Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 2.8/5
    Violeta Fodina

Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Agronomi. Mazie, zaļie kukainīši

Tas notika pašā darba gaitu sākumā. Ir atklātā stunda 1.klasē. Vadu es, bet klasē ir skolas direktore, mācību pārzine un vēl 3 skolotāji. Ir latviešu valodas stunda. Stundā jālasa teksts, kur pieminēti agronomi. Es, pirms teksta lasīšanas, noskaidroju jaunos vārdus. Prasu: "Vai kāds zina, kas ir agronomi?" Viena meitenīte paceļ roku. Es izsaucu, jo tie

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Bērnu audzināšana un attīstība

Zīdaiņa barošana naktī

Sveiki! Vēlos nedaudz padiskutēt par zīdaiņa ēšanu naktīs. Mums pēc pāris dienām būs 3 mēneši un naktīs principā mans bērns neprasa ēst jau no sākta gala. Viņš pēdējo reizi paēd vakarā ap plkst.21.00 un tad jau tikai pēc plkst. 4.00 rītā. Līdz šim es uzskatīju, ka tā jābūt..līdz palasīju smalkāk citus saistītus rakstus, ka zīdainim būtu jāēd naktīs līdz 8 reizēm.. svars mums pieaug kā vajag un baroju ar krūti, nevis maisījumiem. Kāda ir jūsu pieredze ar nakts barošanu?

Ievietots 5. apr 19:58

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

miritux

Sveika, man pašai mazulis ēda ar pa naktīm, bet iznu vienai paziņai meitiņa ar neēda pa naktīm saldi čučēja, un viss ir un bija kārtībā. Tikai ap 4 vai 5 mēnešu vecumu bērns atcerējās pa nakts ēšanu un pieprasīja to. Vairs nebija mierīgo nakšu. Tā kā piens pa nkati viņai nebija, viņa sāk dot maisījumu.
Pievienots 10. apr 12:14

Atbildēt komentāram

Morra

Sveika naktī lidz 8x būs nedaudz pārspīlēts. Katrs bērniņš ēd tā, kā viņam tajā brīdī vajadzīgs, viņam ir sava viedā sistēma, kas pielāgota ari mammas piena vadu skaitam krūtīs un citiem faktoriem. Tāpat arī ēšanas ritms, visticamāk, mainīsies entās reizes. Tomēr, tomēr iesaku ņemt verā: 1) berna svars pieaug kā vajag - tas nozīmē atbilstību bērna augšanas līknei. Līknes ir poeejamas internetā (CDC GROWTH CHART - no 2 g.v., WHO GROWTH CHART - lidz 24 mēnešiem). Bērna svars un augums, galvas apkārtmērs katru mēnesi jāatzīmē diagrammā, un tam ir jāseko viņa procentlīknei. Tas NOTEIKTI būtu jāatzīmē bērna pediatram, taču pie mums daudzi to nedara un palaiž garām dažādas saslimšņas un problēmas. Tāpēc iesaku ielādēt telefonā aplikāciju un ik mēnesi savadī datus, lai redzētu, vai svara pieaugums ir atbilstošs katru mēnesi. Protams, ir un būs nelielas novirzes no savas liknes, tomēr, ja bērns pilnīgi no tās izkrīt, ir jāmeklē cēlonis. Vienkāršākais variants lidz 3 menešiem, protams, ir vienkārši skatīties, lai bērns pa mēnesi pieņemas svarā ne mazāk kā 850g. Bet pēc tam - skatīties viņa likni. 2) bērna nebarošana naktīs visbiezāk noved pie nopietnām piena krīzēm ( parasti ap 3 vai 4 mēn., bet tas atkarīgs no māmiņas hormonu līmeņa), kad piens var arī beigties. Ja kādā brīdī piena ir par maz, tad atcerjes, ka nakts barošana palīdzēs atjaunot piena ražošanos. 3) līdz 6 mēnešu vecumam bērna zarnas strādā cauru diennakti neatkarīgi nk miega režīma. Tadēļ līdz šm vecumam iesaka bērnu barot arī naktīs. Dzemdību nama neonatologs man ieteica ievērot ne ilgāku pauzi kā 3h dienā un ne ilgāku kā 6h naktī - t.i., modināt un barot pat tad, ja bērns pats neceļas. Jaundzimušie dažkārt nevar pamosties dziļā miega dēļ un pēc ilgākam miega stundām- tāpēc, ka trūkst ēdiena. Bet 3 mēnešos bērnh tomēr parasti var piecelt uz ēšanu naktī. Visi kopā ņemot, līdz pusgadam es iesaku bērnu barot pēc pieprasījuma, taču, ja novērojama slikta berna pašsajūta, vedersāpes, sāpīgas atraugas, atgrūšana bieži un lielos apmēros, neapmierinātība - tam par cēloni var būt neēšana naktīs. Krūtīs sakrājas par daudz piena, bērnam ēšana ir apgrūtināta un viņš sariņas daudz gaisa, kas pēcāk viņam bojā garastāvokli visas dienas garumā. Ja bērns menesī pieņemas par kilogramu, ir apmierināts un priecīgs, piena pietiek, tad tiešām satraukumam nav pamata, taču iesaku iepriekšminēto atcerēties, jo tas var klut aktuāli arī vēlāk, berniņam augot un mainoties mammas hormonu līmenim.
Pievienots 12. apr 04:56

Atbildēt komentāram

Morra

Atvainojos par kļūdām. Telefonam šī vietne nav diez cik parocīga.
Pievienots 12. apr 05:01

Atbildēt komentāram

LAPAS KARTE