmums, un es viņu atbalstīšu jebkurā gadījumā. Grūtniecība un Isla ir padarījusi Šarmeinu tik pieaugušu," stāsta Lielbritānijā jaunākā vecmāmiņa.

Šobrīd 34 gadus vecā sieviete nenoliedz, ka bijusi pārsteigta pēc meitas paziņojuma par grūtniecību, tomēr viņa un viņas vīrs ar jauno lomu esot apmierināti.

Ričards kopā ar mazmeitu Islu (Foto: Caters News Agency)

"Būt jauniem vecvecākiem nozīmē, ka mums būs vairāk laika mīlēt savus mazbērnus un ilgāk viņus lolot. Un mēs pat varētu sagaidīt mazmazbērnus," saka Dženija.

 

Reklāma
Reklāma

Tad, kad pati pusaudžu gados palikusi stāvoklī, Dženija neesot saņēmusi tādu atbalstu, kādu tagad viņa sniegusi savai meitai. Dženijai ar Ričardu ir vēl divas 13 un 10 gadus vecas meitas.

Dženijas un Ričarda meita Šarmeina kopā ar savu meitu Islu (Foto: Caters News Agency)

"Kad esam kopā ar Islu, visi vienkārši pieņem, ka viņa ir mana un Ričarda meita," stāsta Dženija. "Kad mēs viņiem paskaidrojam, ka patiesībā esam viņas vecvecāki, viņi piedzīvo lielāko šoku savā dzīvē. Lielākā daļa cilvēku mums netic, kad to pasakām."

Kuplā ģimene trīs paaudzēs šobrīd dzīvo zem viena jumta, turklāt arī Šarmeinas puisis nav nobijies no atbildīgās tēva lomas.

 

Islas piedzimšana ģimeni esot tikai satuvinājusi. Abas jaunākās meitas par mazulīti ir sajūsmā. Dženija, kura vada savu uzkopšanas biznesu, uzskata, ka pret pusaugu māmiņām ir izveidojušies plaši stereotipi, bet bērna piedzimšana nebūt nenozīmē dzīves beigas.

Lai gan pati kļuvusi par mammu ļoti agrā vecumā, tas viņai nav liedzis strādāt un pat sākt pašai savu biznesu.