Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 3/5
    Dace Mūrniece

Ļoti jauka zobārste. Lieliski saprotas ar bērniem!!!!

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Slepenās sarunas

Kā tikt vaļā no nebanku kredītiem?

Diemžēl...
 Ar šādu vārdu uzsākšu šo savu tēmu. Esmu 'ieslīcis' parādu jūrā un nezinu, kā veiksmīgi un nesāpīgi tikt ārā. Jo pagaidām neredzu ne galu ne malu, tāpēc esmu izlēmis gan pastāstī sāvu sāpi, gan uzjautāt, kādu padomu, kā labāk pārvarēt šo finansiālo krīzi.

Tātad visu pēc kārtas. Viss sākās vidussklas laikā- 16/17 gados, ka latvijā ienāca termiņš 'smscredit' - ātri un vienkārši un LR likumdošana uz šo sfēru tajā laikā, bija tik maigs kā zīdaiņu dibens. Tajos gados piesiaisti klientu tu dabūsi 15LS un viņš dabūs 15LS likās ka esi biznesmenis un tā ir haļavnā nauda... Tikai tas protams viss izvērtās, ka es beigās biju viņu daudzgadīgs klients ar termiņa pagarinajumiem ik mēnesi... Piehaltūrēju visādus darbus lai tikai varētu atmaksāt. Vidusskolā arī iepazinos ar savu nu jau bijušo, bet ilggadējo draudzeni. 19 gados pieteicās jauks brīnumiņš un dzīvojām kā varējām. Protams pie vecākiem jo darba alga minimāla, principā iztikām uz tā cik no visādām haltūrām, brīvajā laikā dabūju naudu. Bet nu problēmu bija vairāk, tāpēc tajā brīdī, kā problēmas segt? Vēl vairāk visādi kredīti.....
 Bet nu labi, dzīve kaut kā iegrozījās, 24 gados, tiku labi apmaksātā darbā, paskrēja vēl gads... dzīvē likās, ka tomēr būs labi. Pat tik labi ka atmaksājot visus obligātos maksajumus un pārtiku ledusskapī, pāri palika 400€/mēn sāku domāt par 'mūsu' vietiņu Rīgā, par cik iepriekšējā gadā biju bildinājis draudzeni un tik tiešām biju atdevis viņai sirdi un gatavs pavadīt visu mūžu, beidzot mūsu vietiņa bija nākamais ko vēlējos lai mums ir. Sāku skatīties piedāvājumus, jau izvēlējies vienu foršu dzīvoklīti uz īri. Kas būtu, kā pārsteigums.... Bet tanī pat laikā, principā, kā pēctam uzzināju tajā gada laikā. Viņa slepus slapstījās ar vienu darba kolēģi, fakts pēc fakta, informācija pēc informācijas, bilde tapa ar vien neglītaka, līdz brīdim, ka vienā dienā atkal ziņa no viņas, ka paliks darbā ilgāk, strādās virsstundas.... Sapratu ka tas man ir apnicis, pēc iegūtās informācijas zināju ka darbā viņas nav, un zinot visu info. pieķēru abus, komfrontēju. Protams ļāvu vaļu emozijām un bija kautiņš.. bija daudz emociju....
 Nākamajā dienā sekoja emociju pilna runāšanās ar draudzeni un galā šķiršanās, jo viņa mani vienkārši vairs negribēja, es viņai neinteresēju(un nebija dūša pateikt) un mana pasaule faktiski 24h sabruka.... Ieslīku depresijā, zaudeju darbu, atkal sāku ņemt kredītus vienu, otru, trešo, jo plāns bija vēl pēdējo reizi 'uzdzīvot' un izdarīt pašnāvību. Faktiski 4mēn laikā sevi iznīcināju.

Ar asarām acīs(un vaiņas apziņu, ka varbūt nevajag tik daudz atklāties) šo rakstu, bet tajā liktenīgajā vakarā biju uzkāpis uz kādas 16 stāvu mājas jumta Rīgā. Bija skaists saulriets, daudz domu daudz asaru un daudz sajūtu. Bet zināju vienu, ka tajā vakarā mana dzīve beigsies. Tas brīdis pienāca, noskaitīju tēvreizi un........ Bet tajā mirklī apstājos. Sajutu neaprakstāmu spēku. Un pēkšņi vairāk kā jebkad sajutu vaiņas apziņu no manas mīļās un skaitās meitas, ka es viņu pievīlu, ka es pametu. Bija daudz visādu 'sapņu' tad pamodos, bija viegls lietus, bet silts, tāda sireālā sajūta. Pagāja vēl labs laiks līdz sapratu, ka es to neesmu izdarījis. Un sapratu, ka man to nevajag darīt. Es nevaru pamest savu meitu.
 Tā nu es to dienu pavadīju vienkārši sēžot jūrā, vienspats ar savām domām.
Nākamajā dienā sāku meklēt palīzību, bet parcik vairs nebiju 'jaunieties' tad kādu sakarīgu bezmaksas palīdzību grūti atrast. Nu neko, lēnītiņam un pa druskai viss uzlabojās, arī darba ziņā atradu labu darbu un esmu nonācis 2020 gadā. BET tie kredīti...
faktiski 70% alga aiziet kredītos. (alga man ir 900€ uz rokas) 100€ pārskaitu bijušajai priekš meitas, par meitu esmu vienmēr rūpējies un gādājis savu iespēju robežās, tāpēc 'nelietis' neesmu un ar bijušo esmu vienojies, ka viņa mani neiesniegs nekādos alimentos. Ar bijušo nerunāju, runāju un kontaktējos tikai ar meitu. Bijušās vecākiem šad tad piezvanu, jo tomēr viņi daudz palīdzēja un pieņēma, ka dzima mazais rakaris.

Nu jau gadu draudzējos ar meiteni, kura man patīk, es viņai patīku, mums, kā pus gadu ir īrēts dzīvoklis.. īre, komunālie.... ēdiens....esmu daudz arī atklājis par savu pagātni un viņa mani pieņem, arī viņai nav gājis viegli, bet kopā ar Dieva vārdu mēģinam sakopt savas jaunības kļūdas un arīdzen teikt, ka esam abi otreiz iemīlējušies. Bet ir grūti... Finansiāli jūtos ļoti nestabils. Gribas vairāk viņu iepriecināt... bet nevaru.

Kopējais kredītu parāds man ir 13tūkst. Vienmēr jāknapinās, vienmēr jāplāno un neredzu galu... jo nu jau 2 gadus stabili visu ko maksāju principā aiziet prcentos(Misteru X kabatās), nevis pamatsummas dzēšanā....
Google varianti -refinansēšana nepalīdz, jo vienīgais variants ko man pasaka ir ar īpašuma ķīlu. Esmu bijis klātienē runāt un lūdzies visās oficiālajās latvijas bankās, bet visur atsaka un saka, ka man ir jauzlabo mans finansiālais stāvoklis(BET KĀ?!?? Ja jūs man nedodat iespēju uzlabot...)

Vienīgais mans īpašums ir mana mašīna, ar ko pārvietojos uz darbu un ikdienā, lai tā ir ok stāvoklī, bet tā pati ir pa vecu lai to kāds kreditors ņemtu... Vai to pārdotu, atdotu ~1/5 daļu no kopējās summas un paliktu bez transporta uz kājām....
Daļiņu palīdz mani vecāki kuri dzīvo ārzemēs, bet viņi arī nav miljonāri un nevar nosegt daudz.(turklāt man arī ir kauns prasīt viņiem.)
Drīz būs 30 gadi... jūtos arī nožēlojami, ka 30 gados šādi ir jādzīvo, nevis pelni priekš sevis bet priekš kredītoriem. Maksātnespēja? Bet tad cik noprotu tiek iesaldēti visi konti, maksimāli no tavas algas automātiski aizsūta, atstāj tev tikai iztikas minimumu priekš maizes un griķiem respektīvi, izdzīvošanas simulators... Bet tā nav nekāda dzīve... tad jau labāk ir kā tagad, jo vismaz nav oficiālā štampoga, ka ir bjis tāds process, jo šis varētu arī ietekmēt dzīvi nākotnē ja gribēs kādu hipotekāro u.t.t....

Tāpēc mans jautājums, kā lai gudri sakopj šo savu lauciņu lai pēc kāda gada-diviem, varētu jau sākt redzēt to kredītu galu? Domājot par nākotni negribu arī darīt drastiskas lietas. Varbūt ir kādas lekcijas, grāmatas kur ir padomi. Varbūt varat ieteikt savus padomus kā tikāt vaļā no nebanku kreditoriem?

Ievietots 25. apr 06:59

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

llulubelle

Es laikam neredzu citu variantu, kā meklēt kādas haltūras. Un visu bonusā nopelnīto novirzīt kredītiem. Un tā pa bišķiņam..
Pievienots  3. mai 18:42

Atbildēt komentāram

Taiga

Ceļš pa soļiem. 1) pārstāj maksāt kredītus, visus! tikai jārēķinās ar morālu teroru dažu mēnešu garumā (kamēr kreditori iesniegs tiesā un arestēs kontus, paies vismaz 4 mēneši, bet, visticamāk, viņi to nemaz nedarīs, jo negrib segt izdevumus tiesai,, tikmēr - 2) atrast labu juristu, kas specializējas maksātnespējā (visi nav plēsēji, varētu būt, ka juristam jāmaksā līdz 200 eur) 3) 3 mēnešu laikā būsi sakrājis pie 1000 eur, kas aizies izdevumos - valsts nodeva maksātnespējai + citi sīki dokumentiem 4) kad apstiprina maksātnespējas pieteikumu, neviens kreditors vairs nevar no tevis neko piedzīt, jo notiek process 5) pēc kāda pus gada jāsāk maksāt 30 % no algas, kā minimums 140 eur kreditoriem, 6) pēc gada vēl kāds 100 eur juristam jāsamaksā un visi kredīti ir dzēsti, visi tavi 10 000! Iespējams, ka kādi cipari ir mazliet savādāki, bet tas ir vnk normāls, reāls ceļš, turklāt lētāks, nekā šis viss ārprāts. Ā... jāizdomā ar mašīnu, iespējams, ka to nāksies zaudēt, ja tagad pārrakstīs vai pārdos, tad var piesieties, bet gan jau servisā kaut ko var sarunāt, "norakstīt" lūžņos vai ko tādu. Galvenais, lai trāpās labs jurists, jo, laikam jau tev jāmaksā 30 % (ja nekļūdos) no algas, bet vajag uzrādīt, ka Tev ir minimālā alga - 430 eur, tad būtu kreditoriem jāatdod 140. Galvenais, ka tas viss ir izdarāms, kreditori cilvēkus "ķer uz muļķi" un vainas sajūtas, protams. Pēc būtības jau sen viņiem visu esi pārmaksājis!! Nekādu jumtu vairs ))) Veiksmes!
Pievienots  5. mai 08:20

Atbildēt komentāram

Daniels21

Visu cieņu par šo ieteikumu! Puisim trūkst finanšu pratības zināšanas.
Pievienots  5. mai 12:20

Dzoselina

Viņš taču minēja par to, ka vēlētos nākotnē saņemt hipotekāro kredītu. Ja būs maksātnespēja, vairs uz to varēs necerēt. Man vienam pazīstamam arī bija pilna pakaļa ar ātrajiem kredītiem, pie tam vēl bija tādas situācija, ka viņam alga kavējās vai neizmaksāja vispār. Viņam zvanījās nez cik ātro kredītu kantori. Tā vietā, lai slēptos, neceltu klausuli viņš ar viņiem visiem ļoti laipni runāja un skaidroja, kāda ir sitiācija, ka nav izmaksāta alga, tātad viņš nāca pretī šiem kantoriem un tir kantori sāka nākt pretī viņam, viņi sāka atlaist procentus. Un tāds nebija viens kantoris, bet gan vairāki, kas arī panāca pretī. Tā kā cilvēcība tomēr pastāv arī pie viņiem un vajag runāt, ja viņi redzēs, ka Tu centies viņiem atmaksāt ar viņiem komunicē, viņi arī nāks pretī un kaut ko iespējams atlaidīs. Lai izdodas!
Pievienots  7. mai 09:51

Daniels21

Kurgans! Varu dot padomu, noteikti sāc mācīties finansu pratību! Šeit būs links: Vari sazināties ar mani, varam pārrunāt risinājumus. Cieņā Daniels ()
Pievienots  5. mai 12:24

Atbildēt komentāram

Naara

Labdien! Ja strādājiet oficiālo darbu vismaz 6 mēnešus, un Jūsu ienākumi- izdevumi ir pārskatāmi bankas kontā, tad vienīga iespēja atbrīvoties no procentu maksājumiem, un ar laiku arī atmaksāt aizdevumus, ir griezties pēc palīdzības pie LAFPA (Latvijas alternatīvo finanšu pakalpojumu Asociācija, skatīt pirmo saiti). Protams, ar nosacījumu, ka iestādes, kurās Jūs paņemat kredītus, ir Asociācijas biedri (otra saite). Rūpīgi izlasiet, aizpildiet iesniegumu, aprēķiniet, kādu summu Jūs varēsiet atvelt mēneša maksājumam (ņemot vērā visus savus ienākumus- izdevumus), šo summu būs jāuzrāda iesniegumā. Sniegtai informācijai jābūt patiesai, ar iesniegumu nosūtiet papildu informāciju par saviem ienākumiem- izdevumiem ( kontu izrakstus visās bankās, kur Jums tādi ir, VSAA izziņu, hipotekārā kredīta līgums, automašīnas līzinga līgums, pēdējā komunālo maksājumu kvīts un tml.). Ar LAFPA palīdzību var sasniegt vēlamo rezultātu tikai tādā gadījumā, ja rīkojaties godīgi un atklāti. Novēlu Jums veiksmi!
Pievienots  5. mai 12:51

Atbildēt komentāram

gaiane

Visu mūžu esmu centies izvairīties no kredītu ņemšanas. Labāk ir veltīt laiku darbam un ietaupīt nepieciešamo naudas summu. Ko tu domā? Es varu ieteikt apskatīt tirdzniecības uzņēmumus un to piedāvātos pakalpojumus. Piemēram, šis:
Pievienots  8. mai 11:55

Parauglīna

Ja slogs ir pārāk liels, labāk pieteikt maksātnespēju..
Pievienots  3. jūn 10:47

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE