Iesaki ārstu:

•   Vērtējums: 2.8/5
    Violeta Fodina

Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Bērna joks par vieglas uzvedības sievieti

Annija (8 gadi): Es: Vai Tu zini, ko nozīmē vārds "mauka"? Annija: - Jā, tas pats, kas padaudza. Es: Kā Tu zini šādus vārdus? Annija: - Es mācījos runāt... Kā tad es zinu, ka maize ir maize!

Skatīt visus jokus

Foruma lietošanas noteikumi

Forums ir portāla mammamuntetiem.lv reģistrēto lietotāju sarunu vieta, kur pārspriest savus priekus un bēdas, dalīties pieredzē vai vienkārši patērzēt.

Lasīt vairāk

Forums > Vecāki ārzemēs

Tiesības uz bērna audzināšanu, ja māte atrodas ārzemēs

Labdien!

Pirms četriem gadiem slēdzu laulību ar savu tagadējo sievu un neilgi pēc tam mums piedzima meitiņa. Pēc gada sieva, viņas mātes mudināta, devās dzīvot uz ārzemēm kopā ar bērnu, līdz ar to ģimenes saglabāšanas nolūkos pēc mēneša pārcēlos dzīvot pie sievas uz ārzemēm. Vietējā likumdošana paredz, ka iebraucēji var uzturēties ilgtermiņā un strādāt jebkuru darbu pēc savas izvēles tikai tad, ja ir vietējās uzturēšanās atļaujas turētāji vai dzīvo ar vietējās uzturēšanās atļaujas turētāju. Šis jautājums tika atrisināts sievasmātei slēdzot dzīvokļa īres līgumu, bet pašai turpinot dzīvot viņas esošajā adresē. Pēc divu gadu kopdzīves un regulāras sievasmātes iejaukšanās privātajā dzīvē, mana sieva nolēma ar mani šķirties dodot man laiku izvākties no īpašuma 6 mēnešu laikā. Diemžēl, apstākļu sakritības dēļ sākās COVID-19 uzliesmojums un manas iespējas atgriezties dzimtenē sāka samazināties. Mana sieva nolēma pārvākties uz jaunu adresi un par to man paziņoja nedēļu pirms pārvākšanās mēnesi pirms manas paredzētās aizbraukšanas. Sieva gan atļāva man palikt esošajā adresē un apmaksāt pusi no īres plus visus komunālos rēķinus. Tiesa gan atstājot mani bez mēbelēm, t.sk, bez gultas un pārtraucot īres līgumu ar tagadējo īpašnieku, kas nozīmē. Ņemot vērā saasināto situāciju ar ceļošanu un slēgtās Latvija robežas es lūdzu sievai dot man iespēju padzīvot ar viņu līdz man būs iespēja doties uz Latviju. Diemžēl, mana sieva uzskata, ka tā nav viņas problēma un atteica man, pamatojot to ar to, ka viņas jaunās īres mājas īpašnieks visdrīzāk neatļaus (bet atteicās to pat noskaidrot). Vēlos uzsvērt, ka laulība vēl ir spēkā un nav uzsākts šķiršanās process. Kā arī gribu piebilst, ka neesmu apdraudējis ģimeni un man nav problēmu ar alkoholu.
Mans jautājums ir, vai mana sieva var mani izlikt uz ielas, ņemot vērā apstākļus kurus es pat nevaru ietekmēt? Kā arī vēlos zināt kādas ir manas tiesības pieprasīt, lai bērns atgriežas Latvijā, jo vēlos tikties ar bērnu un palīdzēt ar bērna attīstību, kas šobrīd nav iespējams, jo es nezinu vai māte bērnu vedīs uz Latviju un izmaksas ir stipri atšķirīgas. Es nevaru atļauties apmaksāt visu bērnam kurš atrodas ārzemēs, kā arī doties pie bērna ik nedēļu, jo īslaicīgā palikšana viesnīcās tur ir ļoti dārga. Piemēram, nedēļa Latvijas viesnīcā izmaksā €200-300, savukārt tur €650-€1000, atkarībā no sezonas. Bērna attīstība, piemērs, aerobikas apmeklējums maksā €50 viena reize tur, bet Latvijā vesels mēnesis izmaksā ap €40. Algu līmenis un izmaksas ir nesamērīgas un es to fiziski nevaru atļauties. Kā arī tur nav pieejamas augstskolas, kas neļauj bērnam izvēlēties tālāko izglītību. Es vēlētos bērnu ņemt pie sevis, jo man ir pašam savs dzīvoklis Latvijā ar istabu bērnam, bet šobrīd morālā saikne mammai un bērnam ir stipra, jo bērnam ir tikai 3 gadiņi. Paldies par palīdzību un novērtēšu juridisku padomu.

Ievietots 21. mar 17:58

Reklāmraksti: Ģimenes budžets

Ieraksti komentāru
Secība:

LAPAS KARTE