Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3.66667/5
    Sanita Cvetkova

Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Kaa atradinaat gadu vecu beernu no kruuts?

Kaa lai atradina beernu no kruuts,ja no eedieniem eed ljoti maz ko.Pirmkaart jau naktis,jo nenem pudeliti un need piena maisijumus.Esmu megjinaajusi ar teeju,bet nekaa.Vieniigi ko eed labpraat ir biezpiens-visaados veidos.Pa dienu kaadu eedienreizi pie kruuts sanaak izlaizt,bet pa nakti nekaa,ko datiit?Negribeetu barot ilgaak par maiju,jo tad paliek 1.2men.Need arii mannaa,auzupaarslas,piena zupas un arii putrinjas ko var nopirkt veikalaa berninjiem. 

Ievietots 14. apr 2010 07:12

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Lai pievienotu komentāru, jāielogojas:

klimpa

Varbūt vēl nemaz nevajag atņemt krūti, jo izskatās, ka vēl nav gatavs ēdājs.Pamēģini vispirms pa dienu samazināt krūts ēdienreižu skaitu, piedāvājot dažādus ēdienus. Piem. pusdienās un vakariņās pabaro ar krūti un kādu putru uz ūdens bāzes, pielejot nedaudz saldo krējumu.Mums nakts pupošanās beidzās 1.6 mēn.
Pievienots 16. apr 2010 20:03

Atbildēt komentāram

niice

kapēc tu viņu uz putrām visu laiku gribi turēt?! gadu vecam bērnam mierīgi var dot visu, ko ēd pati, tikai jāseko līdzi tam lai garšvielu nebūtu par daudz. tad arī bērns gribēs mazāk pupu, ja viņam dos kaut ko garšīgu, nevis tikai putras. atceros savu bērnību un lai arī tagad ļoti garšo putras, tad bērnībā sūdīgi pat paskatīties bija.
Pievienots 16. apr 2010 22:09

Atbildēt komentāram

geisa

Sveika,ne ja tikai uz putraam.Pa dienu vinsh eed visu ko mees tai skaitaa arii dazzadas zupas.Lielaakaas galvassapes man sagadaa naktis,celas ik peec stundas,divaam.Tak vakaraa nevaru noslogot beerna punci ar smagu eedienu...ko piedaavaat naktii,pupa vietaa?
Pievienots 20. apr 2010 13:35

maza

es zinu cik tas ir gruti. tev jaklust nedaudz cietsirdigai, nedod un viss, dazas dienas pamocisies un viss. pati tam gaju cauri pat 2x
Pievienots 17. apr 2010 11:01

Atbildēt komentāram

meca,Pupsiks

Man ari pupa berns nu jau 1.5 un tagat meginu jau cietsirdigak but nedodu kategoriski un vis dodu lasens vanilas uz miegu,to vins dzer bet ta ari problematiski atraut pati tagat mokos parpilditam krutim! Nakti ari celas prasa pupu bet es kategoriski dodu pudeli un paklausos nikus bet kautka tam jatiek pari! berns ari nosakuma needa pasvaritas putras bet es saku dot galu,cisinus,zupinas kas nu vinam garso!!!      Velu veiksmi un lielu pacietibu! nau viegli...
Pievienots 17. apr 2010 11:15

Atbildēt komentāram

meca,Pupsiks

Man ari pupa berns nu jau 1.5 un tagat meginu jau cietsirdigak but nedodu kategoriski un vis dodu lasens vanilas uz miegu,to vins dzer bet ta ari problematiski atraut pati tagat mokos parpilditam krutim! Nakti ari celas prasa pupu bet es kategoriski dodu pudeli un paklausos nikus bet kautka tam jatiek pari! berns ari nosakuma needa pasvaritas putras bet es saku dot galu,cisinus,zupinas kas nu vinam garso!!!      Velu veiksmi un lielu pacietibu! nau viegli...
Pievienots 17. apr 2010 11:15

Atbildēt komentāram

akiram

Varbūt mazais nemaz nav vēl gatavs beigt ēst krūts pieniņu (tāds vismaz rodas priekšstats pēc izlasītā). Varbūt mēģini kādus biezenīšus- kartupeļu, ķirbju, kabaču, burkānu . Domāju, ka vajag eksperimentēt un vairāk pacietības, gan radīsies interese uz citu ēdienu
Pievienots 17. apr 2010 12:19

Atbildēt komentāram

Anonīms

Sveika, Evita!

Pati beidzu barot ,mazo, kad mazajam palika 1.1 mēnesis. Arī es sajūtu, ka laiks būtu beigt barot ar krūti, bet īsti nezināju, kā to izdarīt labāk un pēc iespējas mazāk traumējot bērnu psiholoģiski, jo tas nav viegls process ne bērnam, ne mātei.
parasti ir divi iemesli kapēc bērns naktī prasa krūti -
1. viņam nav pilns vēders aizmiegot un nepietiek, lai izgulētu līdz rītam 
2. ir nepieciešama vairāk fiziska kontakta ar māti
vēl varētu būt, ka bēns mostas naktī nevis tāpēc, ka grib ēst, bet tāpec, ka viņam ir auksti un ir nospēris segu.

Ar pienu vien vakarā šajā vecumā bērns nevar izgulēt nakti, es iedevu vienu vakarā lielu pudeli manna putru, nedaudz saldinātu un tas izrādījās arī izškirošais vakars.
Nebaidies saldināt putras, jo arī krūts piens ir salds un nevajag baidīties dot bērnam cukuru, tas ir vajadzīgs bērnam, jo viņš ļoti kustīgs un daudz enerģijas tērē dienas laikā,kā arī cukurs ir ļoti nepieciešams smadzeņu darbībai. Mans puika arī neēda putras, līdz nepieliku cukuru.Vecākais dēls putru vietā bija absolūts biezo jogurta piekritējs...

Pa dienu mēģini vairāk fiziski būt kopā ar bērnu, tūrēt klēpī,skatieties kopā grāmatiņas, spēlējaties ar viņa rociņām, glāstiet viens otru, palīdzi viņam iepazīt arī tavu seju un matus ar tausti, lai jums būtu ciešs fizisks kontakts un bērns justos drošs, ka mamma ir te tepat un būs tepat visu laiku.

Kad bērns aizmieg uz nakti, apsedz viņu, aizlokot segu zem matrača, lai viņam nav tik viegli nosperties naktī. Ja tomēr naktī pamostas, necel uzreiz arā no gultiņas, noliecies tuvu pie viņa, it ka gulētu viņam blakus, klusi pačuksti kaut ko, paglāsti, varbūt aizmieg atkal. Tikai kad bērns ceļas augšā un ir jau pilnībā pamodies vari sākt domāt, ko darīt, bet nesteidzies ar krūti, pamēģinii iedot ķīselīti, jo arī tas ir vairāk kā tēja vai ūdens...
nu kaut kā tā....

Neplāno datumus, kas beigsi barot ar krūti, tas tikai radīs nevajadzīgu stessu tev un bērnam arī, viņš jūt tevi un tavas emocijas. Priecājies par katru viņa sasniegumu dienas laikā un saki, ka tu redzi, ka viņš jau ir liels bērns un tu par to priecājies. Bērni ļoti labi uztver visu ko tu saki un runā arī citu klātbūtnē, neapspriedies par šo jautajumu skaļi ar citiem, bērnam dzirdot. Tas atrisināsies pats par sevi, tici tam un neuztver to par problēmu, jo tad tā arī var parvērsties par problēmu.

Gatavu recepšu nav, bet ceru, ka kaut kas Tev noderēs. Uzticies vairak savai mātes intuīcijai un dari visu ar mieru un pārliecību,ka tev viss izdodas un tu esi laba mamma.

veiksmi no sirds vēlot,

3 bērnu mammīte, Lita

Pievienots 21. apr 2010 07:02

Atbildēt komentāram

geisa

Sveika,paldies par garo un izsmeljosho veestuliiti,njemshu kaut ko no taa vis pameegjinashu.Iedvesmojoshi,paldies veelreiz...
Pievienots 21. apr 2010 09:36

Gitiņa; Gitišš

Man ar bija grūti, mazajam, tūlīt būs 1.3 Nelīdzēja ne tēja, ne kas cits...tikai un vienīgi, nedevu un viss;galvenais izturēt, jo ja viņš sapratīs, ka nedabūs, tad ar būs miers. Pirmo nakti raudāja stundu un minūtes, runāju, mierināju, stāstīju, glāstīju muguriņu, bučoju, bet pupu nedevu.Un otro nakti uzcēlās mazliet paraudāja, bet beigās aizmiga.Un viss pēc tam kādu laiku modās tajā laikā, bet es parunāju,paglāstu un viss kārtībā.Galvenais vecākiem stiprus nervus pirmajā naktī, bet ja padosies,mazajam mācība rokās un tad būs ļoti grūti, jo viņš domās, pabrēkšu un galu galā dabūšu.Izturēt pirmās naktis un būs viss o.k.,mazais ir ļoti gudrs, runā ar viņu, skaidro, lai viņš jūt tavu noskaņojumu, nostāju un viņš sapratīs, tici man!
Pievienots 21. apr 2010 13:51

Atbildēt komentāram

geisa

Sveika,jaa 100% piekriitu,jo ar pirmo beernu taa izdariju-gan ar knupi,gan kruuti,protams ne abus vienaa dienaa.Bet ar otro laikam pietruukst pacietiibas-atziistu(Bet shkjiet savaadaak nevarees-shis variants shkjiet ticamaakais kaa atradinaat...
Pievienots 23. apr 2010 07:23

Baiba

Man ir tieši šī pati problēma, jo esmu atkal stāvoklī un ārsts liek pārtraukt krūtsbarošanu! Nav viegli, jo arī aizmieg pa dienu un nakti tikai pie krūts un vēl reizes 2 prasa naktī krūti.
Pievienots 25. apr 2010 12:58

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE