Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 3.66667/5
    Sanita Cvetkova

    Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

  Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Bērna histēriska bļaušana, slikta koncentrēšanās spēja, neiejūtība

Sveikas,mammas. Drošvien, šāda tēma  nav jaunums, bet ņemot vērā situāciju valstī un pieejamību pie speciālistiem..vēlos padiskutēt par to vai esat ar ko tādu saskārušies, kā jūs ar to "cīnaties" un vai ir rezultāti. Vecākajam dēlam 5 gadi. Līdz šim vienmēr ir bijis kā paraugbērns, apzinīgs,centīgs,dzīvespriecīgs un tml. Pēdējā laikā..viss ir mainījies tieši pretēji..viņam ir sākusies agresija, neciena mājdzīvniekus, apbižo 3 mēnešus veco brāli, kaut mazākais aizrādījums un viņš šausmīgi,vārda tiešākajā nozīmē - bļauj,rūc, spiež dažādas niknas skaņas. Un piebildīšu, ka uzmanības viņam netrūkst, tiek mīlēts un lolots, veicam nodarbības,mācāmies,runājam, fiziski aiztikts netiek, visa pietiek. Līdz šim uzskatīju - "Drošvien, tāds periods!" , bet paliek jau par traku.Es cenšos sevi turēt grožos, cenšos rast risinājumu, taču bez rezultātiem. Ļoti ceru uz jūsu ieteikumiem un pieredzi. Esam gatavi strādāt un censties vēl cītīgāk, jo tas skar bērna garīgo pasauli un attīstību.

Ievietots 9. apr 11:04

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

Morra

Esmu ļoti līdzīgā situācijā ar bernu vecumiem tikai vecākajam ir 5, mazajam - 4.5 mēn. Neizlikšos par profiņu šajā jomā, taču visticamāk, ka "pie vainas" ir brālīša piedzimšana. Uzvedības izmaiņas mēdz parādities ar aizturi, tās ir loģiskas, taču tām būtu pusgada laikā jāmazinās, ja vecāki nodrošina bernam droši un patīkamu vidi.. Lai gan piecgadnieks jau ir prātīgs un daudz ko saprot ar skaidrošanu un izrunāšanu, tomēr viņš nemāk vēl tik skaidri apzināties savas emocijas un tās pavērst pozitīvā gultnē. Bet vecākiem ir grūti vienmer iejusties vecākā bērna ādā un izvairīties no piezīmēm par to, kā drīkst un kā nedrikst ar brālīti, "tu esi jau liels, tev jādara tā un tā", "brālītis ir maziņš, ar viņu tā nedrīkst" u.tml. Turklāt piecgadniekam vajag DAAAAAAAAAUDZ laika 1:1 ar kādu no vecākiem. Mūsu ģimenē to cenšas aizpildīt tētis, katru vakaru vismaz 1-2h spēlējoties divatā ar lielo puiku , jo mans vecākajam bērnam veltītais laiks ir saraustīts un bieži kopā ar mazo brālīti. Tas nedod to, kas viņam vajadzīgs. Vai jums ir kāds, kas var bernam veltīt 100% nedalitu uzmanību katru dienu pietiekama daudzumā? Agresijas lēkmes ir bijušas arī mums, un es tās saistu tieši ar uzmanības (ne mīļuma) trūkumu. Kad bērns var spēlēties kopā ar kadu pēc sava scenārija un vēlmēm, bez noveršanās, bez blakus lietām, bez pieaugušā komandēšanas un vadīšanas - tikai darot to, ko grib bērns. Plus izslēgt jebkādus, pat vismazākos mājienus, kas varētu likt domāt, ka brālīša dēļ viņam jācieš. Smieklīgi izklausās, bet berna prātā tās ir reālas briesmas. Viņš jūtas tā, ka justos Tu, ja Tavs virs atvestu mājās citu sievoeti un paziņotu, ka viņa tagad te dzīvos. Vēl vairāk - viņai tagad tiks visa iespējamā uzmanība un rūpes, bet Tev būs jāpielāgojas! Tas humoram. Bet arī - lai pārvērtētu savus šķietami nekaitīgos izteikumus, frāzes, pat mīmiku un žestus. Ļoti, ļoti iesaku noklausīties D.Zandes lekciju par otrā berna ienākšanu ģimenē. Tā pieejama māmiņu klubā. Šobrīd e-lekcijām ir atlaide (līdz Lieldienām), skatities var mēnesi pēc iegādāšanās. Mēs uz šo lekciju bijām, gaidot otro bērniņu, un es par to esmu ļoti pateicīga, jo tā deva labus praktiskus ieteikumus, kas ļoti strādā mūsu ģimenē. Vēlu veiksmi.
Pievienots 10. apr 18:29

Atbildēt komentāram 

LAPAS KARTE