Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 3.66667/5
    Sanita Cvetkova

    Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Krūtsbarošana

Lūdzu iesakiet normālu pediatru pie kā aiziet uz konsultāciju par bērna barošanu. 

Esmu bijusi uz 2 vai 3 konsultācijām pie pediatres Dinas Krūzes, šo ārstu neieteiktu nevienam, pēc viņas konsultācijām man tagad trīc rokas, ir nepieciešama psihologa konsultācija un sajūta tāda, ka es tūlīt izkāpšu pa logu ārā. Iepriekš minētai ārstei samaksāju divas vai pat trīs reizes par konsultāciju, lai viņa sastāda normālu barošanas plānu, lai mēs varētu aiziet no krūtsbarošanas, sakarā ar to ka man jāiet strādāt un es nebūšu ar bērnu no rīta līdz vakaram. Iepriekš minētā ārste kategoriski aizliedza dot maisījumu un pateica ka bērns pats ap gada vecumu atteiksies no krūts. Nu lūk tagad bērnam jau gads un viņš pats nav atteicies no krūts , piecas reizes vismaz jābaro ar krūti diennaktī, kad pateicu to ārstei, viņa ieteica lai es nebaroju bērnu trīs dienas, lai mirst badā un tad viņš pats atteiksies no krūts. 

Ievietots 22. jūl 07:35

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Zinošā mamma

Laba diena! Darba uzsākšana nav iemēsls, lai pārtrauktu krūts barošanu. Jo krūts piens ir lielākā dāvana bērnam uz visu mūžu. Krūts barošana kolosāli aizsargā gan Jūs, gan Jūsu bērnu no vairakām nopietnām saslimšanam turpmakajā dzīvē. Mammas aiziešana uz darbu bērna uztverē jau ir traģēdija. Pielikšana pie krūts ir mierinājums bērnam, tapēc labāk abus stresainus notikumus (došanos uz darbu un krūts barošanas beigas) nesavienot kopā. Bērniņam būs ļoti grūti, jo būs liels stress. Ko var darīt, ir barot ar krūti pa nakti, no rīta (pirms darba), vakarā. Bet uz dienu (kā saprotu tur tikai pāris reizes sanāk), tad sākumā atslaukt un atstāt (jāglabā ledusskapī). Pamazām bērns vairāk ēdis piebarojumu pa dienu līdz iztiks bez piena pa dienu. Tad paliks tikai rīts, vakars, naktis. Kad bērns būs gatavs, beigsies arī nakts barošana (ja tāda ir). Bet sākumā, kad tikai sāksiet iet uz darbu, tas būs adaptācijas laiks un bērns, vistīcāmāk, gribēs pa nakti "gūt mierinājumu" pie krūts. Jo bērns šajā vecumā uztver šķiršanos ar māti tā itkā viņa nomir, jo nezin atgriezīsies viņa vai nē (smadzenes nav tik attīstītas, lai saprastu, ka atgriezīsies pēc kāda laika). Tālāk paliks rīts, vakars. Pēc kāda laika tikai vakars. Un tad atnāks diena, kad bērns pats neprasīs krūti arī vakarā. Jāsaprot, ka bērniņam tik grūtajā un stresainā laikā jāpalīdz. Krūts barošana ir labākā davāna, ko var dāvināt savam bērnam. Pasaules Veselības organizācija iesaka barot ar krūti līdz 2 gadiem un pat vairāk. Tie dati ir balstīti uz vairākiem pētījumiem. Krūts piens stiprina imunitāti, padara bērnu gudrāku. Krūts barošanas pārtraukšana jāplāno pakāpeniski vairāku mēnešu garumā, lai ne tikai bērnam mazāk stresa, bet arī, lai saudzetu Jūsu krūti. Citadāk pie straujas pārtraukšaans var veidoties sacietējumi un citas problēmas ar krūti. Ja jūtāt, ka pārpilnas krūtis, tad jāslauka nost. Barojošai mātei līdz 2 gadiem ir tiesības to darīt arī darbā, ka arī barot bērnu darbā vai iet par 1 stundu ātrāk no darba (sīkāk likumos jāpainteresējas). P.s. Ar šādiem jautājumiem jādodas nevis pie pediatra, bet pie zīdīšanas specialista. zidit.lv var atrast konsultantu kontaktus. No sevis varu pateikt, ka viena no viszinošakājām šajā jomā Latvijā ir Sandra Lase. Lai viss izdodas! Veiksmi!
Pievienots 30. jūl 07:10

Atbildēt komentāram 

LAPAS KARTE