Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3/5
    Dace Mūrniece

Ļoti jauka zobārste. Lieliski saprotas ar bērniem!!!!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Kokos aug apenītes!

* Evelīna (2 gadi), piegājusi pie upeņu krūma, mēģina atcerēties, kā tās ogas sauc: "Kas tās par avenītēm? Ā, laikam apenītes!" * Evelīna (2 gadi) met vannā ābolus un komentē: "Tārpi aiziet mazgāties!" * Evelīna (5 gadi), tērpusies rozā jaciņā, ar mammu nāk mājās no bērnudārza. Pēkšņi sāk līt lietus. Evelīna jautā: "Kāpēc Dieviņš mani laista? Vai viņ&sc

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Paagstināts muskuļu tonuss!

Mūsu bērniņam ģimenes arsts konstatēja paaugstinātu kāju un roku muskuļu tonusu. Tas niozīmē, ka bērniņa muskuļi ir pārlieku saspringuši. Pierkastijām uz masāžu kursu. Pirmā masāža gaidāma pēc nedēlas. Šobrīd esam satraukti un nesaprotam ko darījām ne tā. Varbūt kādam ir bijusi līdzīga situācija. Kā zīdainītim šādos gadījumos palīdzēt mājas apstākļos. Kaut kādus ieteikumus.

Ievietots 8. jan 2009 12:51

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Sansan

Cik vecs jūsu bērniņš?Kad mūsu mazajai bija mēnesītis arī daktere teica,ka paaugstināts muskuļu tonuss,bet līdz apmēram trīs mēnešiem var pats pāriet,ja ne tad uz masāžām un vingrošanu jāiet..Kad trīs mēnesīšos gājām pie ārsta un arī pie neirologa nekāds paaugstināts tonuss vairs nebija!
Sākumā varbūt labāk aizejat uz vingrošanu un masāžu pie speciālista,lai parāda kādus vingrojumus veikt un tad jau varēsiet vingrināties paši mājās!
Un paaugstināts tonuss,cik esmu dzirdējusi,ir lielākai daļai jaundzimušo,nekas nav darīts nepareizi.Izvingrinās un izmasēs mazo un viss būs kārtībā!
Pievienots  8. jan 2009 13:11

Atbildēt komentāram

Puikam tūlīt būs četri mēneši.
Pievienots  8. jan 2009 13:14

Atbildēt komentāram

anilorak

Pa to nedēļu nekas nenotiks,tā kā bez panikas,bet uz masāžām ir jāiet,mēs arī gājam un tikām cauri ar 10reizēm,bet masiere teica ka ja aizlaiž tad ir ļoti grūti normalizēt pat ar 15reizēm,mans puika uz vienu sānu skatījās un tas jau vairs nav labi.
Mājās pašiem nedrīkst masēt,mazums ne tur piespiež un var beigties letāli.
Pievienots  8. jan 2009 18:12

bosiks

Paaugstināts muskuļu tonuss ir diezgan bieža parādība. Un diemžēl ļoti bieži ārsti pārspīlē ar sūtīšanu uz masāžām uz vingrošanām.. Nesatraucies. Te ir ļoti labs fizioterapeites Klaudijas Hēlas blogs par šo tēmu:
Pievienots  8. jan 2009 13:18

Atbildēt komentāram

ak vai

pilnīgi piekrītu par to pārspīlēšanu..
Pievienots  8. jan 2009 13:24

ak vai

Pietiek vienu reizi aizves pie masieres ,lai parāda , tad pati vari mājās mazo vingrināt !
Es iztiku bez masāžām, un bērniņš pilnīgi vesels, lai gan ģimenes ārsts arī teica ,ka vajag masāžas ! To īsto tonusu var redzēt ,kad bērniņš ceļās kājās- bieži vien tad stāv uz pirkstgaliem !
Pievienots  8. jan 2009 13:22

Atbildēt komentāram

venda

Man slimnicaa paradija, ka jamase mazulis, paaugstinatu muskula tonusu konstateja, kad vel slimnica bijam un masazas veica katru ritu..ja pareizi atceros jau no 1 ned vecuma..
Pievienots  8. jan 2009 16:37

Ledus ...

Zini, Taņa ! Masiere bērnus nevingrina, bet masē , tā noņemot muskuļu saspringumu . Maziem bērniņiem, kam ir liels mukuļu tonus ir jāpalīdz atslābināties , jo pretējā gadījumā vēlāk var būt problēmas ar stāju un t.t. Un vēl, mīļie vecāki : Dodiet saviem mazulīšiem cītīgi D vitamīnu, tas arī nav ārstu pārspīlējums , bet gan - bērnu kaulu veselības ķīla . Esiet veseli !!!
Pievienots  8. jan 2009 19:34

citroninsh

jā,mēs arī lietojam D vitamīnu esot jālieto līdz 3 gadu vecumam
Pievienots  8. jan 2009 20:24

ak vai

Ir dažādas masieres - citas parāda arī kā bērniņu var biku pavingrināt !!!!!!!!!!!!!
Pievienots  9. jan 2009 09:45

tikai_es

irccis, man ari meitinu masiere gan izvingrinaja, gan izmaseja. Un man paradija ka mazo majas izvingrinat katru ritu un vakaru...
Pievienots  9. jan 2009 17:01

Bet teiksim tas ka bērniņš cenšās skatīties uz aizmuguri, vai tas ir ļoti slikti? Tā cik saprotu ir viena no pazīmēm ka berninam ir saspringti muskuli.
Pievienots  8. jan 2009 13:48

Atbildēt komentāram

ak vai

šajā gadījumā var būt dažādi iemesli , varbūt bērniņš tik tā paskatījās , jāvēro mazais Pēc savas pieredzes varu teikt ,ka dakteri vai nu daudz pārspīlē , vai vispār neko nedara !!!! Es katrā ziņā uzticos savai mātes intuīcijai- nav vēl pievīlusi
Pievienots  8. jan 2009 14:01

venda

Es gan esmu dzirdejusi - ja berninjs biezi atmet galvu atpakal, ir paaugstinats muskulu tonuss.
Pievienots  8. jan 2009 16:39

citroninsh

Mums ārsts neko nav teicis par tonusu,bet mēs ejam uz peldēšanas nodarbībām,tas ļoti palīdz bērnam noņemt tonusu,attīsta koordināciju utt.,mēs arī atmetam galviņu,un mums ieteica nēsāt bērnu ar muguru pret sevi,lai galviņa būtu starp krūtīm... bet līdz 3 mēnešiem uzskata to par normu..
Pievienots  8. jan 2009 17:58

Atbildēt komentāram

citroninsh

vēl ieteica vingrot uz bumbas ...
Pievienots  8. jan 2009 17:58

Miranda

es domaaju ka tas vereetu buut no paraak agras likshanas uz saaniem un veederu,,,
Pievienots  8. jan 2009 22:55

Atbildēt komentāram

Miranda

Labu veiksmi jums, un ceru ka viss buus labI!!!
Pievienots  8. jan 2009 22:55

citroninsh

nu,nezinu par vēderu... jo mums jau dzemdībunamā teica,lai mazo lieku uz punča pirms barošanas ...
Pievienots  9. jan 2009 09:34

Miranda

es ar nezinu iizti pa veederu, jo zinu ka beebis obligaati jaaliek uz puncha,, taa vienkaarshi dzirdeeju,,,
vairaak jau laikam tas attiecas uz saaniem ka liek,, es saveejo neliku uz veedera liidz vinjs sasniedza apmeeram 2 nedeeljas,, un tagad vinjs uz veedera paaraak nemaz negrib,, nolieku, 10 minuutes pakaarpaas,, jo raapot un liist veel nemaak, galvu gan tur gaisaa kaa staltais, bet peec tam saak diikt, un ta jaaliek apakalj uz muguras, uz saana vinjs vispaar negulj,,, un zinu ka citi liek guleet beebi uz veedera,, maneejais ne par ko taa negulj, nemaz i nedomaa!!! nezinu kapeec taa,,
Pievienots  9. jan 2009 14:50

milulis

manam ļoti priekšlaicīgi dzimušajam mazulim arī visi, kas vien varēja, ieteica masāžas. parēķināju: minimālais masāžu kurss 10 reizes x nu cik var būt vidējā maksa? 10 lati? = 100 lati + ceļš (vairāk gan neērtības, nevis laiks) līdz masierei. Tā vietā aizgāju pie jau minētās Klaudijas Hēlas, vizīte maksāja 45 latus, toties man stundas laikā patiešām izcila fizioterapeite populārzinātniski izskaidroja un parādīja, ko mēs paši varam darīt. Sajutos ietaupījusi laiku un naudu, mazais attīstās lieliski, jo viņam neviens labāks par mammu pagaidām nav un dienas laikā tiešām varu noķert īstos brīžus, kad visādi vingrojumi un glāsti (jo nopietnu masāžu tiešām jāveic tikai īpašos gadījumos, it īpaši tā kā te minēja ar iespējamu letālu iznākumu) ir patīkamāki, nekā tuntuļoša un došanās pēc grafika uz masāžu.
pašām nešķiet aizdomīgi, ka ir profesijas, kam ir izdevīga cilvēku paļāvība uz viņu "terapeitisko iedarbību" (mazuļu masāža, daudzi psihologi, utml)? (tas tāda skarba nots, jo, protams, katrs gadījums ir īpašs, taču tendence tomēr pastāv)
Pievienots  9. jan 2009 15:03

Atbildēt komentāram

milulis

turklāt, cik nu esmu sapratusi, visbiežāk tie tonusi saistīti ar pašu vecāku ikdienas paradumiem - kā bērniņu ņem, kā pārvieto, ģērbj, utml. Iemācoties fizioloģiski pareizi ikdienā darboties ar mazo arī tonusiem vajadzētu pazust (un te nu tiešām ir vajadzīgs mūsdienīgs speciālists, nevis vecmāmiņu padomi)
jebkurā gadījumā, lai veicas cīņā ar vienu no modernākajām mazuļu kaitēm - tonusiem! (un pārāk apzinīgām māmiņām arī dažreiz )
Pievienots  9. jan 2009 15:13

tikai_es

cik zinu, lidz gada vecumam 1 masazas kurss(10 reizes) tiek apmaksats...vismaz mums ta bija.
Tas ka ar to tonusu arsti parspile, tas gan. Ar vecako bernu uz tam 10 reizem ari bijam. Jaunakajam atkal tas pats- paaugstinats tonuss. Aizgaju pierakstit, bet masiere, pie kuras gribeju vest tiesi pec nedelas iet atvalinajuma uz menesi, nav pat jega iesakt. Nakama vizite pie gmenes arsta- jau esot daudz labak, praktiski nekada tonusa, es pat gimenes arstam neko nepateicu, ka vel pat nebijam sakusi iet... Un ari negajam. Jau paris menesi pagajusi, aug normals, vesels puika, staigat sacis- pilnigi normali.
Pievienots  9. jan 2009 17:15

duja

Mans mazulitis ir iemilojis tikai vienu pusi skatities un darboties- kreiso. Vinam 2 menesi, nosutija ari uz masazam. Vai kadai vel ta ir bijis, ka skatas uz vienu pusi vairak?
Pievienots 25. feb 2011 09:37

Atbildēt komentāram

zjuzjuuu

Mums ra ta pat bija - bet mes gajam vingrot no tris menesu vecuma! Palidz, bet visredzamakie rezultati bija pec ostiopata apmeklejuma! Tas tiesam strada! Tagad mums ir 4 menesi un esam tikusi gala ar stivo kreiso pusiti...
Pievienots 25. feb 2011 14:02

duja

tad jau varbut labak pie osteopata uzreiz iet ? Mums 24.02 palika 2 menesisi .
Pievienots 28. feb 2011 12:27

LAPAS KARTE